Slavoj Čerčany

Příští zápas

Lešanům jsme přerušili jarní šňůru bez porážky

V sobotu jsme doma přivítali rozjeté Lešany. Hosté letos na jaře ještě neprohráli a navíc nás v podzimním utkání na své půdě nečekaně vysoko porazili. I vzhledem k tomu, jak se nám nepovedlo utkání minulý týden v Úročnici, jsme tak čekali těžký zápas. Tento předpoklad se ale naštěstí nenaplnil. Lešany celkem nečekaně nekladly moc velký odpor a i přesto, že jsme opět neměli zcela vyladěnou koncovku, jsme dokázali zvítězit 2:0.

Sobotní utkání jsme potřebovali bezpodmínečně zvládnout. Lešany sice nebyly v tabulce naším přímým sousedem, ale vzhledem k vyrovnanosti tabulky šlo o hodně. Vždyť třeba po aktuálním kole je rozdíl mezi předposledním (13.) týmem a šestou příčkou pouhých osm bodů. Nás navíc prohra v Úročnici před tímto kolem srazila na 12. místo a pomalu nám začínalo téct do bot. Sestoupit letos může opravdu hodně týmů a každý bod bude mít v konečném součtu velkou váhu.

Soupeře jsme zatlačili od úvodních minut a přineslo to ovoce
Ačkoli první náznaky šancí si připsal soupeř, brzy jsme převzali otěže a hosty jsme zatlačili na jejich polovinu. Do nějaké 12. minuty jsme nasbírali snad pět nebo šest rohů, ale pořád jsme se nemohli trefit mezi tři tyče. Když už přišlo zakončení, tak bylo nepřesné, jako například střela Míry Randáka těsně nad břevno.
První naše opravdu velká šance přišla ve 13. minutě. Sváťa Řezníček našel krásným centrem osamoceného Igora Kodeta, který ale nikým nehlídán neuspěl a jeho střelu gólman Lešan zneškodnil.
Do cca 15. minuty se Lešany více méně nedokázaly dostat z vlastní půlky. Teprve po čtvrthodině hry se hosté přeci jen trochu oklepali a nesměle se pouštěli do útoku. Přesto jsme ale měli stále znatelně víc ze hry a i naše zakončení přicházela častěji.
Ve 20. minutě se nám konečně podařilo zúročit svou převahu. Po dalším rohovém kopu, který zahrával Roman Neuberg, si míč našel Igor Kodet a hlavou poslal míč o tyč do brány. Gólman sice neměl k úspěšnému zákroku daleko, ale nakonec míč do sítě propadl (1:0).

Zbytek druhé půle byl relativně vyrovnaný
Po vstřelené brance jsme si mohli během chvilky připsat druhý gól, ale i když Míra Randák dostal míč do sítě, tak praporek čárového byl proti. Pak už se hra začala pomalu srovnávat a celkově se ale hrál docela rychlý a hezký fotbal, který musel diváky bavit. Přestože už se Lešany sem tam dostaly i do zakončení, tak jejich střely postrádaly přesnost a většinou končily mimo. V našem případě to se zakončením také nebylo ideální, ale přeci jen to brankou zavánělo víc.
Ve 36. minutě Míra Randák nečekal, že k němu centr přes několik obránců propadne a nestihl již zareagovat. Míč se mu od nohou odrazil jen těsně mimo branku. O dvě minuty později mohl si mohl druhou branku připsat Igor Kodet. Míra Randák ho krásným centren našel na penaltě a okolo Igora nebyl vůbec nikdo. Bohužel následná střela šla doprostřed a gólman zvládl zasáhnout. To byla jasná tutovka.
Po zbytek poločasu už se nic zásadního nestalo. Oba týmy byly na míči zhruba stejně, ale k zakončení se dostali už jen hosté, když přesnou, ale nepříliš prudkou ránu z příméh kopu zneškodnil Kuba Gašparík v naší bráně.

Lešanské choutky do druhé půle schladila druhá branka
I když to v úvodu druhé půle vypadalo, že na soupeře vlítneme, tak opak byl pravdou. Hosté brzy přebrali iniciativu a viditelně nás zatlačili. Naštěstí jsme na lešanskou aktivitu našli tu nejlepší odpověď. Ve 49. minutě přišel rychlý brejk, který založil dlouhou přihrávkou po čáře Martin Kačírek a Míra Randák se řítil z úhlu na bránu. Bylo vidět, že chce najít před bránou nabíhajícího spoluhráče, ale gólman, který si toho všiml také, příliš brzy odkryl bližší tyč. Míra tak na poslední chvíli změnil plán a brankáře hostů vyškolil střelou levačkou na bližší tyč. Gólman se jen ohlédl (2:0). Tohle finální řešení bylo hodně zkušené. Paráda.
Po druhé obdržené brance soupeř viditelně odpadl a dopředu už jsme zase hráli jen my. V 52. minutě po povedené přihrávce Zdeňka Modálka Sváťa Řezníček napodobil několikeré předchozí zakončení svých spoluhráčů a také v jasné šanci trefil jen dobře postaveného gólmana Lešan.
Lešany se sice zase brzy vzpamatovaly z útlumu, ale na nic velkého se ani tak nevzmohly. Kombinace v této fázi vycházela o dost lépe nám a soupeř se nedokázal až na výjimky dostat do zakončení. Tou výjimkou byla střela z přímého kopu, která ale byla tečována mimo tři tyče.
Kolem 60. minuty přišla na řadu, jak to tak bývá, střídání. Nejdříve zraněného Igora Kodeta nahradil navrátilec Patrik Řezníček a o pár minut později ještě Davida Straku vystřídal Vojta Židlík.
Celkově se mezi 50. a 80. minutou stále hrál oboustranně hezký a rychlý fotbal, ale naštěstí jsme se k zakončení dostávali více méně jen my. V 65. minutě po hezké kombinaci, když jsme se jen těsně vyhnuli ofsajdu, Sváťa v nadějné příležitosti zakončil vysoko nad. O minutu později Patrik Řezníček předvedl pěkný dribbling, prošel přes několik obránců, ale jeho střela byla na poslední chvíli tečována mimo. V 69. minutě jsme předvedli další rychlou akci, ale Mírovu prudkou ránu gólman vyrazil. Následná dorážka byla opět zblokována.
Kolem 75. minuty se Lešany přeci jen ještě nadechli k nějakému zavěrečnému náporu. Naštěstí jejich tlak byl mírný a i celkem bezzubý. Ke střelám se hosté nedostávali.
V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu a útočící tým vždy na chvíli svého soupeře zatlačil. Na ohrožení branky to ale ani na jedné straně nestačilo. Poslední větší šanci zápasu si připsali hosté. Na dalekonosnou střelu sice Kuba nedosáhl, ale míč nakonec skončil mimo. V 90. minutě jsme ještě takticky střídali a střelce druhého gólu Míru Randáka na poslední desítky vteřin nahradil Míra Hložek. To bylo ale vše a pak už přišel jen závěrečný hvizd.

Zápis z utkání najdete ZDE.

První důležitý zápas jsme tedy zvládli
Jak už tu padlo, v sobotním zápase šlo o hodně. Naštěstí se nám podařilo získat tři body a v tabulce jsme se tak posunuli z 12. příčky na desátou o skóre za našeho soupeře z Lešan. V příštím kole vyrážíme do Jablonné, kterou jsme doma na podzim porazili vysoko 10:1. Jablonné sice vyšel vstup do sezóny, ale pak vypadla z role a začala ztrácet. Přesto se ale znovu zvedla v posledních kolech dokázala bodovat. V tabulce je aktuálně 12., ale na nás ztrácí jediný bod. Nám by naopak výhra z Jablonné, při shodě ostatních výsledků, mohla přinést posun až na sedmou příčku. A to už je přeci jen něco jiného, než plácání se těsně nad sestupem.
Pro úspěch ale budeme muset bezpodmínečně zlepšit ofenzivu. Obranu, pokud hraje ve správném složení, máme dobrou. Vždyť jen tři týmy inkasovaly méně branek než my. Jenže se střílením gólů je to horší. Méně gólů než my vstřelily jen čtyři týmy. Nemůžeme se pořád spoléhat na to, že se nám podaří vyhrát 1:0 nebo 2:0. Na to se na této úrovni hraje těžko. Dopředu musíme být prostě efektivnější, jinak by nás to mohlo mrzet.

----

Mladežnické týmy velmi příjemně překvapily
I když se v tipech na naše šance v nadcházejících mládežnických zápasech většinou moc neseknu, tak tentokrát mi naše týmy, hlavně tedy žáci, zavřeli pusu. A musím říct, že způsobem, který si nechám líbit.

Starší žáky tento prodloužený víkend čekala hned dvě utkání. A obě obrovsky těžká.
Nejdříve jsme v sobotu vyrazili do Netvořic, kde nám byl soupeřem druhý tým tabulky Krhanice/Netvořice. Soupeř na jaře vyhrál všechna čtyři odehraná utkání a obdržel pouhé čtyři branky. Přesto jsme je dokázali potrápit a nakonec jsme si odvezli cenný bod za remízu 2:2. V utkání domácí brzy vedli, ale nám se povedlo zápas okolo poločasu otočit. Přesto bohužel domácí v samotném závěru srovnali. Soupeři, který za celé jaro inkasoval jen čtyřikrát, jsme vstřelili dvě branky a sebrali mu první bod (naši střelci: Pavel Sisel a Martin Mikulanda).

V pondělí starší žáky čekal další těžký soupeř. Jeli jsme do Maršovic. Domácí také vyhráli všechna svá utkání, ale měli jich za sebou již pět, takže se vyšvihli do čela tabulky. Stejně jako Krhanice/Netvořice na jaře inkasovali pouze čtyřikrát. A stejně jako našemu sobotnímu soupeři jim to na výhru nestačilo. V zápase jsme tentokrát brzy vedli my (a to dokonce 2:0), ale náš soupeř zápas také dokázal otočit. A situce se zrcadlově opakovala i v závěru, kdy jsme i my dokázali srovnat. Výsledkem tak byla remíza 3:3 (naše branky vstřelili opět Pavel Sisel a Martin Mikulanda a tentokrát se k nim přidal ještě brankou ze druhé minuty Josef Novotný). Soupeři jsme tak znovu dali skoro stejně branek, co doposud obdržel za celé jaro. Zápis z utkání najdete ZDE.

Musím říct, že oba víkendové zápasy starších žáků dopadly nad mé očekávání a výsledky mají velkou hodnotu, vždyť jsme první, kdo vzal oběma našim soupeřům alespoň bod. Díky těmto dvěma získaným bodům jsme se posunuli na pěkné šesté místo s výhledem na čtvrtou příčku. První tři týmy jsou už sice hodně odskočené, ale i tak je naše umístění (a hlavně výkony) perfektní.

Mladší žáci měli sice tabulkově snazšího soupeře než ti starší, ale také o dost horší výchozí pozici. V zápase na půdě Sedlece-Prčice jsme rozhodně nebyli favorité už proto, že jsme všechna svá předchozí jarní utkání v elitní skupině A prohráli. Nakonec jsme ale nečekaně dokázali domácí oloupit o všechny tři body po výhře 4:3 (hattrick si připsal Josef Novotný, který se tento víkend trefil i za starší žáky a jeden úspěch si připsal František Škvor). V zápase jsme nejdříve tahali za kratší konec a poločas jsme prohráli 1:2. Následně jsme prohrávali ještě jednou (2:3), ale dvěma brankami v závěru jsme zápas zvrátili na svou stranu. V tabulce jsme tak zatím 10., ale už se na to kouká přeci jen lépe. Na našeho soupeře z Prčic, který je o příčku nad námi ztrácíme jedinou výhru. Zápis z utkání najdete ZDE.

Starší přípravku také čekal velmi těžký soupeř. Na domácí půdě jsme přivítali lídra tabulky Ratměřice, které zatím šestkrát vyhrály a body ztratily pouze za jedinou remízu. V tomto zápase náš výkon sice na body nestačil, ale přesto se dá relativně vysoká prohra 5:13 označit za úspěch. Vždyť náš tým, který je vesměs složen z hráčů, kteří by mohli hrát ještě o kategorii níž, držel s favoritem dlouho krok a vysoký rozdíl ve skóre se zrodil až v samotném závěru utkání. Za Slavoj se třikrát trefil Tim Kuhnel a dvě branky přidal Adam Houska. V celkové tabulce jsme i nadále v klidném středu (sedmá příčka) a rozhodně není vyloučen nějaký ten posun výš. To je pro náš mladý tým velmi dobrá vizitka a budu se opakovat - naše výkony (a ruku v ruce s tím i výsledky) jdou stále vzhůru. Zápis z utkání najdete ZDE.

Mladší přípravka tento víkend sice nehrála, ale alespoň byly zveřejněny výsledky z posledního turnaje třetí fáze tohoto ročníku. Celkově závěrečný turnaj žádné překvapení nepřinesl. Se suverénním týmem Chocerad jsme zvítězit nedokázali, ale oba týmy pod námi (Pecerady a Poříčí/Nespeky) jsme zvládli. Konečná tabulka třetí fáze ročníku tedy vypadá tak, že první jsou odskočené Chocerady (32 bodů), druhá příčka patří čerčanskému Slavoji (19 b.) a následují Pecerady (9 b.) a Poříčí/Nespeky (8 b.).
Třetí fáze ročníku se tedy dá opět označit za úspěch, hrajeme velmi dobře a můžeme se jen těšit na to, koho nám los přidělí do další (nejspíš polsední) fáze sezóny.