Další neúspěšná přestřelka

V sobotu jsme na našem hřišti přivítali soupeře z nedalekých Soběhrd. Že nepůjde o snadný zápas se dalo očekávat nejen podle postavení Soběhrd v tabulce, ale i podle našich předchozích výsledků s tímto soupeřem. Nakonec sice zápas nebyl tak jednoznačný, jak mohl být, ale přesto se dá říct, že Soběhrdy zvítězily zaslouženě. Oba týmy sice měly své příležitosti ale Soběhrdy s nimi dokázaly lépe naložit. Naše koncovka opět trpěla nepřesným nebo nedůrazným zakončováním, a tak se nám nakonec na body dosáhnout nepodařilo.

Čtvrthodina hrůzy dala soupeři náskok
Ačkoli jsme se ve čtvrté minutě do první šance dostali my (naší střelu k tyči obránce stihl zblokovat), tak v dalších minutách převzal iniciativu soupeř a jeho snaha mu přinesla ovoce. V 8. minutě přišel povedený centr na hranici malého vápna a nehlídaný útočník zblízka hlavou zavěsil (0:1).
Ještě jsme se nestihli ani rozkoukat a inkasovali jsme v 10. minutě znovu. Tentokrát po nechytatelné střele téměř od rohového praporku. Soběhrdskému střelci se rána tak povedla, že přeplachtila bezmocného Kubu Gašparíka a zapadla za vzdálenější tyč (0:2).
Tohle byl vývoj, který nás úplně rozhodil. Soběhrdy ucítily příležitost a dál nás mlely. Ve 12. minutě přišla ze soběhrdských kopaček křížná střela, která orazítkovala tyč a následnou dorážku se štěstím vykopl Martin Kačírek z brankové čáry. Ani další minuty nám nedovolily vydechnout a vypadalo to, že musíme co nejdřív inkasovat znovu. V této fázi zápasu jsme se opravdu bránili jen s vypětím sil.

Po úvodní čtvrthodině přišlo nečekané zmrtvýchvstání
V 16. minutě ale přišlo něco, na co se tou dobou snad nikdo ani neodvážil pomyslet. Patrik Řezníček si ve středovém kruhu vzal míč a prošel přes několik hráčů soupeře až do vápna, tam míč předal lépe postavenému Mírovi Randákovi. Ten si ale balón nezpracoval úplně nejlépe a tak mu nezbylo, než ho ještě posunout na Zdenka Modálka, který zblízka zamířil přesně (1:2). V zápise je sice uveden jiný střelec, ale branku dával opravdu Zdeněk. Celkově je zápis hodně pomotaný, panu rozhodčímu Vanerovi se nepodařilo trefit střelce, střídání, minuty … vlastně v podstatě nic.
Vstřelená branka nám vlila nové síly do žil a hned o minutu později šel Míra Randák sám na gólmana, ale zamířil jen slabě přímo do jeho náruče. I další minuty patřily jasně Slavoji, jenže nám bohužel opět selhávala koncovka. Ve 20. minutě přišla přeci jen jedna povedená rána. Martin Kačírek ji vyslal z poměrně velké dálky a gólmanovi nadělala velké potíže. Vyrazil ji pouze před sebe, ale u dorážky jsme byli pozdě. O chvilku později měl nadějnou příležitost opět Míra Randák, ale mířil na bližší tyč, kde tentokrát (na rozdíl od zápasu s Lešany) nebylo místo.
Ve 24. minutě se k přímému kopu postavil Martin Kačírek a gólman opět zaváhal. Nezkrotil míč, který mu vypadl přesně k Martinovi Augustovi a ten ho dokázal pohotově prostřelit (2:2).
Kdo by to byl čekal, že bude po strašlivé úvodní čtvrthodině tak brzy srovnáno. Zdálo se, že jsme se dostali do laufu a soupeře následně zválcujeme. Bohužel to tak nedopadlo.
Když už to vypadalo, že se pustíme do dalšího náporu, tak při ojedinělém útoku hostů ve 27. minutě přišel (zřejmě) faul ve vápně a byl nařízen pokutový kop. Přiznám se, že jsem situaci dobře neviděl, ale vzhledem k tomu, že protesty byly spíš tak z principu, tak asi byla.
Exekutor poslal míč Kubovi Gašparíkovi do protipohybu a ten byl bez šance (2:3). Soběhrdy si tedy vzaly vedení velmi rychle zpět a my museli znovu dotahovat.

Po třetí obdržené brance jsme se otřepali a soupeře nakonec ještě zatlačili
Kolem 30. minuty se situace na hřišti uklidnila a oba týmy tak nějak sbíraly síly do dalšího průběhu. Hrálo se hlavně ve středu pole a žádné velké příležitosti ani na jedné straně nepřicházely. Postupně jsme ale opět převzali iniciativu a začali tlačit.
Ve 36. minutě převzal Míra Randák krásnou přihrávku z hloubi pole a z úhlu šel sám na gólmana. Ten bohužel dokázal jeho střelu špičkou kopačky vyrazit na roh, který už nic zásadního nepřinesl. Pak opět přišlo několik minut, kdy se balón pohyboval hlavně mezi vápny a na hřišti se odehrávala spíš přetahovaná než fotbal. Toto nevýrazné období rozčísla akce Martina Kačírka, který si potáhl míč, vyměnil si ho s Mírou Randákem a sám na vápně pak zakončil nad, i když měl času na zamíření dostatek.
Zbytek prvního poločasu se sice odehrával už jen na polovině hostů, ale do žádné velké šance jsme se již nedostali. Do šaten se tak šlo za nepříznivého stavu 2:3.

V úvodu druhé půle jsme i přes aktivitu hostů srovnali
O přestávce Kubu Charváta nahradil Matěj Purkard. Do druhého poločasu ale vstoupili lépe hosté a nám se nedařilo útočit. Sice jsme se občas dopředu vydali, ale naše akce vesměs končily ještě před vápnem. Kolem 50. minuty už se hra znovu srovnala a naše snaha přinesla vyrovnání. V 52. minutě Martin Kačírek zahrával přímý kop a jeho střelu gólman opět jen vyrazil (celkově soběhrdskému gólmanovi míče hodně vypadávaly a je škoda, že jsme toho nedokázali víc využít). Za odraženým míčem se podél brankové čáry vydal Zdeněk Modálek a ve chvíli, kdy rozhodně, vzhledem ke svému postavení, nebyl pro branku soupeře nebezpečím, ho obránce hostů naprosto zbytečně zezadu podrazil. Penalta. Míč si v 54. minutě vzal Patrik Řezníček (protože obvyklý exekutor Vojta Židlík byl tou dobou ještě na lavičce náhradníků) a s přehledem poslal míč do protipohybu soupeřova gólmana. Úplně stejně jako se to v první půli povedlo soběhrdskému střelci (3:3).

