Slavoj Čerčany

Příští zápas

DERBY S PYŠELY AŽ V NEDĚLI OD 13 HODIN!

DERBY S PYŠELY AŽ V NEDĚLI OD 13 HODIN!

Netradičně v neděli od 13 hodin nás na domácím hřišti čeká derby s Pyšely. Bohužel má letos trochu jiný náboj, než bychom si přáli. Nemusíte být asi fotbaloví znalci, aby vám bylo jasné, kdo je v tomto zápase favoritem. Zatímco Pyšely už se několik kol mohou těšit na příští sezónu v Okresním přeboru, tak my naopak o setrvání alespoň ve III. třídě stále jasno nemáme. A situace se bohužel, i vzhledem k našim posledním neslavným výkonům, stále více komplikuje.

Pyšely mají formu již několik sezón
Pyšely si udržují dobrou výkonnost již několik let. Nejdříve jim postupové ambice zhatily covidové roky a v loňské sezóně nakonec nedokázaly udržet krok s Vrchotovými Janovicemi, které nekompromisně mířily za návratem o soutěž výš.

V aktuální sezóně už to od Pyšel byla spanilá jízda
Letos už ale Pyšely nenechaly nikoho na pochybách, kdo bude v naší skupině třetí třídy pánem a od prvních kol si šly jistě za postupem. Tedy od prvních kol...
Pyšely v sezóně 2022/23 zatím ztratily pouhopouhých pět bodů za jednu prohru a jednu remízu. A zmíněná prohra přišla právě již ve druhém kole (tedy před skoro deseti měsíci) ve Václavicích, kde těsně prohrály 1:2. Od té doby již hořkost porážky nepoznaly. Po Václavicích dokázaly vyhrát sedmnáct zápasů v řadě než přišla nečekaná remíza v Bystřici. Pak už pyšelští znovu opět jen vyhrávali a připsali si další čtyři vítězství.

Každý zápas ale začíná od nuly
Ačkoli si Pyšely v posledních letech drží lepší formu než my, tak vzájemné zápasy nejsou zdaleka tak jednoznačné, jak by mohly být. Svou roli totiž rozhodně hraje „derby náboj“, který často papírové předpoklady maže.
V letošní sezóně jsme se spolu utkali hned v prvním kole a zápas na soupeřově hřišti rozhodně nebyl (alespoň výsledkově) tak jednostranný, jak by si asi domácí představovali. Pyšely nakonec vyhrály „jen“ 2:1, ale je potřeba sportovně přiznat, že ze hry měly přeci jen víc. Bod z tohoto zápasu by pro nás byl tenkrát spíš úspěchem.
A ani o rok předtím to s námi Pyšely neměly vždy snadné. Nejdříve jsme sice na domácícm hřišti nekladli velký odpor a prohráli jasně 0:4, ale o půl roku později jsme nečekaně vyloupili pyšelské hřiště. Rozhodla tenkrát smršť v prvním poločase, který jsme vyhráli vysoko 4:1 a po půli už jsme přes enormní snahu domácích vítězství uhájili. Zápas skončil 4:3 v náš prospěch a o naše branky se rovným dílem podělili Míra Randák a Martin Kačírek.

Na papírové prognózy se v naší situaci nesmíme ohlížet
Kdo je favoritem nadcházejícího zápasu je jasné. To nás ale nesmí srazit na kolena, protože v naší situaci potřebujeme bodovat, a i kdyby se to nemělo povést, tak na hřišti musíme nechat vše. Pyšely jsou rozhodně nejtěžším protivníkem letošní sezóny, ale předchozí vzájemná utkání ukázala, že hrát se s nimi, pokud zahrajeme v plném nasazení a bez chyb, dá.
Body z tohoto zápasu by se nám nadmíru hodily. Jak už tu padlo, situace se nám hodně komplikuje. Aktuálně jsme sice mimo možné sestupové příčky, ale to se může snadno změnit. Týmy ze skupiny B, se kterými na dálku bojujeme o sestupové pozice,se v posledních kolech zmátořily a mohutně stahují bodový rozdíl na týmy z „áčka“. Je tedy klidně možné, že se o třetím sestupujícím ze třetích tříd rozhodně právě v naší skupině A. Zatím tu sice máme na předposlední Bystřici bod náskok, ale ten vlastně nic neznamená. Leccos naznačí už toto kolo. My i Bystřice máme težké soupeře a bodový zisk obou týmů by byl asi spíš překvapením. To, že my hrajeme s lídrem už tu padlo. Bystřice ale nemá situaci o mnoho snazší. Zamíří do Teplýšovic, které jsou také stále namočeny do bojů o sestup a rozhodně využijí výhody nedělního termínu a posílí se o hráče A týmu. Rezerva Teplýšovic má sice ještě k dobru i další domácí zápas v posledním kole, ale myslím si, že to na poslední chvíli chtít nechat nebude.
Je tedy víc než možné, že poslední kolo přinese přímý souboj o sestup mezi námi a Bystřicí. Výhodou je, že hrajeme doma, ale Bystřice aktuálně boduje častěji jak my a jak už tu padlo, remízu dokázala uhrát i s Pyšely. Pokud na takto vyhrocený závěr sezóny opravdu dojde, tak to bude něco, co asi nikdo z nás nechtěl zažít...

