Závěr přípravy A týmu proběhl téměř na výbornou

Tuto sobotu čerčanský A tým odehrál poslední přípravný zápas před jarní částí sezóny 2017/18. V Jílovém u Prahy jsme na umělce změřili síly s téměř domácí Kamenicí, účastníkem III. třídy na Praze - východ. Kamenice zatím své soutěži kraluje a tak nás nečekal lehký zápas. Navíc se přidalo i velmi nepříznivé počasí a hřiště bylo díky velkému mrazu a sněžení vhodné spíše pro bruslařské sporty. Jak to před zápasem na hřišti vypadalo vidíte na úvodním obrázku této reportáže. Největším úspěchem dne tedy bylo hlavně to, že vše proběhlo bez zranění a celý tým může nastoupit i do prvního soutěžního zápasu bez zdravotních omezení (což raději hned zaklepu).

V prvním poločase utkání jsme se hře Kamenice a náročnému terénu nedokázali vůbec přizpůsobit. Celou první pětačtyřicetiminutovku jsme tahali za kratší konec i proto, že soupeř narozdíl od nás začal velmi aktivně a rozdíl v nasazení obou týmů byl citelný. Jejich důrazná hra založená na napadání našich akcí hned v zárodku nám dělala velké problémy. Jen díky výkonu našeho brankáře, ale i střelecké nemohoucnosti kamenických, to bylo o pauze jen 1:0 pro soupeře.
Nevíme sice, co podnětného se o přestávce odehrálo v naší šatně, ale do druhého poločasu jsme vstoupili jako vyměnění. I podle slov trenéra Martina Procházky jsme v druhé půli začali více méně předvádět hru, kterou bychom chtěli praktikovat i v soutěžních zápasech a obraz hry se tak rázem změnil k nepoznání. V podstatě jsme hráli to, co Kamenice před půlí a náš zlepšený pohyb a napadání najednou nedovolil kamenickým hrát jejich hru. Výsledkem byl rozklad soupeřova herního systému a naše gólová smršť, kdy se postupně v 51. minutě trefil Martin Čeljuska, v 60. navrátilec do týmu Sváťa Řezníček a v 67. minutě opět Čelda. Poté si v 75. minutě připsal svůj (pokud se nepletu) premiérový gól za dospělé Jakub Charvát, bývalý gólman dorostenců a v 80. minutě si vzal poslední slovo kapitán Slavoje Honza Hofinger.
Celkově se dá říct, že jsme ve druhé půli soupeře k ničemu nepustili a naše produktivita byla na naše poměry až nečekaná. Varováním ale zůstává výkon z prvního poločasu, který by nám na úspěchy v mistrácích rozhodně nestačil. Pokud se nám podaří navázat na aktivní hru z druhých 45 minut i v soutěžních utkáních, tak naopak můžeme hledět do budoucna s optimismem.
Nevýhodou ale je, že aktuální počasí našim hráčům nedovoluje dokončit přípravu podle trenérových představ a tak se pravděpodobně nepodaří doladit některé herní situace do prvního ostrého zápasu. Tyto „nedodělky“ bude náš tým muset odstranit až „za provozu“, tak snad se jim to podaří co nejdříve a nedoplatíme na to. Výhodou by v tomto směru mohlo být, že první jarní kolo (v našem případě zápas v Jírovicích) bylo kvůli počasí odloženo a mohlo by tak být více času na dokončení přípravy. I tak ale nezbývá než doufat, že se počasí umoudří a umožní nám absolvovat alespoň nějaké plnohodnotné tréninkové jednotky. Inu, necháme se překvapit.