Úspěšný závěr přípravy dorostu

Před týdnem, v neděli 10. března odehrálo družstvo dorostu svůj jediný přípravný zápas před jarní polovinou soutěže. Na zápas v Bystřici se dorostenci sešli v počtu třinácti hráčů včetně dvou posil (brankář Josef Chaban a záložník Ondřej Mašek) a nastoupili v této sestavě: brankář: Chaban; obrana: Purkard, Hložek, Jára; záloha L. Prošek, Šiška, Hempl, Schnurpfeil, Tožička a útok: T. Prošek, Vorálek. Na střídačku v úvodu utkání usedli Mašek a Horčička.

Jak už se téměř stává pravidlem, úvod utkání nás zastihl nepřipravené a asi po deseti minutách jsme prohrávali 0:1. Adam Jára promáchl přihrávku soupeře a po následných zmatcích v defenzivě jsme inkasovali. Branka sice padla po nepatrném ofsajdu, ale v přípravném utkání hraném bez čárových rozhodčích to nebylo nic, na co bychom si měli stěžovat.
Po obdržené brance jsme se konečně probrali postupně jsme získali herní převahu. Tato skutečnost se projevila nejlepším možným způsobem a to tak, že jsme začali střílet branky. Vyrovnání a následné vedení nám zařídili oba krajní záložníci Luboš Tožička a Lukáš Prošek. Po našich vstřelených brankách jsme si mohli vyzkoušet i jiné varianty rozestavení. Ke změnám došlo hlavně v útoku a záloze.
I přes provedené přesuny v sestavě jsme to byli opět my, kdo vstřelil branku. Tentokrát se prosadil druhý z bratrů Prošků, Tomáš. Vedení 3:1 nám ale nevydrželo dlouho. Chybu v rozehrávce předvedli Matěj Purkard a Míra Hložek, čehož soupeř pohotově využil a snížil na 2:3. Naštěstí jsme i nadále pokračovali v dobrém a aktivním výkonu a odměnou nám byla další branka, kdy po standartní situaci dopravil míč do branky Ivan Horčička. První půle tedy skončila naším dvoubrankovým vedením 4:2.
Druhý poločas začal ve stejném duchu jako ten první skončil. I nadále jsme hráli aktivně a dařilo se nám zkoušet jiná rozestavení a herní varianty. V průběhu druhé půle přišly na řadu výrazné momenty Tomáše Vorálka. Nejdříve po pěkné přihrávce Adama Schnurpfeila zvýšil na 5:2 a následně vybojoval i penaltu, když byl po pasu Lukáše Hempla sražen ve vápně. Následný pokutový kop také sám s přehledem proměnil (6:2).
V poslední čtvrthodině mužstvo Bystřice výrazně přitvrdilo a tento způsob hry nám dlouhodobě příliš nesedí. To se hned projevilo a my začali kupit chyby, díky kterým se soupeři postupně podařilo snížit až na rozdíl jediné branky. Tři obdržené góly v posledních patnácti minutách byly opravdu hodně a bylo celkem štěstí, že na vyrovnání soupeři už nezbyl čas (svou poslední branku vsítil těsně před závěrečným hvizdem).
Tento přípravný zápas nám přinesl několik pozitivních zjištění. Potěšující je především to, že všichni útočníci dali branku a i záloha pracovala výborně směrem dopředu. Spolupráce Adama Schnurpfeila a Lukáše Hempla byla příkladná a výborně zahrál na pozici štítového záložníka Dominik Šiška. Naopak přidat budeme muset směrem dozadu a hlavně si dát pozor na rozehrávku, při které bychom měli přidat na koncentraci, abychom vlastními chybami soupeřům neusnadňovali situaci. Náš nový gólman Josef Chaban také potřebuje ještě trochu času na sehrání s obranou a hlavně musí získat více klidu v předbrankovém prostoru.
Tak uvidíme jestli se herní pohodu z tohoto utkání podaří přenést i do soutěžních zápasů. Důležité bude hlavně to, aby kluci i nadále chodili v dostatečném počtu, protože zápasy odehrané v oslabení nás na podzim stály příliš mnoho bodů. Jak dorostenci rozjedou jarní část sezóny se můžete přijít podívat již za týden, kdy v neděli 24. března hostíme na domácím hřišti tradičně od čtvrt na jedenáct spojený tým Pravonína a Kondrace. Budeme se těšit na vaši podporu.