Zápas jsme „rozhodli“ už v první čtvrthodině

Ještě než začnu se samotnou reportáží, tak bych moc rád poděkoval vám – fanouškům. I přes chladné počasí se vás v sobotu v hledišti sešlo hodně přes stovku. Samozřejmě na tom mají podíl i fanoušci hostů, ale přišlo také hodně nováčků. Za vaši podporu jsme vám moc vděční, i když tedy tentokrát jsme vám výsledkově ani herně zrovna moc nepoděkovali. Zápas by to nebyl snadný za žádných okolností, ale bohužel jsme to silnému soupeři hodně usnadnili a během pár minut už nebylo skoro o co hrát.

Jak se dalo čekat, tak Poříčí na nás vyrukovalo značně posíleno hráči z áčka. Celkem v základu nastoupili čtyři a ještě jeden se na hřiště podíval v závěru. To už je celkem znatelné „oživení“ sestavy a je třeba říct, že to po většinu utkání bylo na hřišti dost cítit.

Vaškovi v bráně se úvod nevydařil
Poříčí vstoupilo do utkání aktivně, ale první větší šanci jsme měli my. Ve třetí minutě Sváťa Řezníček centroval z křídla. Míč sice obrana hostů nějak zblokovala, ale ten se nakonec odrazil k Mírovi Randákovi, který balón plnou silou napálil z voleje. Rána rozhodně mezi tyče šla, ale bohužel si po cestě našla jednoho z obránců, který asi nebyl moc rád, že brance zabránil. Ránu musí cítit ještě teď.

Chvilku nato ale udeřili hosté. V 5. minutě zahrávali přímý kop a Vašek Měchura v naší bráně nepřiliš prudkou ránu neudržel v „košíku“ a míč mu vypadl. První dorážka ještě do sítě neprošla, ale druhá z hranice vápna už ano (0:1). Velká chyba gólmana, ale stane se. Ještě přeci bylo hodně času s výsledkem něco udělat.
Po obdržené brance jsme se sice snažili tlačit, ale bylo vidět, že nás laciná branka trochu „shodila“. Byli jsme nervózní a prali jsme se s rozehrávkou. Také zakončení, ke kterým se dostali například Sváťa a David Straka, byla zbrklá a pro bránu soupeře nepředstavovala žádné nebezpečí.
Ve 14. minutě naší snahu o snahu utnuli hosté dalším zásahem. Jednalo se o rychlou akci středem, kdy si útočník u obránce zasekl míč a vystřelil k tyči. Vašek v bráně zkoprněl, protože čekal střelu na druhou stranu a míč v poklidu doputoval do sítě (0:2).
Neuběhlo tedy ani patnáct minut a zápas proti posílenému soupeři byl v podstatě rozhodnut.

Následná snaha o zvrat byla hodně neefektivní
Ani po druhém gólu jsme nesložili zbraně, ale efekt to moc nemělo. Držení míče bylo sice poměrně vyrovnané, ale akce hostů byly výrazně nebezpečnější. Nám se až na výjimky zakončovat nedařilo. Za zmínku stojí snad jen situace z 18. minuty, kdy po akci Davida Straky zakončoval Sváťa. Střela sice nebyla moc prudká, ale gólmanovi skočila a nakonec mu nadělala docela potíže.
Poříčí bylo ve hře rychlejší a místy si nás docela „vodilo“. Vaškovi v bráně se naštěstí povedlo oklepat a v této fázi hry předvedl několik jistých zákroků.
Ve 25. minutě ale Vašek šanci zakročit nedostal. Jednalo se o sérii přihrávek, které předcházela hodně hraniční ofsajdová situace (ale asi to bylo OK) a byla zakončena přihrávkou před prázdnou bránu. Z hranice malého vápna se útočník Poříčí snad ani nemohl netrefit (0:3).
I když jsme se stále snažili hrát, byli jsme jasně horší a v podstatě nic se nám nedařilo. Ve 30. minutě trenér Krajča poprvé střídal a Romanovi Neubergovi, který v sobotu slavil 30. narozeniny, dal dárek v podobě nahrazení Kubou Charvátem.
Na obrazu hry se ale stále nic neměnilo a od dalších pohrom nás zachránil v této fázi jistý Vašek. Trochu naděje se nám podařilo vykřesat ve 39. minutě, když poměrně dobře hrající David Straka předvedl další individuální akci. Jeho střelu gólman ještě vyrazil, ale míč po několika odrazech doputoval ke Sváťovi Řezníčkovi a ten z hranice vápna zamířil do odkryté branky (1:3).
Branka padla po poměrně ojedinělé akci, a i když jsme po jejím vstřelení viditelně ožili, tak naše hra byla nadále hodně kostrbatá a zakončení postrádalo potřebné parametry. Přesto jsme do poločasu ještě jednou nebezpečně zahrozili, když po centru zblízka prudce hlavičkoval Zdeněk Modálek. Byla to velká šance, ale prostor u tyče byl hodně „ucpaný“ a míč tak do brány neprošel.

Naději na případné drama po přestávce utnula další branka Poříčí
Po pauze to vypadalo, že se na obrazu hry nic nezmění. Iniciativu jsme rozhodně nepřebrali a vypadalo to, že se bude možná jen dohrávat. V 50. minutě jsme podruhé střídali. Na hřiště šel místo Martina Augusty Patrik Řezníček.
V té samé minutě jsme ale počtvrté inkasovali. Jednalo se o obloukem plachtící střelu z dálky, která přeletěla našeho gólmana. Na brankové čáře ještě doklepával hostující útočník. O postavení mimo hru se ale opět nejednalo a bylo to 1:4.
Znovu jsme tedy prohrávali o tři branky a naděje na nějaké drama se pomalu tenčila. Přesto se ji o dvě minuty později podařilo ještě trochu posílit, protože po akci po křídle na malém vápně vybojoval míč Míra Randák pro Sváťu Řezníčka a ten obstřelil gólmana na vzdálenější tyč (2:4).

Následovalo naše zlepšení, které ale branku nepřineslo
Po druhé vstřelené brance jsme opět ožili a naše hra se poměrně zlepšila. Chvíli se hrálo ještě „nahoru dolu“ se šancemi na obou stranách, ale pomalu jsme přebírali otěže my. Přesto ještě Poříčí stihlo zahrozit. Po rohovém kopu míč dokázali trknout do sítě, když opět Vašek trochu zaspal, ale nakonec se o branku naštěstí nejednalo, protože míč předtím už opustil hrací plochu.
V 59. minutě se po kolmici Patrik Řezníček vyloupl za obranou a šel sám „na kasu“. Bohužel se s míčem dostal příliš blízko a prudkou ranou nastřelil jen gólmana. Byla to jasná gólovka, to se musí dávat!
Tady bych rád zmínil, že čárový rozhodčí Poříčí – nejen při této akci – předvedl fér hru a situace na hraně ofsajdu mával správně, i když byly třeba i v neprospěch jeho týmu. Musím říct, že i když to zní samozřejmě, tak se to moc často nevidí.

Naše vzepětí opět schladila branka hostů
Když už to vypadalo, že po zbytek utkání budeme mít víc ze hry a třeba ještě nějakou tu branku přidáme, tak přišla od Poříčí další „facka“. Hosté předvedli rychlou akci po křídle a míč po centru přes celé vápno poříčský útočník procedil skrz vracejícího se gólmana do sítě. Tady prozměnu spíš zaspala obrana. Gólman moc možností zakročit neměl (2:5).
I nadále jsme sice byli lepší jak soupeř, kterého jsme v této fázi utkání do ničeho nepouštěli, ale výrazný efekt to nemělo. Naopak jsem se tak nějak nemohl zbavit dojmu, že nás Poříčí za tohoto stavu prostě nechalo hrát a jen chtěli zápas dochodit.
V 74. minutě přišlo naše trojité střídání (ano lavičku jsme v tomto utkání měli nestandardně zaplněnou). Dolů šli Kryštof Straka, Míra Randák a Standa Horčička a do hry se zapojili Igor Kodet, Adam Schnurpfeil a Matěj Purkard.
Ještě pár dalších minut bylo ve znamení naší snahy o tlak, ale naše energie postupně vyprchávala až se hra kolem 80. minuty znovu srovnala. Pravděpodobně jsme to již v hlavách trochu zabalili. Ono taky deset minut na smazání tříbrankového rozdílu není mnoho...
Kolem 90. minuty si ještě oba týmy vyměnily nepříliš nebezpečné šance a vypadalo to, že už se nic dalšího nestane. Rozhodčí Kromka, který mimochodem zápas zvládl s velkým přehledem, ale ještě nastavoval nějakou tu minutu a toho se nám přeci jen ještě podařilo využít. V 91. minutě Patrik Řezníček našel ve výhodné pozici Martina Kačírka a ten z vápna zamířil přesně (3:5). Tato branka ale už byla pravděpodobně hlavně výsledkem ochablé pozornosti soupeře, protože ten už do bránění nedával tolik energie, co v předchozím průběhu utkání.
Po vstřelené brance se ještě hrálo asi tak 60 vteřin, ale ty už nic zásadního nepřinesly.

Pravděpodobně by to asi vítězství stejně nebylo, ale škoda toho úvodu
Proti Poříčí, které pro tento zápas významně posílilo hráči áčka (kteří nám mimochodem vstřelili všechny branky), by to bylo těžké ať by se zápas vyvíjel jakkoli. Bohužel jsme to ale soupeři lacinými brankami v úvodu hodně usnadnili, a pak už bylo složité s utkáním něco udělat. Škoda.
Na kdyby se nehraje, ale kdyby se podařilo udržet nadějný výsledek do poločasu, mohla se pak druhá půle vyvíjet jinak. Myslím si ale, že soupeř by si zápas asi stejně pohlídal, protože kvalita byla v sobotu na jeho straně. My jsme byli do hry „připuštěni“ vždy až za situace, kdy měli hosté pohodlný výsledkový polštář.
Nedá se nic dělat, nebyl to povedený zápas a znamená to pro nás opět mírný propad tabulkou. To by samo o sobě nebylo tak tragické. Mnohem horší ale je, že jsme zpět na jednobodové vzdálenosti od pravděpodobně sestupové předposlední příčky. Zároveň nás ale dělí pouhé dva body od osmé příčky. Spodní část tabulky je letos opravdu nezvykle vyrovnaná a doplnit beznadějně poslední Miličín při sestupu může kdokoli z druhé poloviny tabulky. Namočeno je tam minimálně šest týmů a ani ty o pár míst výš úplně v klidu být nemohou.
Bude to ještě hodně zajímavé. A hned následující kola hodně napoví o naší situaci. Příští týden jedeme do Václavic, kde se nám dlouhodobě moc nedaří a navíc je tam vždy hodně nepřátelská atmosféra a o týden později přivítáme rezervu Teplýšovic. Ta naštěstí bude nejspíš bez posil z áčka, tak by to mohlo klapnout. Budeme se na vás znovu těšit a snad vás už v lepším počasí najde cestu do hlediště opět co nejvíc.

Zápis z utkání najdete ZDE.

----

Žáci o víkendu s bilancí 1:1
Starší žáci nastoupili v sobotu v Ratměřicích proti soupeři, o jehož kvalitách se mohli jen dohadovat. V minulém kole sice Ratměřice vysoko vyhrály, ale proti hodně slabému soupeři. Na podzim jejich forma naopak nebyla nic moc. Nakonec se ukázalo, že tip na vyrovnané utkání byl správný. Zápas totiž rozhodla jediná branka, kterou jsme naštěstí dali my. Úspěšným střelcem byl ve druhém poločase Adam Šturc. Zápis z utkání najdete ZDE.

Mladší žáci naopak moc dobře věděli, co je čeká. Favorité z Bystřice bohužel nakonec svou roli vrchovatě potvrdili a zvítězili 12:1. Za náš tým skóroval František Škvor. Mladší žáci se tak po dvou ztracených utkáních tabulkou posouvají dolů. Aktuálně jsou jedenáctí. Tak snad se zadaří příště... Zápis z utkání najdete ZDE.

Přípravka tento víkend odpočívala. Tu starší čeká ve středu domácí zápas proti rezervě Vlašimi a mladší si zahraje až o víkendu na turnaji v Poříčí.