Přípravný zápas s Olbramovicemi jsme si více méně prohráli sami

Výsledek přípravného zápasu s Olbramovicemi hraného na umělce ve Voticích vypadá jednoznačně, ale průběh zápasu zas až tak jednostranný nebyl. Se soupeřem, který je třetí v okresním přeboru (tedy o soutěž výš než my) jsme celkem drželi krok, ale zápas rozhodly hlavně naše individuální chyby a nepřesnosti.

Na zápas jsme přijeli v nekompletní sestavě a z osobních důvodů chyběl i trenér Martin Procházka (takže se dočasným trenérem stal Lukáš Berka). Do sestavy se tak dostali ve větší míře i dorostenci a někteří hráči nehráli tak úplně na svých stabilních postech. Naše základní sestava byla: Luboš Říha, Lukáš Berka, Roman Neuberg, Matěj Purkard, Zdeněk Modálek, Vojta Židlík, Patrik Řezníček, Filip Voldřich, Sváťa Řezníček, Honza Hofinger a Jakub Charvát. Na lavičce začal Honza Breburda. Tato zčásti improvizovaná sestava musela být proti silnějšímu soupeři, který nastoupil téměř kompletní, cítit. A také nakonec byla, i když asi ne tak, jak by mohla.
Do zápasu jsme vstoupili poněkud ustrašeně a bez tempa a tento způsob hry se nám vymstil již v 10. minutě, kdy soupeř ze standardní situace z hranice vápna otevřel skóre. Střela z přímého kopu byla povedená, ale šla na stranu gólmana, který ji však přes soupeřem protaženou zeď neviděl a z protipohybu v podstatě nestačil zareagovat. Byl to, dá se říct, zbytečný gól, ale stalo se a bylo potřeba na tuto situaci co nejdříve odpovědět.
Hru se nám postupem času dařilo vyrovnávat, až ve 23. minutě vyslal Roman Neuberg krásný centr na Kubu Charváta, který už měl situaci relativně snadnou a zblízka vyrovnal. Tento moment nás povzbudil a zbytek poločasu byl z naší strany asi nejpovedenější částí zápasu. Bohužel, jak už zaznělo v perexu této reportáže, jsme se často nedokázali vyvarovat chyb a nepřesností. Jedna taková přišla ze strany Matěje Purkarda ve 35. minutě, kdy před naším vápnem nepřihrál přesně, soupeř jeho přihrávku vystihl, obešel našeho brankáře a snadnou střelou do prázdné brány se opět ujal vedení. Tato situace byla velmi nešťastná, protože jsme tou dobou s naším soupeřem hráli vyrovnanou partii a místy jsme Olbramovice i přehrávali.
I přes obdržený gól jsme dál hráli aktivně a naše snaha o vyrovnání nevypadala beznadějně. Bohužel ve 42. minutě přišla další naše chyba. Luboš Říha předvedl nepřesný výhoz, soupeř se tak snadno dostal k balónu a zblízka prostřelil bezmocného čerčanského gólmana.
Poločasový výsledek byl tedy 3:1 pro Olbramovice a všechny tři branky soupeře výrazně ovlivnily chyby našich hráčů. Hra byla jinak celkem vyrovnaná a remízový stav by první 45 minutám slušel lépe.
Do druhého poločasu se na hřiště dostal Jan Breburda, který nahradil do té doby výborného Kubu Charváta. První minuty druhé půle ještě vypadaly poměrně nadějně a naše hra byla na dobré úrovni. Bohužel se vše zlomilo v 52. minutě po další naší chybě, kdy jeden z čerčanských hráčů malou domů v nouzi dostal našeho brankáře do nevýhodné situace a ten nedokázal nohou míč v rychlosti přesně zpracovat a nechal si ho uskočit. Odraženého míče se zmocnil útočník Olbramovic a zblízka Luboše Říhu prostřelil.
Od tohoto momentu už šel náš výkon spíše dolů. Nepřesnosti se začaly kupit a soupeř se toho snažil využít. Neznamená to, že bychom se do nějakých šancí vůbec nedostávali, ale většina našich šancí končila v zárodku díky nepřesné přihrávce. Když už jsme se do zakončení přeci jen dostali, většinou jsme zakončovali nepřesně nebo ještě častěji nedůrazně. Nedůrazné zakončení byl ostatně náš problém v průběhu celého zápasu. Naopak soupeř kombinoval mnohem přesněji a některým hráčům Slavoje ve snaze o získání míče začaly viditelně docházet síly. To vyústilo v 65. minutě v další branku soupeře, který kombinací na jeden dotek prošel naší obranou, přihrávkou na malém vápně vyřadil i našeho gólmana a po hezké akci zvýšil své vedení už na 5:1.
Obraz naší hry se přiliš neměnil a tak v následujících minutách došlo k několika střídáním v našem týmu (kdy nejdříve Kuba Charvát nahradil Filipa Voldřicha, který se ale na hřiště záhy vrátil místo Matěje Purkarda) a přeskupením rozestavení.
Od zhruba 70. minuty už hra obou týmů nebyla tak rozdílná, zčásti díky naší větší snaze a zčásti kvůli tomu, že soupeř již pod dojmem vysokého vedení trochu polevil. Z této naší aktivity se nám přeci jen ještě v závěru (86. minuta) podařilo snížit, kdy po přetaženém centru Kuby Charváta křížnou střelou překonal soupeře sváteční střelec Zdeněk Modálek. Skóre zápasu se tedy zastavilo na hodnotě 5:2.
Jak už zaznělo, celkově zápas proti poměrně těžkému soupeři nevyzněl úplně špatně, ale celkové skóre bylo výrazně ovlivněno našimi chybami. Několik našich hráčů nezahrálo zcela dle svých možností a opravdový zápas „blbec“ měl náš gólman Luboš Říha. Kromě již popsaných chyb mu míč často vypadával z ruky a i hra nohama nepůsobila jistě. Na druhou stranu předvedl několik vynikajících zákroků, kterým bylo třeba zatleskat. Dle mého subjektivního názoru na něj možná trochu dolehla nervozita z přestupu a možná i z toho, že se hrálo ve Voticích odkud k nám neodcházel tak úplně v dobrém. Tento zápas bude muset hodit za hlavu a soustředit se na ty další, důležitější. Již zmíněné předvedené skvělé zákroky ale dávají výraznou naději, že si to sedne a Luboš se stane naší oporou. Jinou alternativu teď stejně nemáme, protože je otázkou, kdy bude po operaci kolene případně k dispozici naše dosavadní brankářská jednička Petr Burcev.
Pokud bych měl dnes někoho vyzdvihnout, tak velmi aktivní byl po celý zápas Sváťa Řezníček a i Patrik měl velmi dobré úseky hry. Aktivita a snaha byla vidět i na dalších hráčích, ale tam už častěji chyběla kvalita provedení. Kdyby se dnes ale volil hráč zápasu, tak by to byl jednoznačně Kuba Charvát, který se začíná jevit v čím dál lepším světle. Pozice v útoku mu zjevně svědčí, po celou dobu co byl na hřišti patřil k nejviditelnějším hráčům, neúnavně napadal a nabízel se spoluhráčům a jeho osobní bodové skóre 1+1 to jen potvrzuje.
Zápas se silnými Olbramovicemi byl sice poněkud smolný, ale náš výkon naznačil, že pokud nastoupíme v plné sestavě a proti soupeřům z naší soutěže, tak nemusíme mít strach. Samozřejmě se i tak bude třeba vyvarovat individuálních chyb, protože to by nás mrzelo proti jakémukoli soupeři, ale jinak by to mělo fungovat.
Budeme se tedy těšit na první jarní zápas, kterým se po odložení zápasu v Jírovicích (místo kterého se hrál tento přátelák) stane domácí zápas 31. 3. (od 16:30) s Václavicemi. Václavice se v tabulce krčí na 12. místě a mají polovinu bodů co my. To ale neznamená, že to bude snadný zápas, protože soupeř se  rozhodně bude chtít co nejdříve dostat z dosahu pásma sestupu. I tak věříme, že Slavoj přijdete podpořit a společně oslavíme vítězství.