Následovala dlouhá pasáž, kdy se oba týmy střídaly v tlaku
Po vyrovnání jsme ještě chvilku hráli výrazně aktivněji, ale dlouhé trvání to nemělo. Jedinou příležitost, kterou jsme si stihli vytvořit, spálil Martin Kačírek. Míra Randák ho poslal pěkným pasem za obranu soupeře a Martin sám před vyběhnuvším gólmanem zvolil zakončení lobem. To se mu ale vůbec nepovedlo a v podstatě jen nahrál do rukavic brankáři. Tohle se opravdu musí proměňovat!
Po 55. minutě byl aktivnější hlavně soupeř, ale jeho tlak nebyl nijak drtivý. Jednou z mála nebezečných situací byla povedená střela z dálky, která mířila kamsi do šibenice, ale Kuba Gašparík ji skvělým skokem dokázal vytěsnit mimo tři tyče.
V 58. minutě jsme podruhé střídali a střelce naší druhé branky Martina Augustu nahradil Jirka Drazdík. Následdně se hra opět přesunula do středu pole a nic zásadního se nedělo. V 60. minutě jsme si ale přeci jen vypracovali další příležitost. Po akci a střele Míry Randáka si obránce hostů srazil míč jen těsně vedle brány. Jen tak tak, že se nejednalo o vlastní gól.
V 61. minutě jsme znovu střídali. Zápas skončil pro Romana Neuberga a na hřiště se dostal Vojta Židlík. V 62. minutě poslal Martin Kačírek do brejku Patrika Řezníčka, který se poté, co se dostal do vápna skácel k zemi. Penalta se nepískala a naopak Patrik dostal žlutou za filmování. Za mě těžko říct, ale vzhledem k tomu, že Patrik nijak zvlášť situaci nerozporoval, tak to asi bylo písknuté správně.
V 64. minutě skusil dalekonosnou střelou štěstí opět Martin Kačírek a gólman Soběhrd měl s míčem znovu problémy. Tyhle střely mu vůbec neseděly a často je jen vyrážel. Bohužel ho ale všechny spolehlivě trefovaly a tak se skóre neměnilo.
V následných minutách naše hra začala nabírat obrátky a hosty jsme zatlačili před jejich bránu. Aktivita ale znovu nic nepřinesla a jak přišla, tak i odešla. V 70. minutě už se znovu hrálo na obě strany a výsledkem byla střela Soběhrd, která orazítkovala tyč. Následovala prozměnu pasáž, kdy byl na míči víc soupeř a přerušila ji až situace ze 76. minuty, kdy gólman hostů opět neudržel míč a dobíhající Jirka Drazdík byl u míče jen o chvilku později, než měl.
V 78. minutě přišlo naše poslední střídání. Dolů šel Míra Randák, který hrál sice aktivně, ale skórovat nedokázal a na hřiště vběhl Míra Hložek.
V 80. minutě už byla hra opět srovnaná. Za nás si připsal svou příležitost Vojta Židlík, který si našel místo ke střele, ale jeho technická rána nebyla přesná ani prudká a gólman ji v pohodě chytil. O minutu později ještě Vojta z přímého kopu z velké dálky jen těsně přestřelil.
V 82. minutě jsme se konečně mohli ujmout vedení. Vojta poslal na zteč Jirku Drazdíka, ten ještě našel Míru Hložka, který ale zblízka netrefil bránu. Míč ale ještě nečekaně propadl zpět k Jirkovi, který už ho dokázal z bezprostřední blízkosti pouze srazit směrem k bráně. Naneštěstí se balón stočil na tyč, a tak z nadějné akce nakonec nic nebylo.

A pak přišlo na řadu otřepané klišé
Po sérii našich šancí se nakonec stalo přesně to, co jsme nechtěli. Hosté z ojedinělé akce v 84. minutě vytěžili maximum. Útočník soupeře z beznadějné pozice skoro u rohového praporku poslal míč před bránu. Balón ale nabral nečekaný směr a opakovala se situace z první půle: míč přeplachtil Kubu Gašparíka a zapadl do brány u vzdálenější tyče. Tohle opět nešlo chytat (3:4). Prostě klasika: „Nedáš, dostaneš.“
V 85. minutě se hosté pokoušeli střídat, ale bylo jim to panem Vanerem zakázáno s tím, že již vyčerpali počet povolených tří oken. Podle všeho se ale na této okresní úrovni umožňuje střídat v pěti oknech. Popravdě nevím. Každopádně se to chvíli řešilo a čas stále běžel. Až příliš rychle.
Kolem 88. minuty už jsme se dopředu tlačili „na riziko“ a vzadu jsme to často hodně otevírali. Bohužel ani tento risk nepřinášel výraznější příležitosti. Přesto ještě v 89. minutě mohl srovnat Vojta Židlík, kterému sklepl míč Jirka Drazdík. Vojta se z první pokusil zakončit obloučkem, ale míč zamířil těsně nad.
Poslední minuty si již hosté pohlídali. Kouskovali hru a do žádné příležitosti nás již nepustili. Utkání tak skončilo naší těsnou prohrou a hosté nám tak vrátili podobnou porážku z podzimního utkání v Soběhrdech.

