Jablonná nekompromisně potvrdila domácí fazónu

Ve dvacátém kole jsme vyjeli do Jablonné, kde hraje nováček letošního ročníku třetí třídy TJ Mír. To, že Jablonná doma podává velmi dobré výkony jsme věděli, ale že si odvezeme takový příděl, to si asi nikdo z nás nepředstavoval. Přitom jsme zápas nezačali vůbec špatně. Bohužel jsme ale jinak celkově nepodali příliš dobrý výkon, předvedli jsme velké množství chyb a hlavně jsme po celý zápas nedokázali najít recept na jednoduchou, ale účelnou hru domácích.

Skvělý start a následně tvrdá realita
Zápas jsme začali tím nejlepším možným způsobem. Hned v první minutě po přihrávce Martina Kačírka vystřihl skvělou individuální akci Martin Augusta. Po převzetí míče obešel dva obránce a umístěnou přízemní střelou překonal domácího gólmana (0:1).
Navíc hned v 5. minutě jsme mohli vedení navýšit, ale střela Igora Kodeta z nadějné pozice mířila mimo tři tyče. Bohužel jsme ale chvilku nato nedokázali uhlídat rychlý brejk, který špatnou reakcí podpořil gólman Václav Měchura. Domácí hráč našeho gólmana šikovně přeloboval a vyrovnal (1:1).
I když v dalším průběhu měly šance oba týmy, tak nebezpečnější byla Jablonná, jenž těžila z nakopávaných míčů, které jsme si nedokázali pohlídat. Osudným se nám to stalo ve 13. minutě, kdy domácí skórovali po více méně totožné akci jako při své první brance (2:1).
Srovnat jsme mohli v 16. minutě, ale Míra Randák hlavičkoval pouze do rukou gólmana Jablonné. Naše neproměněné příležitosti domácí znovu potrestali v 19. minutě, když na krásnou nechytatelnou střelu neměl Vašek Měchura nárok (3:1).
Ani my jsme sice nebyli bez šancí, ale bohužel jsme je, jak už se stává zvykem, neproměňovali. Například ve 23. minutě zkusil své štěstí z velké dálky Martin Kačírek, ale míč pouze orazítkoval břevno.
Třicátá minuta přinesla další naši defenzivní minelu a čtvrtá branka domácích byla na světě (4:1).
Poslední čtvrthodina první půle již přinesla pouze několik pokusů Míry Randáka, ale všechny jeho střely nenašly prostor mezi tyčemi. Do šaten se tak šlo za pro nás nepříjemného stavu 4:1.

Zvýšená snaha po přestávce kýžený efekt nepřinesla
Do druhé půle jsme nastoupili s jednou změnou. Igora Kodeta nahradil Patrik Řezníček. Po vyrovnaném úvodu jsme postupně získávali převahu, ale ta dlouho nepřinášela potřebné ovoce. Nakonec jsme si museli pomoct standardní situací. V 56. minutě jsme zahrávali rohový kop a Martin Kačírek našel přesně hlavu Patrika Řezníčka, který zamířil přesně a snížil na rozdíl dvou branek (2:4).
Jenže naše naděje na zvrat trvala jen chviličku. Vzápětí jsme totiž opět nedokázali zachytit další dlouhý nákop domácích a inkasovali jsme zhruba minutu po námi vstřelené brance. Jablonná si tak tříbrankové vedení vzala velmi rychle zpět (2:5).
V 61. minutě jsme po faulu na Davida Straku měli kopat pokutový kop, ale rozhodčí zákrok vytáhl z vápna ven a kopal se pouze přímák, ze kterého jsme zahrozit nedokázali. Nutno podotknout, že podobných sporných momentů bylo v zápase víc. Určitě naši prohru nemůžeme svádět na rozhodčího, ale je fakt, že jeho výkon našemu sebevědomí moc nepřidal.
Možná ještě rozhozeni zmíněnou situací jsme navíc v 63. minutě opět nezachytili rychlý brejk domácích a bylo víceméně jasné, že na body již nedosáhneme (6:2).
Ve stejné minutě jsme podruhé střídali a Míru Randáka nahradil Ivan Horčička. O pár minut později ještě místo Adama Schnurpfeila zaujal Matěj Purkard. Střídání ale okamžitý efekt nepřineslo. Naopak jsme znovu museli lovit míč ze sítě my. V 68. minutě si další slabou chvilku vybral Vašek Měchura v naší bráně. Při snaze rychle rozehrát mu míč vyklouzl a dostal se přímo na nohu protihráče. Ten už neměl problém trefit prázdnou bránu (7:2).
V 70. minutě jsme se přeci jen dočkali snížení. Martin Kačírek zahrával přímý kop, gólman domácích míč pouze vyrazil k Martinovi Augustovi, jenž pohotově nacentroval na Ivana Horčičku, který zavěsil do nikým nehlídané branky (7:3). Ivan si tedy připsal svou první branku v dospělém fotbale poté, co v součtu všech zápasů zatím odehrál dohromady možná poločas. I když ho za tohoto stavu asi příliš netěšila, tak přesto gratulujeme!
Jak se blížil konec zápasu, tak se začaly na obou stranách vyostřovat emoce a moc pohledný fotbal se tak nehrál. Bohužel i tak jsme ale opět inkasovali. Znovu jsme si ale branku dali v podstatě sami, když obrana centr, který mířil na bránu, srazila mimo dosah bezmocného gólmana (8:3).
V 81. minutě byl donucen střídat střelec naší třetí branky Ivan Horčička, kterého zradila roztržená kopačka a svůj gólový zápas tak nedohrál. Jeho pozici zaujal Kuba Gašparík, který si tak po nějakém čase opět vyzkoušel hru v poli a měl za úkol branky střílet a ne jim zabraňovat.
Poslední zajímavá akce zápasu přišla od Zdeňka Modálka, který v 84. minutě vyslal kolmicí do šance Jakuba Charváta, jenž bodlem zamířil přesně k tyči (8:4).

