K první venkovní výhře po půl roce chybělo pár minut

Ve středu jsme za krásného slunečného dne vyrazili na dohrávku 20. kola do Václavic. Venku jsme už hodně dlouho nevyhráli a v aktuální situaci by se nám tři body víc než hodily. Po příjezdu to ale vypadalo, že se ve Václavicích bude místo fotbalu konat soutěž v pletení věnečků ze sedmikrásek, takže dojem z krásného dne byl ještě umocněn. I přesto, že se zápas odehrával ve všední den, sešli jsme se v hojném počtu sedmnácti hráčů, kteří byli připraveni v hustém pažitu bojovat do posledních sil.

V prvním poločase jsme měli převahu, ale přesto jsme ho nevyhráli
Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a úvodní tlak jsme dokázali přetavit v brzkou vedoucí branku. V šesté minutě obránce Václavic po centru Martina Kačírka špatně sklepl míč gólmanovi. Balón se dostal ke Sváťovi Řezníčkovi a ten zakončoval do prázdné brány (0:1).
Po 10. minutě hry přišla série několika našich dalekonosných střel, o které se postarali Vojta Židlík a Martin Kačírek. Střely sice žádný velký efekt nepřinesly, ale konečně jsme – na rozdíl od předchozích zápasů – začali zakončovat. Později jsme s tímto aktivním přístupem slavili úspěch, ale k tomu se ještě dostaneme.

První šance domácích přišla až v 18. minutě. Po nepřehledné situaci v našem vápně se míč dostal k útočníkovi Václavic. Jemu ještě náš gólman Kuba Gašparík stihl míč skluzem vypíchnout, bohužel ale znovu jen na kopačky soupeře. Václavický hráč zakončoval do prázdné brány, ale míč ještě stihl tečovat Kryštof Straka na roh. Následnou rozehru už se podařilo vyřešit bez větších problémů.
Po této situaci se do té doby hodně nervózní utkání minimálně z naší strany podařilo trochu zklidnit. Domácí ale i nadále pokračovali v hádkách mezi sebou a ani nezkušený rozhodčí nezůstal ušetřen jejich pokřiků. Celkově se touto dobou hrálo hlavně ve středu hřiště a ačkoli na obou stranách se urodilo i několik střel z dálky, velké nebezpečí pro žádnou z branek nepřinesly.

Ve 30. minutě Kuba Gašparík zneškodnil další ránu z dálky, když míč dokázal vyrazit na roh. Jeho rozehrání se václavickým povedlo a míč našel přesně hlavu domácího hráče Jíši, který jej poslal hlavou přesně k tyči (1:1).
Ve 41. minutě došlo ke kontroverzní situaci. Martin Kačírek fauloval domácího hráče, který ho ale v pádu evidentně schválně vykopnutou nohou zasáhl do rozkroku. Martinovi pak chvíli trvalo, než se vůbec dokázal postavit zpět na nohy. Rozhodčí ale toto oplácení nechal bez povšimnutí a kopal se přímý kop směrem na naši bránu, který nakonec přinesl velkou šanci domácích. Míč směřoval za naši obranu, kde se objevil nehlídaný útočník. Jeho střelu dokázal Kuba vyrazit a následnou dorážku vykopl z brankové čáry Sváťa Řezníček.
Pak přišel hvizd znamenající konec první půle a ke střídačkám (kabiny jsou ve Václavicích hodně daleko od hřiště) se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Také vstup do druhého poločasu nám vyšel na výbornou
Do druhého dějství jsme nastoupili beze změny a je pravda, že lépe jsme snad ani začít nemohli. Ve 47. minutě vhazoval aut Martin Kačírek a míč směřoval na Míru Randáka. Ten se nijak nerozpakoval a z voleje poslal parádní ránu na bránu domácích. Míč se ve vzduchu pěkně stočil a zapadl do sítě (1:2). Míra se tak touto parádní (možná životní) trefou osamostatnil s jedenácti brankami na čele týmové tabulky střelců.

V 55. minutě jsme se mohli trhnout na rozdíl dvou branek. David Straka vystihl špatnou malou domů domácích a ocitl se sám před gólmanem. S ním si sice dokázal poradit, ale míč nakonec jen orazítkoval tyč. Dorážet ještě mohl Patrik Řezníček, ale jeho pokus mířil vedle.
V 60. minutě přišlo naše dvojí střídání. Místo Romana Neuberga naskočil Jirka Drazdík a Patrika Řezníčka nahradil Igor Kodet.
Sedmdesátá první minuta přinesla velmi neortodoxní zákrok Kuby Gašparíka. Přímý kop domácích totiž odehrál po vzoru „Kiki a Maki“ volejbalovým bagrem. Zákrok to asi nebyl podle brankářských učebnic, ale nebezpečná střela byla zneškodněna. Tak co?

Závěr bez šancí přinesl vyrovnání domácích
Sedmdesátá pátá minuta znamenala konečnou pro střelce naší první branky Sváťu Řezníčka a své štěstí přišel zkusit Adam Schnurpfeil. O pět minut později střídal i náš druhý úspěšný střelec Míra Randák a na hřiště se dostal Ivan Horčička, který chtěl jistě navázat na svůj úspěch z Jablonné.
Kromě těchto střídání závěrečné minuty mnoho nenabídly. Za zmínku stojí snad jen několik nepovedených střel, které buď mířily mimo a nebo do rukavic gólmanů.
V 89. minutě už se zdálo, že je hotovo, ale bohužel jsme se na tři body těšili předčasně. Domácí se totiž přeci jen ještě dostali k rohovému kopu a znovu ho zahráli na výbornou. Míč opět skončil na hlavě domácího Jíši, který ho ale tentokrát nasměroval jen na našeho gólmana. Bohužel ale dráhu míče zkřížil ještě Kryštof Straka, který ho nešťastně ramenem tečoval do protipohybu Kuby Gašparíka. Kuba na náhlou změnu směru míče již nemohl reagovat a domácí se tak mohli minutu před koncem radovat z vyrovnání (2:2).

Zápasu příliš nepomohl ani nezkušený rozhodčí
Sudí Völfel podle všeho pískal teprve druhý zápas dospělých a na jeho výkonu se to bohužel podepsalo. Je jasné, že v této situaci nervozita musela přijít a z ní pramenilo i jeho nejisté soudcování. Na pana rozhodčího se asi kvůli tomu zlobit nejde, ale je přeci jen s podivem, že tito začínající arbitři nedostanou alespoň ve svých prvních zápasech k ruce nějaké zkušené čárové. Chápu, že rozhodčích je málo, ale určitě by se to nějak udělat dalo. Ve výsledku tak hra byla zbytečně rozkouskovaná a to na hřiště přinášelo hodně nervozity, i když vlastně ani jeden z týmů nebyl nějak výrazně poškozen. Podobný průběh musel nakonec nejvíc uškodit sebevědomí samotného rozhodčího. Jeho samostatná delegace byla podle všeho asi chyba. V každém případě panu rozhodčímu držíme palce do dalších zápasů, ať se to příště povede lépe.

Jediný bod po tomto průběhu nepotěšil, ale i tak se počítá
Na venkovních hřištích jsme si výhru nepřipsali od podzimního vítězství v Soběhrdech. To už je víc jak polovina sezóny. Ve Václavicích se nám navíc nedaří, a tak jsme ve tři body spíš doufali, než že bychom je čekali. I když nakonec bylo vítězství blíž než se dalo předpokládat, tak se ve výsledku se musíme spokojit pouze s bodem. I ten je ale cenný. K posunu tabulkou nám sice nepomohl, ale alespoň jsme zvýšili náskok na předposlední Bystřici na tři body. Navíc i několik příček nad námi zůstává v našem přímém dosahu, takže máme vše ve svých rukou. Uvidíme jak s tím naložíme.
Pozitivem také je, že jsme se tentokrát nebáli střílet, a i když byla spousta pokusů nepřesných, je potřeba to zkoušet a každou akci zakončovat, Ono to tam padat začne, ale beze střel to ale nepůjde.
Teď už se ale rychle musíme začít soustředit na zápas v Miličíně, kde to pro nás obvykle také nebývá procházka růžovým sadem. Letos je ale Miličín hodně dole a jeho výsledky nás pasují do role jasného favorita. Tuto roli určitě budeme chtít potvrdit a konečně venku vyhrát. O tomto sobotním zápase vám ale přineseme podrobnější informace až zítra.

Zápis z utkání najdete ZDE.

----

Dohrávky mládeže dopadly více méně dle předpokladů

Starší žáci a mladší přípravka žádné zápasy dohrávat neuseli, takže se mohou vklidu soustředit na svá víkendová utkání. Podrobnosti přineseme také zítra.

Mladší žáci svůj zápas odehráli až dnes a bohužel se jim favorizované Teplýšovice překvapit nepodařilo. Ačkoli jsme hráli doma, hosté byli jasně lepší a připsali si jednoznačnou výhru 5:0. Ani pro jeden z týmů to neznamenalo změnu pozice v tabulce. Hosté zůstávají třetí a nám stále zbývá předposlední příčka. Tak snad zabodujeme příště. Zápis z utkání najdete ZDE.

Starší přípravka byla ve svém středečním zápase v Prčicích naopak mírným favoritem. Kdo by to byl po nepříliš povedeném podzimu, řekl, že toto o našem velmi mladém týmu napíšu. Náš soupeř z Prčic byl před zápasem příčku pod námi, ale mohl se pyšnit vysokou podzimní výhrou, kdy nás na našem hřišti rozdrtil 29:3. Tentokrát zápas tolik branek nepřinesl a nakonec jsme se z výhry 7:5 radovali my. Soupeři jsme tak podzimní porážku oplatili, a i když nebyla tak vysoká, tak tři body jsou za ni úplně stejné. Naše branky si připsali autor hattricku Tim Kuhnel a dvoubrankoví střelci Kryštof Honc a Adam Houska. Naše výhra znamená, že v tabulce i nadále držíme pěkné šesté místo se stejným bodovým ziskem jako páté Pyšely. Tak jen tak dál :) Zápis z utkání najdete ZDE.