Slavoj Čerčany

Příští zápas

Zápas s Bystřicí bude (možná) o všechno

Zápas s Bystřicí bude (možná) o všechno

V sobotu od 13 hodin se na našem hřišti utkáme s Bystřicí, která ještě loni hrála Okresní přebor. Bude to zápas s opravdu velkou „přidanou hodnotou“, protože v něm půjde oběma týmům o zachování příslušnosti ve třetí třídě pro příští ročník. Naštěstí máme stále situaci ve svých rukou a i většina ostatních okolností je nám celkem nakloněna. Zjednodušeně řečeno, stačí bodovat a záchrana je doma. A pokud bych se chtěl rouhat, tak ani prohra by sestup znamenat nejspíš nemusela. Tuto variantu ale rozhodně testovat nechceme!

Okresní přebor Bystřici, stejně jako nám, moc nechutnal
Náš nadcházející soupeř ještě loni hrál Okresní přebor, do kterého se probojoval po úspěšné sezóně 2018/19, když v okresním přeboru vystřídal právě nás. V „okrese“ se Bystřice udržela několik let, ale nebylo to ani tak její zásluhou, ale spíš tím, že zasáhl Covid, který pohyby mezi soutěžemi (téměř) neprodyšně uzavřel. Ve své první sezóně v nejvyšší okresní soutěži se totiž Bystřice po 13 odehraných kolech krčila na poslední příčce s pouhými sedmi body. Předčasné ukončení sezóny ji tak vlastně nejspíš zachránilo. Nebo spíš možná prodloužilo její martýrium.
Další sezónu sice Bystřice rozjela o poznání lépe a po osmi odehraných kolech jí patřilo osmé místo, ale to jí nebylo nic platné, protože sezóna byla opět předčasně ukončena.
Ročník 2021/22 byl pro Bystřici nekonečným trápením. Celou sezónu sbírala debakly jak na běžícím pásu a dlouho to vypadalo, že nemá šanci se zachránit. V závěru se však naprosto zázračně dokázala zvednout a posunula se o jeden bod nad poslední sestupové (12.) místo. Z nečekaně získané 11. příčky pak ale nakonec sama raději dobrovolně spadla o soutěž níž. To, že její posun na jedenácté místo byl spíš zázrak, nejlépe dokresluje její celkové skóre, které se zastavilo na konečných hodnotách 32:118.

Bystřice zažívá klasickou kocovinu po sestupu
Pokud tým zažije sestup, většinou se to projeví na jeho (hlavně) psychické kondici. Také soupiska se často změní a vlastně dost často vše začíná od začátku. V podobné situaci je letos i Bystřice. Za celou sezónu se nedokázala naladit na vítěznou vlnu a zvítězit dvakrát za sebou dokázala pouze jednou. Největší bodovou ztrátu jí pak přinesla série proher ve druhé části podzimu, kdy se z bodu neradovala pět utkání.
Tuto sérii přerušilo až utkání s námi, protože my jsme letos opravdu „Jánošíci“ jak se patří. V listopadu jsme v Bystřici remizovali 3:3 (našimi úspěšnými střelci byli dvakrát Sváťa Řezníček a jednou Martin Čeljuska). Po remíze s námi si Bystřice v posledním podzimním kole připsala výhru 2:1 ve Václavicích, což byl jejich zatím poslední venkovní tříbodový zisk v této sezóně. Na jaře už tedy Bystřice naplno bodovala pouze doma (což nám dává určitou naději), ale zároveň si dokázala připsat třeba i remízu s Pyšely.

Jak to vypadá s našimi nadějemi směrem k příští sezóně
Jak už tu padlo, tak nadcházející zápas je do určité míry o všechno. Není to ale zdaleka tak horké, jak se ještě před pár koly mohlo zdát. Budeme-li předpokládat, že z obou třetích tříd sestoupí dohromady tři týmy (z každé ten poslední a pak ten, který si ze všech ostatních týmů napříč oběma skupinami připíše nejméně bodů), tak určitě netaháme za ten nejkratší konec.
Začněme tím nejsnazším řešením, jak se vyhnout sestupu. Stačí s Bystřicí bodovat. Tímto způsobem bychom našeho soupeře, který za námi zaostává o dva body, nechali za sebou a bylo by hotovo. Toto řešení samozřejmě preferujeme :) a půjdeme si jednoznačně pro výhru, protože na remízu hrát neumíme a navíc se to většinou vymstí. Jestli se to povede, to se samozřejmě uvidí, protože míč je kulatý a tak dále a tak dále...
Pokud by se to nepovedlo a my nedejbože prohráli, přichází na řadu další varianty. Nám by po hypotetické prohře zůstalo 27 bodů a museli bychom se tak ohlížet do druhé skupiny, kde je do bojů o sestup namočeno týmů o dost víc.
Desátý Načeradec a jedenáctá rezerva Divišova tam mají stejně jako my 27 bodů a v závěrečném kole hrají spolu. Bohužel pro nás oběma těmto týmům stačí k záchraně remíza, a tak se asi dá čekat, že to tak nejspíš dopadne (ale třeba těmto týmům křivdím a rozdají si to „na férovku“).
Dvanácté Postupice mají 26 bodů a hrají v Ostředku, který je sice pátý, ale vůbec o nic mu už nejde. Třinácté Zdislavice přivítají dokonce lídra soutěže z Bílkovic, ale ten už má pro změnu jistý postup. V těchto výše zmíněných bodových souvislostech půjde ve výsledku tedy hodně i o skóre.
To mají ve skupině B výrazně nejlepší dvanácté Postupice (zatím -15) ale k záchraně jim paradoxně nemusí stačit ani remíza, zároveň ale ani prohra nutně nemusí být konečná.
Jako druhý následuje Načeradec (zatím -21). Tomu k jistotě stačí remíza (viz výše), protože předposlední Zdislavice ho tak na skóre již víc než pravděpodobně nedoženou a hlavně by Načeradec zároveň v případě naší prohry bodově přeskočily právě nás. Naopak v případě prohry by měl stejně bodů jako my (ale horší skóre) a méně bodů než Bystřice. Musel by se tedy spoléhat na ztrátu Postupic nebo Zdislavic.
Pak je na řadě Divišov B (zatím -32), kterému opět stačí remíza (viz zápas s Načeradcem). V případě prohry by stejně jako Načeradec musel čekat na výsledky týmů pod sebou.
Nejhůř jsou na tom předposlední Zdislavice, které mají prozatimní rozdíl skóre -34, a tak jim nepomůže ani remíza s prvními Bílkovicemi. Musejí tedy bodovat naplno a ani to jim v součtu stačit nemusí (pokud by Postupice vyhrály a Načeradec s Divišovem společně remizovaly).
No a proč tady tak podrobně rozebírám skóre ve druhé skupině? Protože my ho v porovnání se všemi těmito týmy máme zdaleka nejlepší (zatím -5). Pokud bychom tedy prohráli (a předpokládejme, že by se nejednalo o nějaký velký debakl), tak by nám pořád při rovnosti bodů zůstal dostatečný gólový polštář.
V případě naší prohry by tedy k našemu sestupu vedl jediný scénář. Načeradec s Divišovem společně remizují (asi očekávatelné) a Postupice se Zdislavicemi své soupeře porazí. To už je výrazně složitější úkol, tedy pokud jejich favorizovaní soupeři, kteří už ale nebudou o nic hrát, zápas nevypustí. Vše ostatní znamená naše setrvání v soutěži... ...Tedy samozřejmě pokud budou ze III. tříd sestupovat celkem pouze tři týmy.

Naše situace sice není beznadějná, ale ostudná ano
Závěrem je potřeba říct, že pozitivní je, že máme svou záchranu ve svých rukou. To je ale v tomto směru vše. Negativem, a to mnohem významnějším, totiž je, že jsme se do této situace vůbec dostali. Můžeme rozebírat, který zápas nás stál potřebné body (třeba nedávná remíza na půdě beznadějně posledního Miličína) nebo třeba jak moc je důležitá remíza z minulého týdne s Pyšely. To je ale vše podružné. Tato situace se totiž dá bez okolků nazvat ostudou a tým, jako ten náš, by se do ní vůbec neměl dostat. Obzvlášť, když to není poprvé.
Budu věřit, že si z toho všichni, kdo s tím v budoucnu mohou něco udělat, vezmou ponaučení a ať už se zachráníme nebo ne, budou naše výkony v příští sezóně výrazně lepší. Slavoj si totiž zaslouží lepší reprezentaci své více než stoleté historie. To je prostě fakt.

----

Z mládeže už se tento víkend týká pouze mladších žáků

Starší žáci již mají hotovo, ale stále nebyl zveřejněn výsledek jejich zápasu s Načeradcem. Jak jsem psal dříve, přiznávám, že nevím, jestli se zápas vůbec odehrál, ale pokud ne, tak předpokládám, že proto, že nedorazili hosté. Pokud se zápas odehrál, tak vzhledem k výsledkům Načeradce (0 bodů, skóre 2:148) se dá předpokládat naše vítězství. Víc než pravděpodobně si tedy za toto utkání nakonec tři body připíšeme a posuneme se tak v konečné tabulce na krásnou bronzovou příčku před Velíš, která má zatím o bod víc.

Mladší žáky sice ještě jedno utkání čeká, ale to už nic neřeší. V sobotu (od 10:45) se utkáme v Choceradech s místním SK. Nejenže jsou Chocerady jasným favoritem kvůli svému postavení v tabulce (zatím čtvrté), ale i ostatní okolnosti nehrajou v náš prospěch. Prvním aspektem je venkovní hřiště, ale tím hlavním je to, že Chocerady mohou ještě celou soutěž vyhrát. Úplně pravděpodobné to sice není (muselo by se toho sejít hodně neočekávatelného), ale motivace to pro ně určitě je, protože i posun na „medaile“ za nějakou tu snahu stojí. Nám už naopak z předposlední příčky nepomůže ani výhra, protože ani stejný bodový zisk s jedenáctými Netvořicemi by nám nepomohl. Stejně tak nám ale nehrozí ani propad na poslední příčku, protože poslední Týnec i v případě, že by nás teoreticky bodově dorovnal, skončí celkově za námi.

Starší přípravka již má všechny své zápasy také odehrány a zatím drží krásné páté místo. Bohužel se ale za námi na šesté příčce nachází Pyšely, které nás ještě mohou přeskočit (mají o dva body méně). Čeká je totiž ještě zápas ve Vlašimi. Pyšely ale rozhodně nemůžou se třemi body počítat automaticky, protože třetí Vlašim má stále ještě o co hrát a určitě nedá svou kůži zadarmo. Pokud bych si měl vsadit, tak bych tipoval že nám zmíněná pátá pozice zůstane. A řekněme si na rovinu... Kdo by to po podzimu čekal? Přípravka (a to i ta mladší) udělala za poslední půlrok obrovský výkonnostní posun a zaslouží si velkou gratulaci!

Mladší přípravka již také vše odehrála a postupně se dozvídáme i její zatím nezveřejněné výsledky. První turnaj čtvrté fáze (v Týnci) jsme zvládli výborně, když jsme ztratili body jen za remízu s Vlašimí. Druhý turnaj už ale bohužel takové bodové hody nepřinesl.
V rámci Vlašimského tunaje totiž nad naše síly byla jak domácí Vlašim (7:13), tak překvapivě i Týnec (7:12). Jediný bod jsme si tak připsali za remízu 9:9 s SK Benešov 2015 B.
Celkově to tak po dvou ze třech dějství čtvrté fáze znamená propad na třetí místo tabulky za jasně vedoucí Vlašim (16 b.) a druhý Týnec (9 b.). Ten dokázal ze šesti zápasů vydolovat o bod víc než my, i když má o desítky branek horší skóre. Poslední je v prozatimní tabulce Benešov, který zatím získal pouze jeden bod za remízu s námi.
Stále ještě čekáme na výsledky posledního turnaje v Benešově. Tak schválně, jak ten nakonec s celkovým umístěním zamíchá? Ať už to ale dopadne jak chce, tak je naprosto skvělé, jak se letos naši nejmenší hráči dokážou měřit s každým soupeřem a nikdo si před nimi nemůže být jistý. Je krásné vidět, jaká generace čerčanům vyrůstá. Jen tak dál!

Diskuze

Poslední zápas

TJ Slavoj Čerčany
SK Bystřice
3:1
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Pyšely 26 100:24 69
2. TJ Úročnice Benešov 26 69:47 48
3. FK Soběhrdy 26 93:68 46
4. SK Posázavan Poříčí.. 26 88:65 44
5. TJ Sokol Jírovice 26 66:64 44
6. Sokol Zaječice 26 74:64 41
7. TJ Sokol Krhanice 26 74:69 37
8. TJ Sokol Václavice 26 81:75 36
9. TJ Mír Jablonná 26 72:101 35
10. TJ Sokol Teplýšovice B 26 53:74 33
11. TJ Slavoj Čerčany 26 61:64 30
12. TJ Sokol Lešany 26 57:67 28
13. SK Bystřice 26 51:67 25
14. TJ Sokol Miličín 26 34:124 6

Kompletní tabulka

Střelci týmu

12 gólů

Miroslav Randák

10 gólů

Martin Čeljuska

7 gólů

Svatopluk Řezníček ml.

5 gólů

Vojtěch Židlík

5 gólů

Martin Kačírek

4 góly

Patrik Řezníček

4 góly

Igor Kodet

Nejbližší narozeniny

21.08.2024 Miroslav Hložek (24)
26.08.2024 Jakub Charvát (25)
30.08.2024 Matěj Purkard (22)
01.09.2024 Jakub Gašparik (31)

Počet návštěv: 65983
Posledních 30 dnů: 277 | Posledních 7 dnů: 83 | Poslední den: 8

© 2024 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne