Dorostenci jako vyměnění a žáci opět o gól prohráli

O tomto víkendu si mládežnické týmy Čerčan tak trochu vyměnili role. Minulý týden nadějní žáci nebodovali za tři body ani tentokrát a v Bílkovicích zcela bezzubí dorostenci proti Úvalům, od kterých na podzim dostali desítku, předvedli velmi dobrý výkon a získali téměř historickou výhru.

Dorost otočil nedělní zápas proti Úvalům,
které si na nás možná opět chtěly spravit chuť

Úvaly, i když nám na podzim daly 10 branek, patří spíše k těm slabším týmům naší soutěže. Podařilo se jim sice uhrát 4 výhry (a 1 remízu), ale skóre mají mizerné. Samozřejmě, že ne tak jako my, protože to snad ani nejde, ale přesto s více než 6 obdrženými brankami na zápas a 2,2 vstřelenými u soupeřú příliš hrůzu nebudí. My jsme na tom ovšem tak, že před tím to zápasem jsme měli průměr téměř 9 obdržených a 0,6 vstřelené. Takže nejen že nebudíme hrůzu, ale místy spíš soucit.
Čerčanští dorostenci se ale tentokrát zřejmě rozhodli všechny statistiky postavit na hlavu a zase jednou hrát fotbal. Je neuvěřitelné, jak moc se může změnit hra jednoho týmu v rozmezí 7 dnů. V Bílkovicích se opravdu každý, kdo přiznal, že je z Čerčan musel stydět a dnes proti Úvalům? Poměrně vyzrálý výkon s příležitostnou kombinací a povedenými akcemi.
Úvaly dorazily do Čerčan v oproti podzimu téměř nezměněné sestavě a dalo se tedy očekávat, že s nimi budeme mít opět problémy. Počátek zápasu tomu ale moc nenasvědčoval. Od prvních minut jsme byli o něco lepší, ale stejně jako A tým den předtím, jsme nebyli schopni nebezpečně ohrozit branku soupeře. Bylo potřeba dát gól a využít naší převahy, protože byla otázka, jak dlouho nám náš tlak může vydržet.
Gól jsme ale nedali a naopak jsme ho dostali. Jak už se u nás stalo téměř pravidlem, po nadějných začátcích zápasů dostáváme góly, které naší aktivitu srazí do bodu nula a je po zápase. Ve 22. minutě jsme rázem z ojedinělé akce prohrávali 0:1 a vypadalo to bledě. Ale co to? Kluci hráli dál aktivně a zápas rozhodně nezabalili. Odměnou za aktivitu jim byl ve 40 minutě gól Kuby Charváta, který hlavou protáhl centr z hloubi pole a míč zapadl přesně k pravé tyči.
Vstřelená branka dorostence viditelně povzbudila a převzali otěže zápasu. V 59. minutě se navíc po přihrávce dnes velmi aktivního Kuby Charváta trefil Tomáš Prošek (pro kterého to byl první gól v sezóně) a najednou jsme vedli!
Zápas se pak přeléval z jedné strany na druhou, ale žádný z týmů své šance dlouho proměnit nedokázal. Až 5 minut před koncem se k přímému kopu z hranice vápna postavil Martin Kačírek a krásnou polovysokou střelou nachytal brankáře soupeře. Moc pěkná rána a vedení 3:1. Skóre zápasu se již nezměnilo, a tak si po listopadové výhře nad Teplýšovicemi dorostenci mohli znovu zopakovat děkovačku před diváky. Výhra je to pomalu historická, protože poslední o více jak jednu branku se našim dorostencům podařila v listopadu 2016 proti Mukařovu.
Když jsme u Mukařova - po podzimu se zdálo, že je to náš jediný soupeř v boji o poslední místo, ale od remízy s námi na apríla si připsal již dvě výhry a míří žebříčkem vzhůru. Naším nejbližším soupeřem v tabulce je nově tedy Sedlec-Prčice, který má jen o bod víc než my (ale zápas k dobru).
Tím se také dostáváme k odpovědi na naší poslední anketu. Správná odpověď tedy je že, dorostenci se během tří kol v tabulce neposunou a bodově zůstanou předposlednímu vzdáleni stále o bod. Tuto možnost typovalo nejvíce lidí (26%), ale předpokládám, že málokdo tipoval, že ten soupeř před námi by se mohl změnit. Takže „výhercům“ gratulujeme a nezapomeňte hlasovat v naší nové anketě.
Ale zpět k dorostu. V sobotu si zahrají venku proti Kostelci u Křížků. To je tým, který má poměrně sestupnou formu. Z počátku sezóny měl celkem fazónu, ale teď už to není takové a střídá dobré výkony s těmi horšími. Vrcholem jsou dvě prohry z posledních dvou zápasů, když tu úplně poslední dostali kostelečtí právě od Mukařova, který jsme chtěli původně nahánět. Tak si od nich vezměme příklad a třeba konečně také získáme výhru i venku.

P.S.: Ve fotogalerii k zápasu se nenechte zmást. Ano, opravdu jsme museli být zelení, protože se Úvaly podle maskovaly za nás :)

Žáci si kazí výsledky mizernou koncovkou

Již na podzim se žáci v koncovce trápili. Více jak dvě branky dali jen v jednom zápase, ale je pravda, že jich většinou ani mnoho nedostali. Jenže to hráli s těžšími soupeři. Teď v jarní skupině těch nepostoupivších by měly být výsledky lepší, ale bohužel moc nejsou. Hrajeme poměrně dobrý fotbal, ale prohráváme i s horšími týmy, protože nejsme schopni skórovat.
Takový byl i sobotní zápas proti Maršovicím. Celý první poločas jsme tlačili, ale protože jsme nebyli schopni trefit ani prázdnou branku a soupeř měl šancí minimum, skončila první půle bez gólů. Ve druhé se maršovičtí zlepšili a chvíli po půli se ujali vedení. Čerčanští hráči ve snaze vyrovnat se hrnuli dopředu, a tak díky své otevřené obraně dostali druhý gól. Přes veškerou snahu se pak podařilo již jen snížit brankou Tomáše Vorálka.
Prohra 1:2 je smolná, protože soupeř nebyl lepší a utkání jsme si prohráli prakticky sami svou jalovou koncovkou. Pokud se v této činnosti nezlepšíme, nemůžeme myslet na výhru. V tabulce jsme se propadli již na předposlední místo a tak nezbývá než zabrat, abychom se i přes nadějné výsledky vyhnuli ostudě. Začít můžeme již v příštím zápase v Tichonicích. Vždyť na kom se chytit, když ne na posledním týmu tabulky, který ve třech zápasech dostal 21 branek. Pokud to myslíme s nějakým lepším umístěním vážně, tak jsou tři body povinností.