Situace se opět komplikuje
Je jasné, že bez bodového zisku jsme se tabulkou vzhůru posunout nemohli. Ve chvíli, kdy píšu tento článek jsme sice ještě na jedenácté příčce, ale vzhledem k tomu, že právě v tuto chvíli vede dvanáctá rezerva Teplýšovic (evidentně nadopovaná hráči z áčka) v poločase doma nad Lešany vysoko 6:1, tak se jistojistě propadneme o místo níž. Pod námi tak bude již jen beznadějně poslední Miličín a zvedající se Bystřice.
Do konce sezóny už mnoho zápasů nezbývá a těch snazších ještě méně. Klíčový bude dost možná zápas v posledním kole doma s Bystřicí. Aktuálně nás ale čeká venkovní turné. Nejprve v odloženém středečním zápase zavítáme do Václavic (tam nám to nejde), pak pojedeme v sobotu do Miličína (výhra by měla být povinnost, i když se nám tam také nehraje kdovíjak) a o týden později nás „pohostí“ Zaječice (střídající skvělé výsledky s propadáky). Kolik z toho bude celkem bodů, těžko odhadovat, ale bodovat musíme, aby v závěru s Bystřicí vůbec ještě o něco šlo.

Nepříliš přesný zápis z utkání najdete ZDE.

----

V zápasech žáků se naplnily papírové předpoklady, přípravka měla volno

Starší žáci v sobotu v Přestavlkách přivítali spojený tým Struhařova a Soběhrd. V zápase jsme byli mírnými favority a svou roli jsme nakonec splnili, ačkoli v poločase byl výsledek ještě nerozhodný. Nakonec jsme si připsali výhru 4:2, když se za nás trefili Pavel Sisel, Samuel Michali, Antonín Zbrožek a František Škvor. V tabulce jsme aktuálně nadále čtvrtí s jednobodovou ztrátou na bronzovou Velíš, kterou jsme v minulém kole dokázali porazit, a na kterou máme aktuálně zápas k dobru. První dvě příčky už jsou bohužel přeci jen trochu odskočené. Zápis z utkání najdete ZDE.

Mladší žáci měli o dost těžší roli než ti starší. V neděli vyrazili na hřiště silných Votic a papírové předpoklady jim mnoho šancí nedávaly. Utkání jsme nakonec sice ztratili, ale jen těsně 3:4 (všechny naše branky vstřelil Jan Škvor). Rozhodně jsme tedy soupeři, který mohl čekat jasné vítězství, zatopili a je jen škoda, že povedený výkon nepřinesl ani bodík. V tabulce bohužel i nadále zůstáváme předposlední, ale ztráta na několik míst nad námi není velká, a tak ještě může přijít nějaký ten posun vzhůru. Zápis z utkání najdete ZDE.

Starší přípravka měla o víkendu hrát doma se spojeným týmem Zdislavic a Kladrub. Zápas byl ale na naši žádost odložen z důvodu příliš velkých absencí v naší sestavě, které vznikly kvůli tomu, že část našeho mužstva se účastnila turnaje v jiném sporotvním odvětví.

Mladší přípravka měla tento víkend hrát první turnaj 4. fáze, který se měl konat v Čerčanech. Bohužel opět z personálních důvodů byl tento turnaj celkově zrušen a ve čtvrté fázi se tak budou hrát pouze tři turnajová kola. Dalších zápasů se tak naši nejmladší dočkají až v neděli 28. května v Týnci. Jak už jsme několikrát psali, soupeři jim budou Týnec nad Sázavou, Vlašim a Benešov 2015 B.