Slavoj Čerčany

Příští zápas

Miličín v sobotním zápase získal 20 % svých letošních bodů

V sobotu jsme zamířili do Miličína na jedno z nejvzdálenějších hřišť benešovského okresu. Miličín je ve skupině A třetí třídy beznadějně poslední a do tohoto víkendu získal pouhopouhé čtyři body a na jakýkoli bodový zisk čekal dlouhých sedmnáct zápasů. Přesto bližší pohled na často těsné výsledky Miličína naznačoval, že počet jeho bodů možná úplně neodpovídá jím předváděné hře. V každém případě jsme ale do Miličína jeli jako favorité a měli jsme si přivézt tři body. Bohužel se tak nestalo a nerozhodný výsledek pro nás rozhodně v boji o záchranu znamená ztrátu.

Tlak v první čtvrthodině zápasu jsme rozhodně měli využít
Do zápasu jsme, jak už padlo v úvodu, šli s jasným cílem zvítězit a první minuty tomu i odpovídaly. Zatímco domácí si do 25. minuty vytvořili jedinou šanci , tak mi měli možností skórovat opravdu hodně. Už ve čtvrté minutě se do nadějné situace propracoval Míra Randák, ale svoji střelu nezamířil přesně. Hned o minutu později si mohl po centru Adama Schnurpfeila Míra spravit renomé, ale tentokrát jeho pokus zblokovala obrana.
V sedmé minutě došlo i na zmíněnou šanci domácích, ale i jejich pokus si cestu mezi tyče nenašel.

V 11. minutě se mohl po pasu Vojty Židlíka radovat Kuba Charvát, ale jeho střela pouze orazítkovala tyč a jeho dorážka už branku vůbec neohrozila. I Kuba si mohl o chvilku později svoji šanci zopakovat. Tentokrát mu nahrával Patrik Řezníček, ale střelu v tomto případě vyrazil gólman. K dorážce se tentokrát dostal Martin Kačírek, ale ani on nebyl úspěšný a míč mezi tři tyče nenasměroval.
Následovalo zhruba deset hluchých minut, kdy se míč k vápnům moc nepřibližoval a žádné šance tak logicky nepřicházely. Bohužel jsme tuto pasáž přerušili ve 25. minutě tím nejméně vhodným způsobem. V jeden okamžik náš tým totiž úplně ztuhl a přestal hrát. Pravděpodobně jsme očekávali přerušení, které ale nepřišlo. Miličín toho dokázal využít a jeho mladý útočník pohotově pronikl do vápna a střelou do šibenice otevřel skóre (1:0).

Druhá čtvrtina zápasu se nám nedařila, ale přesto jsme skórovali
Po obdržené brance jsme rozhodně nezapnuli na vyšší rychlostní stupeň. Sice jsme chtěli hrát, ale místní tvrdé hřiště s nepříliš kvalitním povrchem kombinační hře, o kterou jsme se neúspěšně snažili, nesvědčilo. To nás ale nijak neomlouvá, rozhodně bychom se podobným podmínkám měli být schopni přizpůsobit. To hra domácích, založená na jednoduchých nákopech, byla přeci jen efektivnější. Přesto se ale ani jeden z týmů k ničemu moc nedostával a opět se hrálo spíš okolo středového kruhu.
Když už to vypadalo, že se snad do poločasu už nestane vůbec nic, tak ve 35. minutě přišel poblíž vápna domácích faul na Zdeňka Modálka a k přímému kopu se postavil Vojta Židlík. Ten svůj pokus nasměroval přes zeď a míč zapadl do brány (1:1).
Do poločasu ještě své štěstí několikrát zkoušel Martin Kačírek, ale jeho ranám chyběla potřebná přesnost. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného a pro nás rozhodně nepřijatelného stavu 1:1.

Nezáživná hra ve druhé půli nám tři body nepřinesla
Do druhé půle jsme nastoupili ve stejném složení a i naše hra navázala na konec první půle (tedy až na tu branku). Vlastně celý druhý poločas byl z obou stran hodně nezáživný a pro diváky až nudný. Celých 45 minut oživilo jen několik šancí jejichž počet by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Rozhodně se tedy z naší strany nejednalo o žádný válec, který by dal jasně najevo, že si chceme domů odvézt vítězství.
První šance druhé půle přišla až v 60. minutě a připsali si ji domácí. Nepříliš nebezpečnou střelu ale Kuba Gašparík s přehledem zneškodnil. O tři minuty později zkusil z dálky zacílit Míra Randák, ale opět zamířil mimo.
V 75. minutě jsme poprvé střídali. Za Patrika Řezníčka nastoupil Ivan Horčička a o pár minut později ještě Jirka Drazdík nahradil Adama Schnurpfeila.
Zásadní změnu v naší hře ale střídání nepřinesla, a tak jedinou situací, která z naší strany stojí za zmínku byla střela Kuby Charváta po přihrávce Zdeňak Modálka. Jeho rána ale skončila až v autu a miličínští balón mezi topoly hledají možná ještě dnes.
V 85. minutě si svou poslední příležitost připsali domácí. Přímý kop zpoza šestnáctky ale Kuba dokázal vyrazit a poradil si i s následnou dorážkou.
V samotném závěru ještě vyzkoušel štěstí náš jediný úspěšný střelec Vojta Židlík, ale jeho střela byla vyražena a následný hvizd rozhodčího Hocka znamenal konec tohoto nepříliš atraktivního zápasu.

Miličín se tak mohl na jaře poprvé radovat z bodu
Ačkoli jsme v zápase měli dominovat, tedy alespoň pokud to se záchranou myslíme vážně, tak jsme domácí nijak nepředčili. Oba týmy se sice snažili dosáhnout výhry jiným stylem hry, ale ve výsledku byla hra poměrně vyrovnaná a remíza spravedlivá. Pro Miličín už získaný bod kromě radosti nic neznamená, ale nás by ty dva chybějící mohly hodně mrzet. Bod ze hřiště soupeře se sice obvykle dá označit za úspěch, ale ne v tomto zápase a ne v naší situaci.
Ačkoli jsme naplno nebodovali, získaný bod stačil na posun tabulkou o příčku vzhůru. O skóre jsme přeskočili rezervu Teplýšovic, ale ta si logicky v závěru sezóny pomůže hráči z áčka a jako obvykle konec ročníku zvládne. Důležitější tedy je, že náš náskok na předposlední Bystřici narost již na čtyři body. S největší pravděpodobností to totiž vypadá, že o případného druhého sestupujícího (pokud tedy nebude sestupovat pouze jeden tým) si to rozdáme právě my a Bystřice (ačkoli tedy ani 10. Lešany nemají v závěru sezóny příliš snadný los).
Příští víkend se představíme v neděli v Zaječicích, jejichž aktuální forma se dá jen těžko přečíst. Výsledkově šly sice Zaječice rozhodně dolů, ale zároveň to bylo v nepříliš snadných utkáních. Zaječice rozhodně v domácím prostředí budou favority.

Zápis z utkání najdete ZDE.

----

Mládež uspěla jen částečně

Starší žáci si na Kácov/Tichonice mohli věřit i přesto, že se zápas odehrával na hřišti soupeře. Domácím se letos nedaří a jedinou výhru si připsali proti poslednímu Načeradci. Zápas nakonec dopadl podle papírových předpokladů a vyhráli jsme 6:1 (po poločase 3:0). Dvě branky si za náš tým připsali Pavel Sisel a Samuel Michali. Skórovala také Lucie Řeháková a jednou vlastní brankou nám přispěl soupeř. Díky této výhře (a odložení utkání Velíš vs. Ratměřice) jsme poskočili tabulkou na skvělé třetí místo. Pokud bychom si chtěli myslet ještě výš, tak na druhé Maršovice nám scházejí tři body (skóre máme ale o poznání horší). Zápis z utkání najdete ZDE.

Mladší žáci v sobotu doma přivítali Týnec a měl je proti poslednímu týmu soutěže čekat zdánlivě snadný úkol. Hosté zatím na jaře nebodovali a ačkoli jsme na tom v této půli sezóny jen o chlup lépe, tak jsme přeci jen měli doma roli mírného favorita potvrdit. Nakonec se tak ale nestalo a po vyrovnaném průběhu skončil zápas spravedlivou remízou 3:3. Za náš tým skórovali dvakrát Jan Škvor a jednou Adam Boukal. Zisk jednoho bodu pro naše umístění v tabulce nic neznamená, ale na nejbližšího soupeře (Netvořice) jsme snížili ztrátu na jediný bod. S tímto týmem se potkáme hned v nadcházejícím kole, tak uvidíme, jestli se tentokrát zadaří a poskočíme tak o příčku výš. Zápis z utkání najdete ZDE.

Starší přípravka mohla v sobotu v Soběhrdech, které jsou v tabulce o pět pozic výš, jen překvapit. Bohužel se ale překvapení nekonalo a utkání jsme ztratili jednoznačně 3:15. Za náš tým se mezi střelce dvakrát zapsal Tim Kuhnel a jednou brankou přispěl Benedikt Ernest. V tabulce tak nadále zůstáváme sedmí. Na osmé Prčice už máme solidní náskok čtyř bodů a jen jeden bod nám schází na spojený tým Pravonína a Kondrace. Dva body náskok před námi drží páté Pyšely, se kterými se ještě potkáme v úplně posledním kole ročníku. Zápis z utkání najdete ZDE.

Mladší přípravka má už sice také za sebou svůj první turnaj, který se odehrál v neděli v Týnci, ale jak už se stalo zvykem, výsledku budou zveřejněny až s určitým odstupem. To, jak jsme si vedli v zápasech s domácím Týncem, Vlašimí a Benešovem 2015 B, se tak tedy teprve dozvíme.