Sobotní zápas opravdu nebyl stejný jako ten u nás v Čerčanech
Malé hřiště v Jablonné nám dle očekávání dělalo potíže, ostatně jako všechna taková. Taktika Jablonné, tedy nakopávané míče a hra na brejky nám vůbec nesedla a slavila tak úspěch. Navíc jsme domácím jejich úkol velmi usnadnili vlastními chybami v defenzivě a ani proměňování šancí z naší strany žádné galapředstavení nebylo. Jablonné se tak málem povedlo nám vrátit podzimní debakl 10:1. Domácí na svém hřišti opravdu válí a my jsme na ně recept prostě nenašli.
Ztáta tří bodů z důležitého utkání samozřejmě bolí. Znovu jsme se propadli tabulkou a jsme aktuálně na 11. pozici s náskokem tří bodů na teoreticky sestupovou 13. příčku. Nemá ale smysl se tímto nepovedeným zápasem dlouho zaobírat. Chyby byl zřejmé a pokud se jich dopustíme příště, nedopadne to o moc lépe. Při naší střelecké efektivitě si prostě chyby vzadu nemůžeme dovolit a už vůbec ne v takovém počtu. Snad se tedy nadcházející víkend doma proti těžkému soupeři ze Soběhrd představíme v lepším světle a opět vám uděláme radost ziskem tří bodů.
Zápis z utkání najdete ZDE.

----

Narozdíl od áčka mládežníci nějaké ty bodíky získali

Starší žáci potvrdili formu z předchozího víkendu a připsali si druhou výhru z pěti utkání. Velíš jsme na domácím hřišti porazili 4:1 poté, co se hosté v zápase ujali nečekaně vedení. Do poločasu jsme ale srovnali a třemi brankami ve druhém dějství jsme zápas rozhodli. Hattrick si připsal Pavel Sisel a jednou přesně zamířil i Adam Šturc. S osmi body jsme tak postoupili na pěknou šestou příčku a na bramborovou medaili aktuálně ztrácíme jediný bod. Zápis z utkání najdete ZDE.

Mladší žáci bohužel překvapit nedokázali a s lídrem tabulky týmem Popovice/Postupice na domácím hřišti prohráli poměrně jednoznačně 1:5. Hosté zápas rozhodli již v prvním poločase a nám se podařilo korigovat až v závěru. Jedinou naši branku si připsal Jan Stibor. V tabulce silné skupiny A jsme tak zatím na předposledním místě se ziskem tří bodů. Zápis z utkání najdete ZDE.

Starší přípravka potvrdila roli favorita, když porazila předposlední Maršovice na jejich půdě. Vítězství se ale nerodilo vůbec snadno a výsledkem byla těsná výhra 6:5. O náš půltucet branek se podělilo hned šest úspěšných střelců. Byli to Oliver Štindl, Tim Kuhnel, Benedikt Ernest, Martin Franta, Adam Houska a David Urban. V tabulce jsme o příčku poskočili a jsme aktuálně na moc hezkém šestém místě. Oproti podzimu zaznamenáváme velký výkonostní vzestup. Navíc ani tato pozice pro nás nemusí být konečnou, protože na páté Pyšely ztrácíme jen dva body. Zápis z utkání najdete ZDE.

Mladší přípravka měla tento víkend volno, protože třetí fáze jejich sezóny už skončila. Přesto ale pro vás máme novinku, která se našeho nejmladšího družstva týká. Byla totiž již rozlosována část čtvrtá a čekají nás nadmíru zajímaví soupeři. Našemu týmu se postaví Benešov 2015 B, Vlašim a Týnec nad Sázavou. První turnaj by se měl hrát již tento víkend, ale kdo bude jeho pořadatelem ještě zveřejněno nebylo.