----

Mládež už také pomalu míří do finále

Starší žáci dnes sehráli domácí zápas proti poslednímu Načeradci. Výsledek ale zatím nebyl zveřejněn, a tak vám ho přineseme v nejbližším možném termínu. Nechci předjímat, ale pokud vše dopadlo, jak mělo, tak bychom si z tohoto zápasu měli odnést tři body a posunout se tak hypoteticky na třetí místo.
V neděli od 11 hodin nás pak čeká poslední zápas sezóny, kdy vyrážíme do Prčic. Domácí jsou aktuálně pátí (tedy pokud klapl náš posun na zmíněné třetí místo), a tak by ani tento zápas nemusel být neřešitelný. Teoreticky by nás pak mohl čekat i posun na stříbrnou pozici, ale to by aktuálně druhé Maršovice musely naprosto nečekaně vyhořet s posledním Načeradcem. Pokud tedy vše dopadne podle papírových předpokladů, tak by nás mohla čekat krásná bronzová příčka.

Mladší žáci v sobotu od 9 hodin odehrají zápas v Senohrabech proti místnímu spojenému týmu Senohraby/Velké Popovice. Náš soupeř je aktuálně jedenáctý o jednu příčku před námi. Náskok na náš tým má tři body, a tak můžeme stále hrát o posun výš. Ani jednáctá pozice sice nevypadá kdovíjak, ale je potřeba brát v potaz, že mladší žáci hrají elitní skupinu „podzimních vítězů“, a tak jejich role na jaře rozhodně nebyla snadná.

Starší přípravka dnes měla, stejně jako starší žáci, na programu odložené utkání. Vyrazila do Pyšel a s naším sousedem na mapě i v tabulce uhrála remízu 5:5 (dvě branky dal Tim Kuhnel a po jedné přidali Adam Houska, Ferdinand Škvor a Matěj Žubor). Naše třetí remíza v řadě nám posun tabulkou nepřinesla a zůstáváme tak zatím stále na pěkném šestém místě právě za Pyšely. Zápis z utkání najdete ZDE.
V sobotu od 9 hodin pak čeká starší přípravku zápas na půdě poslední Velíše, která si zatím připsala pouhých šest bodů. Bylo by tak hezké v sobotu přerušit naši remízovou sérii a připsat si plný bodový zisk. Třeba by pak mohl přijít i posun před Pyšely, i když ty také o víkendu nečeká moc těžký zápas...

Mladší přípravku čeká v neděli poslední turnaj čtvrté fáze sezóny a vlastně celého ročníku. Konat se bude v Benešově. Výsledky mladších přípravek zatím známe pouze z prvního turnaje, kde jsme si vůbec nevedli špatně. Ba naopak. Jak to ale dopadlo minulý víkend ve Vlašimi stále nevíme, takže konečné výsledky čtvrté fáze vám přineseme hned, jak to bude možné.

Diskuze

Poslední zápas

TJ Slavoj Čerčany
SK Bystřice
3:1
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Pyšely 26 100:24 69
2. TJ Úročnice Benešov 26 69:47 48
3. FK Soběhrdy 26 93:68 46
4. SK Posázavan Poříčí.. 26 88:65 44
5. TJ Sokol Jírovice 26 66:64 44
6. Sokol Zaječice 26 74:64 41
7. TJ Sokol Krhanice 26 74:69 37
8. TJ Sokol Václavice 26 81:75 36
9. TJ Mír Jablonná 26 72:101 35
10. TJ Sokol Teplýšovice B 26 53:74 33
11. TJ Slavoj Čerčany 26 61:64 30
12. TJ Sokol Lešany 26 57:67 28
13. SK Bystřice 26 51:67 25
14. TJ Sokol Miličín 26 34:124 6

Kompletní tabulka

Střelci týmu

12 gólů

Miroslav Randák

10 gólů

Martin Čeljuska

7 gólů

Svatopluk Řezníček ml.

5 gólů

Vojtěch Židlík

5 gólů

Martin Kačírek

4 góly

Patrik Řezníček

4 góly

Igor Kodet

Nejbližší narozeniny

21.08.2024 Miroslav Hložek (24)
26.08.2024 Jakub Charvát (25)
30.08.2024 Matěj Purkard (22)
01.09.2024 Jakub Gašparik (31)

Počet návštěv: 65983
Posledních 30 dnů: 277 | Posledních 7 dnů: 83 | Poslední den: 8

© 2024 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne