Slavoj Čerčany

Příští zápas

Vysoké nasazení, ale i štěstí přineslo důležitý bod

Vysoké nasazení, ale i štěstí přineslo důležitý bod

V neděli bylo na čerčanském hřišti sehráno klasické derby Čerčany vs. Pyšely, které tentokrát mělo jasného favorita. Pyšely prošly soutěží jak nůž máslem a zaslouženě v předstihu slavily postup do Okresního přeboru. Náš tým je naopak namočen do sestupových starostí a každý bod se nám nadmíru hodí. Vítězství v nedělním zápase by nás definitivně zachránilo, ale na ně jsme bohužel nedosáhli. Přesto i bod za nerozhodný výsledek může mít cenu zlata.

V prvním poločase se nás štěstí drželo jak klíště
První poločas nezačal žádným velkým rozkoukáváním a oba týmy šly do zápasu od začátku naplno. Ačkoli se akce celkem pravidelně střídaly, tak nebezpečnější byli hosté. První závar před brankou soupeře jsme si kolem 3. minuty sice připsali my, ale ani jeden z našich pokusů se až na gólmana procedit nepodařilo. V sedmé minutě zahrozil i soupeř. Využil rychlé akce po křídle a přihrávky „pod sebe“, ale pohotová střela přes Kubu Charváta naštěstí mířila nad.
V 10. minutě přišla první gólová šance a připsali si ji hosté. Jednalo se o dalekonosnou střelu, která orazítkovala břevno a míč se od něj odrazil tak půl metru před brankovou čáru.
Ve 14. minutě přišla znovu řada na nás. Martin Kačírek předvedl povedenou individuální akci, kterou ale zakončil méně povedenou střelou, která ani nezamířila mezi tyče. Bohužel šlo o klasickou ukázku naší velké bolesti, tedy zakončování.
V 19. minutě se soupeř znovu málem radoval. Opět to bylo po dalekonosné střele, která tentokrát našla tyč naší brány. Následná dorážka z nebezpečné pozice mířila nad. Opět jsme tedy přežili klinickou smrt.
Ani po dvacáté minutě Pyšely neslevily ze svého tlaku a jejich aktivita znovu přinesla otisk na naší brankové konstrukci. I tentokrát (stejně jako v předchozích dvou případech) se o něj postaral hráč s číslem 11, tedy Miroslav Hruška. V tomto případě šlo o pokus přelobovat Kubu Gašparíka v naší bráně a míč opět trefil břevno.

Po půlhodině hry se naše štěstí přeci jen trochu unavilo
Pyšely nás i nadále mačkaly a ve 30. minutě se z jejich pohledu konečně dočkaly. Zahrávaly přímý kop z velké dálky a míč se padáčkem snesl do našeho malého vápna, kde se po sérii předchozích neúspěchů dočkal Miroslav Hruška, kterému stačilo míč lehce tečovat. Kuba neměl na tuto teč z bezprostřední blízkosti šanci zareagovat, tenhle gól šel za nedůslednou obranou (0:1).

Nakonec se ale ujala i naše příležitost
Po obdržené brance jsme se rozhodně nesložili a snažili jsme se co nejrychleji srovnat. Hosté ale rozhodně nezalezli a i nadále zaměstnávali Kubu povedenými pokusy, při kterých nás náš gólman musel několikrát podržet.
Ve 34. minutě se znovu připomněl Martin Kačírek, který znovu vyzkoušel pyšelského brankáře střelou z dálky. I když tentokrát bránu trefil, tak to prozměnu bylo úplně doprostřed a střela tak nepředstavovala pro Pyšely větší nebezpečí.
Ve 39. minutě jsme se ale konečně mohli radovat. Šlo o akci, kde nám vlastně trochu pomohl čárový hostí. Zdeněk Modálek totiž vyslal kolmici za obranu, kde se v jasném ofsajdu nacházel Sváťa Řezníček. Praporek letěl okamžitě nahoru a hosté na vteřinu přestali hrát. Jenže za míčem zpoza hradby hostujících obránců vystartoval Patrik Řezníček, který v postavení mimo hru nebyl. Hlavní rozhodčí Chmelař okamžitě ukazoval „Hrajte dál!“, ale než se pyšelští vzpamatovali, tak už byl Patrik u gólmana. Udělal mu kličku a ještě si počkal na pohyb vrátivšího se obránce a poslal míč do prázdné brány (1:1).
Myslím si, že kdyby čárový praporek nezvedl (a počkal, až jak akce dopadne), tak by hosté na tu chviličku hrát nepřestali a Patrik by měl situaci mnohem složitější. Dá se řict, že nám Pyšely branku tak trochu darovaly. Ale klobouk dolů před rozhodčím, který to mohl celé alibisticky utnout hvizdem a „měl by klid“. Takhle se na něj hosté sesypali, ale nebylo jim to nic platné. Gól správně platil.
Po vyrovnání se hrálo až do přestávky oboustranně ve vysokém nasazení a nám se hru podařilo srovnat. Také se hodně přitvrdilo a zápas měl v této fázi velký náboj. Prostě derby jak má být. Poločas nakonec ještě uzavřela šance hostů, ale jejich hlavička zamířila těsně nad. Celkově byli hosté v první půli rozhodně nebezpečnější a i když celkově hra nevypadala, tak jednoznačně jak mohla, tak pokud vezmeme v potaz jasné šance, mohli jsme po půli klidně prohrávat o tři, čtyři branky. Naštěstí se tak nestalo a bylo stále o co hrát.

Druhý poločas už přes pohlednou hru obou týmů branku nepřinesl
Pyšely do druhé půle vlétly hodně namotivované a v jejím úvodu nás poměrně jasně zatlačily. Naštěstí se jim jejich akce příliš nedařily, a tak výsledkem byly hlavně dohady s rozhodčím, ale i mezi pyšelskými hráči navájem.
V 56. minutě se znovu osmělil i Slavoj a Martin Kačírek znovu vyzkoušel z dálky své štěstí. Tentokrát to byl asi jeho nejpovedenější pokus, ale i když mířil pěkně k tyči, tak ho gólman zneškodnil.
Kolem 60. minuty bylo jasné, že se obraz hry ustálil. Pyšely byly v mírném tlaku, který už ale nedosahoval úrovně první půle. My jsme oproti předchozím zápasům vzadu hráli hodně zodpovědně a hosty jsme už k ničemu moc velkému nepoštěli. Hra probíhala stále ve velkém nasazení a viděli jsme spousty silových soubojů, které postupně ubíraly energii hráčům na obou stranách.
V 61. minutě musel ze hřiště Zdeněk Modálek, na kterém se podepsalo teplé počasí a nebylo mu dobře. Na hřišti ho vystřídal Igor Kodet.
Na celkovém dojmu ze hry se ale nic zásadního nezměnilo, soupeř se stále víc snažil, ale pořád to z jeho strany k ničemu nevedlo. Ačkoli jsme byli docela pod tlakem, dokázali jsme se sem tam vepředu ukázat i my. V 65. minutě se opět individuálně předvedl Patrik Řezníček a po sérii kliček našel před bránou Igora Kodeta, který pak bohužel vysoko přestřelil.
V 66. minutě se na hřiště místo Romana Neuberga dostal Jirka Drazdík, který se hned zapojil do ofenzivy. Po jednom z našich brejků se pokusil najít před bránou Patrika, ale přihrávka byla příliš pomalá.

Konec zápasu mohl přinést výhru oběma týmům
V 76. minutě nás opět musel zachránit Kuba Gašparík a tentokrát opravdu výrazně. Dokázal zneškodnit přečíslení hostů dvěma těžkými zákroky, které oba mohly v případě jeho neúspěchu znamenat gól. Obrovsky důležitý okamžik!
V 78. minutě jsme znovu střídali a Patrika Řezníčka nahradil Ivan Horčička.
V 80. minutě si hosté připsali celkem povedený pokus z dálky, který jen těsně zamířil nad. Kuba ho sice jistil, ale nevím nevím, jestli by ho, kdyby mířil pod břevno, dokázal vypíchnout.
Pět minut před koncem už jsme hráli na krev. Oba týmy chtěly vyhrát, ale hosté tomu šli naproti o trochu víc. My jsme vsadili hlavně na zajištěnou defenzivu, protože poslední, co bychom v této fázi zápasu chtěli, bylo inkasovat.
I tak jsme se ale nevzdávali myšlenky na vítězství a i nadále jsme, pokud se naskytla příležitost, vyráželi dopředu. V 86. minutě předvedl David Straka kolmý průnik obranou, který byl sice úspěšný, ale ještě před zakončením Davida chytily křeče, a tak závěr akce už neměl tu šťávu a ani střela nebyla příliš nebezepečná. Škoda, byla to hodně nadějná příležitost.
V 88. minutě už jsme se v zápase drželi opravdu zuby nehty a každý z našich hráčů doloval poslední zbytky sil. Přesto ještě úplně vyšťavený David Straka pronikl po křídle a přesně našel na malém vápně Ivana Horčičku. Ten ale naprosto zbytečně dlouho váhal a nakonec byl jeho pokus zblokován. Tohle byla velká škoda!
O minutu později už musel David střídat a na poslední minuty ho nahradil ne zcela zdravý Standa Horčička.
V 90. minutě mohl nakonec ještě definitivně rozhodnout soupeř. Opět se jednalo o Miroslava Hrušku, který se z ničeho nic objevil sám před naším gólmanem, ale Kuba jeho pokus zblízka dokázal pohotově zneškodnit. Tohle projít do brány, tak by to bylo na infarkt!
Nastavovaly se ještě zhruba dvě minuty, ale žádnou další příležitost už si ani jeden tým nepřipsal. Po závěrečném hvizdu nám spadl velký kámen ze srdce.
Pyšely byly v zápase rozhodně lepší, ale na druhou stranu jsme předvedli nejlepší výkon za několik posledních zápasů a když nic jiného, tak za předvedené nasazení nám bod sluší.

O jak důležitý bod se jedná, to se teprve ukáže
Pokud budeme brát v potaz pouze situaci v naší skupině A, tak předposlední kolo zúžilo souboj o předposlední místo pouze na nás a na Bystřici, která nedokázala bodovat v Teplýšovicích. Lešany sice také nedokázaly bodovat, ale vzhledem ke ztrátám okolních týmů se jich na jedenáctém místě boj o sestup již netýká.
Nám bude v následujícím zápase doma s Bystřicí, tedy v přímém zápase o únik ze sestupových vod, stačit uhrát bod. Ten by sice stačil, i kdybychom s Pyšely prohráli, ale remíza z neděle má zcela jiné souvislosti. O sestup se totiž bojuje na dálku i s týmy ze skupiny B.
O tom, ze které skupiny budou sestupovat dva týmy, bude totiž rozhodovat celkový bodový zisk. My máme aktuálně bodů 27 a ve druhé skupině nám v tomto směru sekundují Zdislavice (25 b.), Postupice (26 b.), Divišov B (27 b.) a Načeradec (27 b.). První dva zmíněné týmy čekají v závěrečném kole těžcí soupeři z čela tabulky a druzí dva hrají spolu. Proti všem těmto týmům máme navíc v případě rovnosti bodů výhodu lepšího skóre.
Nic tedy není jisté, ale začíná to být přeci jen trochu optimističtější. V každém případě budeme chtít v závěrečném kole vyhrát (nebo aspoň remizovat) a tím pádem se definitivně zachránit. A pak na letošní ostudný ročník rychle zapomenout.

Zápis z utkání najdete ZDE.

----

Mládež už může pomalu začít bilancovat

U starších žáků stále řeším jednu neznámou. Jedná se o zápas ze 6. června proti Načeradci. V utkání jsme měli být jasnými favority, ale výsledek stále nebyl zveřejněn. Popravdě tedy nevím, jestli se jedná o nějaké opomenutí a nebo přijde případná kontumace. Budeme se muset nechat překvapit.
Budeme se tedy zatím věnovat zápasu z tohoto víkendu. Vyrazili jsme do Prčic a utkali jsme se s místním Sokolem Sedlec-Prčice. V zápase jsme byli mírným favoritem a svou roli jsme splnili s přehledem. Už poločas 6:0 v náš prospěch ukázal, kudy se bude zápas vyvíjet a konečné skóre 9:1 vše jen stvrdilo. Z náš tým si připsal hattrick Josef Novotný, po dvou brankách si připsali kapitán Pavel Sisel a Martin Mikulanda a jednou brankou přispěli Jan Škvor a Samuel Michali. Výsledkem je zatím čtvrté místo, ale pokud „klapne“ zmíněný zápas s Načeradcem, tak se v konečném zúčtování posuneme na krásnou bronzovou příčku.
Zápis z utkání s Prčicemi najdete ZDE.

Mladší žáci ještě hotovo nemají, ale ve výsledku už vlastně ano. V sobotu jsme vyrazili na půdu týmu Senohraby/Velké Popovice a zápas byl papírově poměrně otevřený. Teoreticky jsme mohli ještě myslet na posun tabulkou o místo výš, ale bohužel se nezadařilo. Prohráli jsme 2:6 (za nás se trefil Jan Škvor a Antonín Zbrožek) a v tabulce nám tak zůstane konečné předpsolední místo. Nic na tom už nezmění ani poslední zápas, který odehrajeme tento víkend v Choceradech. Předposlední místo je sice nepříjemné, ale mladším žákům je potřeba přiznat, že jako jediný náš mládežnický tým se probojovali do jarní elitní skupiny A, a tak jejich jarní role byla o poznání těžší, než u ostatních družstev. Zápis z utkání s týmem Senohraby/Velké Popovice najdete ZDE.

Starší přípravka ve své skupině také bojuje o hezké příčky, obzvlášť když vezmeme v potaz, jaký posun vykonala za poslední půlrok. V sobotu odehrála svůj poslední zápas a i přesto, že se mělo jednat o jasnou záležitost, tak jednoznačně poslední Velíš zdolala ža po velké bitvě 8:6 (3x Adam Houska, 2x Tim Kuhnel a Kryštof Honc a 1x Matěj Žubor). Tři body jsou ale tři body a díky nim jsme zatím na krásném pátém místě. Bohužel nás ale ještě mohou přeskočit Pyšely, které mají k dobru těžký zápas ve Vlašimi. Zápis z utkání s Velíší najdete ZDE.

Mladší přípravka má už také hotovo. Tento víkend odehrála poslední turnaj čtvrté fáze v Benešově, ale výsledky již tradičně ještě nejsou známy. Zveřejněny nejsou ještě ani výsledky z předchozího turnaje ve Vlašimi, a tak si na finální výsledky této fáze budeme muset ještě počkat.

Diskuze

Poslední zápas

TJ Slavoj Čerčany
SK Bystřice
3:1
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Pyšely 26 100:24 69
2. TJ Úročnice Benešov 26 69:47 48
3. FK Soběhrdy 26 93:68 46
4. SK Posázavan Poříčí.. 26 88:65 44
5. TJ Sokol Jírovice 26 66:64 44
6. Sokol Zaječice 26 74:64 41
7. TJ Sokol Krhanice 26 74:69 37
8. TJ Sokol Václavice 26 81:75 36
9. TJ Mír Jablonná 26 72:101 35
10. TJ Sokol Teplýšovice B 26 53:74 33
11. TJ Slavoj Čerčany 26 61:64 30
12. TJ Sokol Lešany 26 57:67 28
13. SK Bystřice 26 51:67 25
14. TJ Sokol Miličín 26 34:124 6

Kompletní tabulka

Střelci týmu

12 gólů

Miroslav Randák

10 gólů

Martin Čeljuska

7 gólů

Svatopluk Řezníček ml.

5 gólů

Vojtěch Židlík

5 gólů

Martin Kačírek

4 góly

Patrik Řezníček

4 góly

Igor Kodet

Nejbližší narozeniny

29.05.2024 Stanislav Horčička (55)
12.06.2024 Miloslav Klauz (27)
21.08.2024 Miroslav Hložek (24)
26.08.2024 Jakub Charvát (25)

Počet návštěv: 65878
Posledních 30 dnů: 289 | Posledních 7 dnů: 82 | Poslední den: 17

© 2024 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne