Jednoznačné vítězství o dvě branky

Zní to zvláštně, ale ano, i vítězství 2:0 může být jednoznačné. Se soupeřem, který tentokrát neměl možnost se posílit z áčka, jsme neměli větší problém a je škoda, že jsme svou převahu nedokázali vyjádřit i odpovídajícím množstvím branek v poříčské síti. I tak se ale opět podařilo poskočit na 4. místo tabulky a útok na vyšší příčky v jarní části rozhodně nemusí být utopií.

Podle papírových předpokladů jsme v zápase měli být favorité, ale naše výkony ve venkovních zápasech jsou zatím dost nevyzpytatelné. Jsme schopni předvést propadáky (Václavice), nepovedené zápasy (Miličín), upracované výhry (Lešany), ale i excelentní výkony (Bystřice). Sobotní zápas v Poříčí však nemohl nikoho nechat na pochybách, že tento důležitý zápas chceme získat bez jakýchkoli komplikací pro sebe.
Od počátku se hrálo jen na jednu branku a soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Čekání na první gól bylo ale překvapivě dlouhé a až ve 23. minutě konečně skóroval Martin Čeljuska po nahrávce Patrika Řezníčka. Chvíli na to jsme zvýšili na 2:0, když si Patrik po předchozí asistenci připsal i gól po nahrávce Honzy Hofingera. Zbytek poločasu probíhal v podobném duchu, kdy jsme soupeře drželi pod trvalým tlakem, ale bohužel už se další gól dát nepodařilo.
Začátek druhého poločasu nás opět zastihl ve fázi sebeuspokojení z výsledku, tentokrát však ale tento stav netrval dlouho a na skóre to nemělo vliv (i když tedy nechybělo mnoho). Po tomto úseku hry jsme opět převzali iniciativu do svých rukou a soupeře znovu zatlačili. Přesto druhý poločas skončil bez branek a nám se tak nepodařilo docílit výsledku, který by lépe odpovídal průběhu hry. Černým momentem zápasu byla 66. minuta, kdy po neúmyslném a nepříliš tvrdém faulu Kryštofa Straky musel odstoupit hráč soupeře Jiří Wainer, který byl následně převezen na vyšetření do nemocnice s podezřením na zranění kolene. Za tuto situaci se omlouváme, nicméně to nebyl úmyslný a zákeřný zákrok a bohužel fotbal podobné situace přináší.
Je dobře, že se nám v sobotním zápase znovu podařilo předvést kvalitní výkon, který v příštím utkání budeme potřebovat. Pravdou ale také je, že příští zápas s Krhanicemi, tedy suverénním lídrem tabulky, nás prověří mnohem více a bude třeba prokázat mnohem větší produktivitu, protože soupeř takového kalibru nám tolik šancí jako Poříčí určitě nedovolí. I přesto ale není nemožné Krhanicím uštědřit porážku, obzvlášť, když se to před dvěma koly podařilo Jírovicím, které by našich kvalit dosahovat neměly. Naše aktuální forma není určitě špatná a pokud všechny naše řady předvedou výkon v plném nasazení, věřím, že se výsledek dostaví. Poměrně zásadní ale bude, jak se dokážeme vypořádat s klíčovým hráčem Krhanic, tedy útočníkem Jiřím Moulíkem, který má až neuvěřitelné statistiky. Za jedenáct zápasů dokázal vstřelit 32 branek (tedy v podstatě 3 góly za zápas) a to ve dvou zápasech neodehrál plnou porci minut. Ani v jednom zápase nevyšel naprázdno a ve čtyřech si připsal minimálně hattrick. Jeho maximem bylo 6 branek v minulém kole proti slabým Václavicím, které zatím porazili pouze nás (!). Z tohoto výčtu je jasné, kterým směrem asi bude směřovat předzápasová taktická příprava našeho týmu, ale bylo by chybou zapomínat i na další hráče soupeře, protože Krhanice mají nastříleno o 20 branek víc než druhý nejlépe střílející tým soutěže. Naší devizou by ale mohla být pevná obrana, která má v posledních zápasech velmi dobrou formu a její stabilní složení se začíná projevovat na její dobré souhře.
Věřím, že vzhledem k tomu, že utkání s Krhanicemi je posledním domácím zápasem tohoto podzimu a jedná se o opravdu důležitý souboj, bude vás v hledišti co nejvíce a dáte našemu týmu dostatečně nahlas najevo potřebnou podporu.

Zápas očima trenéra Martina Procházky:
„Derby s Poříčím hraná na soupeřově hřišti nebývají lehká. Nesedí nám hra na jejich malém a nepříliš kvalitním hřišti. Trávník ani tentokrát nebyl v dobré kondici a divím se, že A tým Poříčí na tomto hřišti hraje krajský přebor. Vzhledem k této skutečnosti jsme se už předem připravovali na zápas plný soubojů a ... napjaté atmosféry.
Do zápasu jsme vlétli naplno, a kdyby ve třinácté minutě svítilo na ukazateli 0:4, tak by se vůbec nikdo nemohl divit. Jenže spalování tutových šancí se nás pořád drží a místo toho, abychom dohrávali zápasy v druhých poločasech v klidu, tak necháváme šanci soupeřům, aby se dostali zpět do zápasu.
Poříčí si za první půli vypracovalo jen jednu střelu z dálky, která stojí za zmínku. Petr Burcev ji ale pěkným zákrokem vytáhl nad břevno. První gól zápasu vsítil přízemní střelou po krásné souhře navrátilec do sestavy Martin Čeljuska. Tím nám dodal trochu klidu na kopačky a během pár minut zvýšil Patrik Řezníček. Oba góly padly po řadě neproměněných šancí zejména Patrika Řezníčka, který se, jak doufáme, druhým gólem, kdy prostřelil brankáře zpoza malého vápna, již definitivně zbavil své smůly. Příští zápas nám už totiž tolik šancí nenabídne a budeme muset být mnohem více produktivní.
Ve druhém poločase jsme Poříčí svou nedůsledností málem vrátili do hry, ale soupeřovu tutovou šanci naštěstí zlikvidoval skvělým zákrokem na brankové čáře Roman Neuberg. To bylo ze strany Poříčí pro druhou půli více méně vše. My jsme sice i dál pokračovali ve své kombinační hře s mnoha šancemi, ty ale bohužel nekončili brankami. Situace jsme často namísto finální přihrávky do jasné šance spoluhráči řešili zbrkle a sobecky a zakončovali tak z nepřipravených pozic.
Hlavní ale je, že bereme tři body a teď se musíme připravit na Krhanice, které kosí, až na jednu výjimku, soupeře za soupeřem. My se budeme snažit toho lva chytit a zavřít ho do klece.“