Slavoj Čerčany

Příští zápas

Podzimní týmové statistiky

Podzimní týmové statistiky

Trvalo to o něco déle, než jsem předpokládal, ale nakonec se přece jen zadařilo a druhý díl podzimních statistik je tu. Týmové statistiky ukáží první polovinu sezóny z jiného úhlu než statistiky jednotlivců a určitě i zde si najdete spousty zajímavých a překvapivých údajů. Tak hurá do toho!

Opět bych rád podotkl, že statistiky jsou tvořeny „ručně“ a může se tedy stát, že někde dojde k malé nepřesnosti. Snad se mi ale podařilo větších „bot“ vyvarovat a pokud ne, tak se předem omlouvám. Než se pustíme do samotného rozboru, tak je ještě potřeba říct, že všechny statistiky, které vycházejí z dělení „doma/venku“ jsou zákonitě trochu nepřesné, a tedy zavádějící, protože týmy v první části sezóny neodehrály stejný počet zápasů na domácím a venkovním hřišti. Rozdíly jsou v jednotkách zápasů, ale bohužel ten největší zmatek dělá to, že Úročnice odehrála kvůli rekonstrukci vlstního hřiště doma pouhé dva zápasy. Je tedy jasné, že se to v tabulkách musí projevit. Tak prosím tuto část statistik berte s rezervou.

Pořadí týmů 

Tyto tabulky asi každý z vás zná, ale pro pořádek je třeba je tu uvést. Tabulky jsou staženy z webu FAČR, kde odehráním prvního zápasu jara zmizí a tak je dobré je tu mít. Klasicky uvádím tabulku celkovou a tabulku domácích a venkovních zápasů. Při bližším pohledu je jasně vidět, že jsou týmy, kterým se daří víc doma a naopak, ale i týmy, kterým je to úplně jedno. Podrobnější rozbory budou následovat, ale zde to máte všechno „po kupě“.

        

Vítězství, prohry a remízy

Zde ukazuji, jak se týmy seřadí, pokud určíme jejich pořadí pomocí výher (nebo naopak proher) ale i třeba podle remíz. Vše je samozřejmě děleno i na „doma/venku“. Celkové tabulky výher a proher zase až tak moc zajímavé nejsou, protože více méně kopírují klasické tabulky, ale pokud se podíváte na tabulky „doma/venku“, už je to něco jiného. Je zcela jasné, že třeba takový Týnec to rozhodně nemá rád na soupeřově půdě a dost podobně jsou na tom i Jírovice. Ale třeba taková Bystřice vyhrála víckrát venku než doma... Také se v dalších kapitolách podívejte na Chocerady, které opravdu vydupaly z minima gólů maximum možného (o to víc zamrzí naše remíza s nimi).
Co se Slavoje týče, je hezké, že jsme udrželi domácí neporazitelnost, ale jak ukáží tabulky remíz, tak je to celé trošku jinak. Ano, doma jsme neprohráli, ale bodů jsme kvůli remízám poztráceli víc než dost. A také naše prohry... to je případ sám pro sebe. Prohráli jsme pouhé dva zápasy, ale s kým? Ve Václavicích, které doma vyhráli jen dvakrát a v Miličíně, který kdybychom porazili, tak jsme v tabulce před ním. Také je třeba připomenout, že vždy, když jsme dosáhli na vítězství nad prvním týmem tabulky (Pyšely a Krhanice), tak jsme v dalším kole body ztratili. Po derby s týmem Pyšel jsme prohráli v Miličíně a po zápase s Krhanicemi jsme v posledním kole podzimu pouze remizovali v problematickém zápase v Choceradech. Celkově naše bodové ztráty ukazují na to, že ještě nedokážeme podávat vyrovnané výkony, protože pro nás není problém porazit zdaleka nejlepší tým tabulky, ale zároveň ztrácet body s týmy ze dna tabulky. Také bude na jaře zajímavé sledovat, jak se dokážeme popasovat s tím, že většinu těžkých soupeřů (nebo týmů, kterým vyhovuje domácí prostředí) máme venku. Snad se tedy podaří navázat na zlepšenou formu z konce podzimu (na podzim jsme měli o dost horší vstup do sezóny než její část před pauzou) a ukážeme, že umíme zabojovat i venku. Vždyť třeba v Bystřici by mohli vyprávět (ale oni to celkově doma nemají moc rádi)...

        

        

        

Výhry a prohry s nulou a vyššími rozdíly

Tyto tabulky ukazují, kolikrát se podařilo týmům vyhrát, aniž by v zápase dostaly branku (pozor, nejedná se o klasické čísté konto, protože remízu 0:0 nezapočítáváme), kolikrát vyhrály o více jak tři branky (jedno jestli s vlastní nulou nebo ne) a kolikrát dokonce o branek pět nebo víc (ve vítězstvích o 3 branky jsou započteny i výhry o 5 a více gólů). To samé, ale v opačném gardu pak uvidíte v tabulkách proher. Tyto tabulky už nejsou děleny na domácí a venkovní zápasy.
Tento soubor tabulek také ukazuje některé velmi zajímavé údaje, ať už se týkají našeho nebo jiných mužstev. Asi nejméně překvapivým zjištěním je, že Krhanice jsou letos zatím opravdu „někde jinde“. Jak ukáží tabulky v dalších kapitolách, také mají sice své mouchy, ale v přídělech, které dokáži soupeřům uštědřit a ve schopnosti zabránit těmto přídělům ve vlastní síti opravdu nemají konkurenci. To naopak takové Chocerady si snad ve vlastních debaklech libují. O to víc zamrzí, že my jsme toho nedokázali využít. A když už jsme se dostali k našemu týmu. Je zcela zřejmé, že v obraně naše problémy nejsou. Vysokých přídělů se nám daří celkem vyvarovat a naše obrana v čele s gólmanem funguje opravdu ukázkově. Bohužel část, kde se mluví o výhrách už pro nás tak přívětivě nevyznívá. Určitě to nebude tím, že bychom chtěli soupeře šetřit, nebo se neuměli dostat do šancí, ale jednoznačně je to tím, že je třeba zvýšit produktivitu a hlavně zapojit do proměňování šancí více hráčů. Dva jsou prostě málo.

        

        

Vyhrané poločasy a tzv. Index bojovnosti

Tabulky, které ukazují, kolik který tým vyhrál prvních a druhých poločasů, nakonec příliš velké rozdíly mezi oddíly neukázaly. Samozřejmě, že se některým týmům dařilo víc v prvních částech zápasů a některým zase naopak, ale rozdíly nejsou až tak velké, aby to nemohlo být ovlivněno relativně nízkým počtem odehraných zápasů. Lépe rozvržení sil jednotlivých mužstev během zápasů ukáží tabulky v následujících kapitolách, kde se budeme věnovat rozvrstvení vstřelených (a obdržených) branek do jednotlivých úseků zápasů.
Mnohem zajímavější údaje nám ale ukáže tabulka tzv. Indexu bojovnosti. Tento index ukazuje, jak moc je ten který tým schopen zabojovat v zápase, kde prohrává a nebo naopak, jak často se mu stane, že ztratí body v zápase, kde vedl (jedno jestli se skóre v zápase přelilo vícekrát nebo ne). Tabulka je řazena podle celkového součtu bodů, které jsou týmům přiděleny podle klíče, kdy za vyhraný zápas, ve kterém dostaly branku jako první, obdržely tři body (tedy 3 body = 1 otočený zápas), naopak za zápas, kde skórovaly jako první a přesto prohrály jsou jim tři body odečteny (ztracený zápas = -3 body) . Zápas ve kterém tým vedl a soupeř dokázal vyrovnat přinesl původně vedoucímu týmu -2 body (sloupec „Ztracené dva body“) a naopak zápas ve kterém tým na začátku prohrával a dokázal ho zremizovat pro něj znamená 1 bod (sloupec „Alespoň bod“).
Tato tabulka vlastně ukazuje, jak je tým psychicky (ale i fyzicky) silný, jestli se po obdrženém gólu složí a nebo naopak, jestli dokáže využít toho, že vede. Samozřejmě, že i tato statistika, stejně jako téměř všechny ostatní, je ovlivněna (a zkreslena) spoustou věcí. Je samozřejmé, že pokud je tým natolik silný, že se do situací, kdy prohrává nedostává, tak se mu těžko získávají „kladné“ body a naopak týmy, které často inkasují, mají tu možnost (kterou by si jistě rádi odpustili)  zápas otočit častěji.
Přesto tabulka přináší poměrně zajívavé výsledky. Třeba takové Krhanice obě své prohry utržily v zápasech, kde vedly. I proto se v tabulce indexu příliš vysoko nedostaly. Bohužel ještě hůře jsme dopadli my a náš výsledek nám zrovna ke cti neslouží. Množství ztracených bodů je opravdu zbytečné a naopak schopnost otočit nepříznivě se vyvíjející zápas je malá. Paradoxně se v popředí této tabulky objevil jediný tým z první poloviny podzimní tabulky a to Miličín, který Index bojovnosti vyhrál. Zbytek čela tabulky Indexu bojovnosti ovládly týmy zespodu tabulky a určitým překvapeím je například umístění Jírovic a Poříčí... 

       

Gólové statistiky

Tabulky vstřelených a obdržených branek ukazují skutečnosti, které byly již částečně zmíněny výše. I přesto se vyplatí si je pořádně prostudovat, protože některé údaje mohou překvapit. Opět platí, že naše umístění v tabulce vstřelených branek příliš lichotivé není. Například oproti prvním Krhanicícm je to opravdu velký rozdíl, ale jak by také nebyl, když krhanický Moulík sám vstřelil více branek než celý náš tým dohromady. Naprosto opačné jsou ale pocity z tabulky gólů obdržených. Naše obranná činnost je opravdu výstavní, a i když nás co do celkového počtu obržených branek opět překonaly Krhanice, tak jen o branku horší výsledek, než má lídr tabulky, rozhodně není ostuda. Ba naopak. Pouhých devět obržených branek na hřištích soupeře je opravdu dobré skóre. Paradoxně i tak obě naše pořážky přišly venku a doma, kde jsme nepoznali ztrátu tří bodů jsme gólů dostali stejný počet (bohužel se to zase ale odrazilo na ztrátách za remízy).
Zajímavé jsou výsledky Bystřice, které se výrazně lépe dýchá venku než doma. To jsme ostatně poznali v zápase v Bystřici sami. Tak snad si je pohlídáme i doma a této statistice se postavíme čelem. Naopak Chocerady a Václavice to mají zcela opačně a venku vysloveně strádají. Na jaře budeme mít tedy možnost oběma potupné výsledky z jejich hřišť vrátit i s úroky. (V těchto tabulkách opět připomínám, odmyslete si Úročnici, protože například její první místo v obdržených brankách na domácím hřišti opravdu není způsobeno jejich výkony).

        

        

Rozložení vstřelených a obdržených branek do jednotlivých úseků zápasů

Tato velmi pracná část statistik nám ukáže, jak je na tom který tým s výkonností (vyjádřenou brankami) v jednotlivých částech zápasů. V první tabulce najdete poměr vstřelených branek v jendotlivých poločasech a v druhé to samé pro branky obdržené. U některých mužstev jsou rozdíly až překvapivě velké, ale třeba nám je zcela zjevně jedno, kdy nám soupeř gól dá (ale hlavně že jich není moc).
Následně vtřetí tabulce najdete rozložení vstřelených a ve čtvrté obdržených branek do jednotlivých patnáctiminutových úseků zápasů. Údajů, které je z toho možno vyčíst je mraky. Nemá cenu je tu všechny zmiňovat, proberte se tím sami, ale přeci jen...
Pozitivním zjištěním je, že Čerčany nedostávají moc branek v závěrech zápasů (naopak bychom si měli dávat pozor na začátky druhých půlí) a jsme schopni branky střílet poměrně plynule v průběhu celých utkání. To naopak Pyšely a Krhanice by si klidně zápasy raději zkrátily...
Opět ale platí, že každá statistika má své mouchy. Co znamená gól vstřelený v poslední minutě? Byl to gól znamenající body (třeba jako ten Liborův v Choceradech) a nebo střelec pouze v rozhodnutém zápase snižoval na 1:7 nebo naopak zvvyšoval na 7:1? Samozřejmě že tyto branky mají úplně jinou hodnotu, ale to bohužel v této tabulce zhodnotit nejde.

      

Karty a tabulka „O nejslušnější tým“

A na závěr je tu kapitola ukazující, jak jsou na tom týmy s počtem obdržených karet. Nutno dodat, že Slavoj bídně... Naopak Krhanice ukazují, že jsou celkem nad věcí a ke své úspěšné cestě soutěží fauly a další nepřístojnosti nepotřebují. Překvapivě zbytek čela tabulky soutěže (týmy Pyšel, Miličína a Čerčan) zřejmě ano. Naopak v horních patrech tabulky slušnosti se kromě Krhanic objevují spíše týmy ze spodních pater soutěžní tabulky a musím říct, že bych to čekal spíš opačně. Jako zajímavost ještě přidám, že bezkonkurenčním vítězem ve sběru ŽK je Honza Hofinger, který jich získal 8 a to je o dvě víc než další hříšník v pořadí. Je ale také pravda, že Honza není nijak zákeřný a je trestán častěji za řeči než za fauly a i přes svou karetní sbírku se dokázal vyhnout kartě červené. To tři naši hráči (Randák, Pánek a Horčička) už se vyhnout nedokázali... I v tomto směru jsme (spolu s týmem Lešan) „nejlepší“. 
V poslední uváděné tabulce (Nejslušnější tým) jsou oddíly řazeny podle klíče ŽK = 1 b. a ČK = 3 b. (jedno jestli ČK přišla po ŽK nebo rovnou). I zde se v čele za Krhanicemi překvapivě umístilo Poříčí a ještě překvapivěji Teplýšovice a nás od posledního místa jen těsně zachránily Jírovice a Lešany... Inu, možná by chtělo do jara trochu zchladit emoce (protože dost výrazné procento našich karet je za řeči a protesty).

        

Závěrem

Co dodat? Vše potřebné již bylo řečeno. V zásadě na tom nejsme zle... Problémem je sice produktivita v útoku, počet remíz a dejme tomu i disciplína a schopnost otáčet zápasy, ale naopak jednoznačně největší chloubou Slavoje je obrana a brankář a i z toho plynoucí domácí neporazitelnost a absence debaklů. Uvidíme, co přinese jaro a jak nám zamává s našimi nesmělými plány na postup. Šance velké nejsou, ale když to nezkusíme, tak to nedopadne určitě. Tak hodně stěstí našim hráčům a přijďte je podpořit. Dovolím si říct, že se na to dá koukat :-).

Diskuze

Poslední zápas

TJ Slavoj Čerčany
SK Bystřice
3:1
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Pyšely 26 100:24 69
2. TJ Úročnice Benešov 26 69:47 48
3. FK Soběhrdy 26 93:68 46
4. SK Posázavan Poříčí.. 26 88:65 44
5. TJ Sokol Jírovice 26 66:64 44
6. Sokol Zaječice 26 74:64 41
7. TJ Sokol Krhanice 26 74:69 37
8. TJ Sokol Václavice 26 81:75 36
9. TJ Mír Jablonná 26 72:101 35
10. TJ Sokol Teplýšovice B 26 53:74 33
11. TJ Slavoj Čerčany 26 61:64 30
12. TJ Sokol Lešany 26 57:67 28
13. SK Bystřice 26 51:67 25
14. TJ Sokol Miličín 26 34:124 6

Kompletní tabulka

Střelci týmu

12 gólů

Miroslav Randák

10 gólů

Martin Čeljuska

7 gólů

Svatopluk Řezníček ml.

5 gólů

Vojtěch Židlík

5 gólů

Martin Kačírek

4 góly

Patrik Řezníček

4 góly

Igor Kodet

Nejbližší narozeniny

29.05.2024 Stanislav Horčička (55)
12.06.2024 Miloslav Klauz (27)
21.08.2024 Miroslav Hložek (24)
26.08.2024 Jakub Charvát (25)

Počet návštěv: 65807
Posledních 30 dnů: 276 | Posledních 7 dnů: 64 | Poslední den: 10

© 2024 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne