Poměrně jednoznačný zápas rozhodla krásná (ale jediná) branka

V sobotu jsme doma za krásného jarního počasí nastoupili proti rezervě Teplýšovic. Hosté venku nehrají vůbec dobře, a tak jsme nemohli chtít nic jiného než tři body. Samotný zápas by se dal krátce shrnout tak, že hosté hráli prvních a posledních pět minut a my zbytek zápasu. Nám se povedlo skórovat jednou, zatímco úspěšný nebyl. Takže jsme vyhráli a důležité tři body zůstaly doma. Tak jednoduché to ale samozřejmě není, takže to rozebereme trochu podrobněji.

Soupeř překvapil úvodním tlakem
Ačkoli jsme měli v plánu na soupeře vlítnout, tak se to (jako obvykle) nepovedlo. Naopak teplýšovičtí překvapili svou aktivitou a od úvodních vteřin nás zatlačili. Hned v prvních minutách si připsal několik nadějných akcí a nám trvalo tak 5-6 minut, než jsme se z toho vzpamatovali. Pak následovalo zhruba deset minut zápasu, kdy byla hra poměrně vyrovnaná, ale zároveň poměrně nezáživná, bez nasazení.
Teprve v 16. minutě jsme poprvé pořádně zahrozili. Ve velké šanci se zjevil David Straka, ale v nájezdu sám na gólmana neuspěl. Brankář Teplýšovic střelu vykopl a následná dorážka mířila vysoko nad. Pak už se díky naší zvýšené aktivitě začala územní převaha překlápět na naši stranu a následně to i přineslo ovoce.

Skóre otevřel krásnou střelou Martin Kačírek
V 19. minutě si Igor Kodet hezky pokryl míč v malém vápně a přihrál pod sebe na Zdeňka Modálka. Zdeněk pohotově sklepl na velké vápno Martinovi Kačírkovi a ten předvedl jednu ze svých povedených pumelenic. Míč si to namířil do šibenice a gólman hostí byl bez šance (1:0). Byla to moc pěkná branka po ještě hezčí kombinaci. Takhle by se nám to asi líbilo.
O pár desítek vteřin později mohlo být ještě veseleji. Rozhozený soupeř hned po výkopu ze středového kruhu předvedl nepěknou minelu a vše zachraňoval až obránce odkopem z brankové čáry. Následoval ještě nebezpečný centr do vápna, na který jen těsně nedosáhl hlavou jeden z čerčanských útočníků.
V 25. minutě jsme po souvislém tlaku mohli znovu skórovat. Gólman hostů, který v této fázi hry vůbec nepůsobil jistě, předvedl další nepovedený zákrok a Míra Randák si už už zpracovával před prázdnou bránou propadlý balón. Bohužel nakonec jeho pokus zblokoval obránce, který se na poslední chvíli stihl vrátit.
Ve 27. minutě měl Míra další možnost ke skórování. Před gólmanem si ho našla krásná přihrávka Zdeňka Modálka, ale jeho sklepnutí zamířilo těsně vedle. Další velká šance. Klidně už jsme mohli vést 4:0. Bohužel byl ale náš náskok stále hubený a soupeři dával naději do dalšího průběhu.
Následovalo sice několik klidnějších minut, ale závěr poločasu už opět patřil nám. Výsledkem byla ve 41. minutě další nadějná příležitost, která mohla skončit brankou. Igor Kodet si připsal povedený centr na malé vápno a Zdeněk Modálek před odkrytou brankou hlavou jen těsně nedosáhl.
Tenhle poločas měl prostě skončit mnohem větším rozdílem. Mohlo nás to později hodně mrzet.

Většina druhé půle byla opět v naší režii
I když prvních deset minut druhého poločasu bylo hodně ospalých, tak jsme si první šanci připsali opět my. A znovu to byl Míra Randák, který v 55. minutě po přihrávce Zdeňka Modálka prudce zakončil „z první“, ale střela šla doprostřed brány a gólman stihl zasáhnout. Tohle byl hodně povedený zákrok.
Kolem šedesáté minuty jsme dvakrát střídali. Dolů šli Igor Kodet a Jirka Drazdík a na hřiště vběhli Adam Schnurpfeil a Matěj Purkard.
Dalších dvacet minut jsme sice byli jasně lepší než hosté, ale přestali jsme si vytvářet gólovky. Když už jsme se dostali do zakončení, tak zakročil teplýšovický gólman, který v této fázi zápasu předváděl velmi dobré zákroky a dal tak zapomenout na svou nejistotu z prvního poločasu.
Kolem 75. až 80. minuty se soupeř začal pomalu zvedat a chystal se na závěrečný tlak. Jeho snaha sice zatím k ničemu nevedla, ale změna byl znatelná. Nám se jeho náznaky náporu dařilo trhat povedenými kontry, které už jsme ale pohříchu nedokázali nebezpečně zakončovat.

V závěru jsme začínali mít trochu „stažené půlky“
Tak pět minut před koncem základní hrací doby už se soupeř začal vepředu prosazovat. V 86. minutě kopaly Teplýšovice dva rohy. První byl rozehraný špatně, ale přesto hosté získali ještě druhý. Ten už skončil velmi nebezpečnou střelou a Kuba Gašparík v naší bráně měl po dlouhých desítkách minut možnost se vyznamenat.
V 89. minutě jsme naprosto nepochopitelně vrhli většinu hráčů do ofenzivy a po osovbozujícím odkopu hostů jsme najednou byli vzadu v podčíslení. Na našeho brankáře se z ničeho nic řítil osamocený útočník a Kuba musel předvést výborný zákrok, aby zabránil pohromě. Tohle byla velká taktická chyba. Není možné to v posledních minutách za stavu 1:0 vzadu takhle otevírat. Tohle nás mohlo stát body!
Hosté i nadále pokračovali v tlaku, ale nic zásadního si již ani ve dvouminutém nastavení nevytvořili.
V 89. minutě jsme ještě jednou takticky střídali a dosavadního kapitána Míru Randáka nahradil Míra Hložek, který od něj převzal i pásku. Asi se nebudu mýlit, když budu tvrdit, že to pro Míru Hložka bylo poprvé. Docela by mě zajímalo, co na to říká týmový pokladník :).
Když nás závěrečný hvizd vysvobodil, tak jsme i přes skoro celozápasovou převahu byli celkem rádi, že už je konec.

Zápis z utkání najdete ZDE.

Závěrem bych si dovolil jednu pochvalu a jeden povzdech
I když se v našem týmu našlo jistě několik hráčů, kteří si zasloužili pochvalu (vyzdvihl bych asi nejvíc Zdeňka Modálka), tak bych tentokrát rád pochválil rozhodčího. Nedělám to úplně často, ale pan rozhodčí Smrčka měl celé utkání pevně v rukou (i když mu to tedy hráči obou týmů moc nekomplikovali), situace posuzoval přesně a na obě strany stejně. Takhle nějak by to mělo vypadat.
A ten povzdech? V průběhu utkání jsme přišli o zakopnutý balón. Míč který byl překopnut kamsi k bytovkám, tedy do míst, kde rozhodně nemohl nikam zapadnout, se později už nepodařilo najít. Tak věřím, že někomu ještě udělá pokřivenou radost. Jasně, mohli jsme si pro něj zajít dřív... Příště už budeme vědět.

Příští kolo bude těžší
V závěru ještě kratičká pozvánka na příští víkend. V sobotu od 17. hodin se představíme v Úročnici. Domácí patří do skupiny nevyzpytatelných týmů. Obzvlášť doma dokáží porazit i velmi silné týmy, ale také umí vysoko prohrávat. Nám se na jejich hřišti navíc příliš nedaří. Bude to další důležitý zápas ve vyrovnané soutěži. Vždyt na předposlední místo máme náskok pouhé dva body, ale zároveň na druhé ztrácíme „jen“ bodů deset. To sice není úplně málo, ale stejně, když je mezi předposledním a druhým týmem tabulky rozdíl dvanácti bodů po sedmnácti kolech, tak to není moc :) Napínavé to asi bude až do konce.

----

Mládež hrála asi podle předpokladů, ale rozhodně nezklamala
Starší žáci hráli v Křivsoudově proti týmu Křivsoudov/Čechtice a mělo se jednat o vyrovnaný souboj. Soupeř má lepší ofenzivu, my zas obranu. Naokonec se ale radovali domácí, i když jsme jim mnoho branek nedopřáli. Utkání skončilo 3:1, když všechny branky padly v první půli. Za náš tým se trefil Martin Mikulanda. V tabulce se po minimu odehraných zápasů držíme v klidném středu s jednou výhrou a jednou prohrou. Zápis z utkání najdete ZDE.

Mladší žáci měli velmi těžkou roli. V rámci „fotbalové soboty“ se v Benešově na umělce postavili místní rezervě a proti favoritovi dlouho drželi nadějný výsledek. Ještě v poločase to bylo 1:1, ale nakonec jsme v závěru zkolabovali a většinu branek dostali během několik málo minut. Zápas tak skončil jednoznačným vítězstvím Benešova 8:1. Za náš tým skóroval Filip Štěpánek. Po třech odehraných kolech je náš tým stále bez výhry. Díky lepšímu skóre jsme na 11. příčce třináctičlenné tabulky. Zápis z utkání najdete ZDE.

Starší přípravka se představila v sobotu doma a v zápase bez favorita slavila úspěch. Dolní Kralovice jsme porazili po celkem jednoznačném průběhu 7:3. Našimi úspěšnými střelci byli autor hattricku Tim Kuhnel, dvoubrankový Adam Houska a jednu trefu přidali Kryštof Honc a Ferdinand Škvor. V poměrně neúplné tabulce se držíme na pěkném šestém místě, což je velký progres oproti podzimu. Je vidět, že se naši hráči herně hodně posunuli a můžeme se tak těšit na další úspěchy. Zápis z utkání najdete ZDE.

Mladší přípravka má za sebou druhý miniturnaj. Se svými soupeři (Chocerady, Pecerady a Poříčí/Nespeky) se tentokrát utkali v sobotu v Choceradech, ale jak už je v této soutěži zvykem, tak výsledky budou doplněny později. Ono tu vlastně o ně ani tak úplně nejde, ale zvědaví trochu jsme, to zas jo :)