Paradox. Dorostenci prohráli 0:14, ale nehráli špatně.

V neděli dopoledne dorostenci sehráli zápas, který je nejen pro ně, ale i pro mě, jako pro toho, kdo o tom má psát, noční můrou. Hráli jsme proti suverénně první Úročnici a sešli jsme se pouze v devíti. To je samozřejmě obrovská ostuda a ti nezúčastnění by se měli hodně drsně chytit za nos. Na druhou stranu kluci, co dorazili, na hřišti nechali všechno a směrem k nim, můžu použít jen slova chvály. Zápas odbojovali a nezabalili to ani za situace, kdy hledat poslední zbytky motivace muselo být strašně těžké.

Průběh zápasu nebudu nějak podrobně popisovat (soupis branek napíšu stručně o něco níž), ale pokusím se rozebrat spíš souvislosti a jiné důležité momenty.
Nedá se nezačít ničím jiným, než tím, že je naprosto nepochopitelné, že na venkovní zápasy se pravidelně nedokážeme sejít v dostetčném počtu. Navíc omluvenky jsou (tedy pokud jsou) často až směšné a i tentokrát nepřišly včas, ale až v den zápasu a to ještě přes spoluhráče a ne přímo trenérovi. Ať si každý z těch, co měli přijít a nepřišli, sáhne do svědomí, jestli opravdu přijít nemohl a jak moc závažné důvody měl. Výsledkem totiž bylo naprosté ponížení jejich vlastních spoluhráčů a kamarádů a nemyslím, že by si to ti kluci zasloužili. Na hřišti totiž nakonec bez jakékoli naděje na úspěch nechali všechno a bojovali za Slavoj, i když se na to jiní vy...
V zápase jako takovém, jsme samozřejmě neměli žádnou šanci solidní výsledek a to se potvrzovalo od prvních minut. Góly se sypaly jak z nebe a od ještě většího přídělu nás zachránil snad jen poměrně dobře zvládnutý ofsajd systém, dobrá prostorová hra obou gólmanů (v první půli Luboš Tožička a ve druhé Dominik Šiška) a egoistická snaha soupeře o to, aby si jednotlivci dali hattricky a tak podobně. Jejich souhra tím samozřejmě trpěla a je jasné, že kdyby hráli naplno, dopadlo by to pro nás mnohem hůř.
My sami jsme v zápase měli jen dvě šance. Těsně před koncem první půle šel sám na gólmana Ondra Mašek, ale bohužel nezachoval klid a jen zavřel oči a vystřelil vysoko nad. Druhá naše šance přišla deset minut po půli, kdy Ondra Mašek našel Míru Hložka a ten sice povedeně vystřelil, ale i tak gólman se štěstím dokázal vyrazit.
Ještě jeden výrazný moment stojí za zmínku a to situace z 83. minuty (za rozhodnutého stavu 13:0). Bez jakéhokoli předchozího faulu, nebo nějaké zřejmé provokace hráč Úročnice Martin Jandač (prý dřívější zápasník MMA – kde jsme něco podobného naposledy slyšeli?) dal našemu Tomášovi Proškovi pěstí během hry. Proč? Stálo mu to za to? Přišla rovnou červená karta a jsem zvědav, jestli z toho nebude i něco víc u komise... To fakt zůstane rozum stát.
Zápas jsme tedy prohráli 0:14, na což se rozhodně nedají pět ódy, ale i tak si prostě nemůžu odpustit všem našim zúčastněným hráčům poděkovat za statečný výkon. Je to málo nebo hodně? Málo. Strašně málo. Ale aspoň je vidět, že se najdou kluci, kterým Slavoj není lhostejná. Těm patří dík.

A teď tedy „jak šel čas“:
2´) Dvě zblokované střely, třetí prošla (1:0)
9´) Vlastní branka nešťastnou tečí po centru ze strany (2:0)
11´) Rychlý brejk, rozebraná obrana (3:0)
15´) Kombinční akce, nezafungoval ofsajd systém (4:0)
17´) Hlavička po přímém kopu (5:0)
22´) Chyba v rozehrávce, útočník sám na gólmana (6:0)
24´) Nezafungoval ofsajd systém, útočník sám na gólmana (7:0)
50´) Rychlý individuální průnik obranou (8:0)
62´) Důrazný průnik do vápna a střela z blízka (9:0)
65´) Průnik z křídla, střela na nehlídanou bližší tyč (10:0)
70´) Několik ztrát míče, špatný odkop, střela od břevna do brány (11:0)
72´) Nedůraz v obraně, střela k tyči (12:0)
80´) Dva útočníci sami na gólmana, první střela vyražena dorážka bez šance (13:0)
85´) Dvě zpětné přihrávky, střela do prázdné (14:0)

V příštím kole dorostenci v neděli dopoledne doma hostí Bystřici, tým ze středu tabulky. Víc než soupeř je ale důležité to, jestli budeme hrát jako tým a tedy alespoň v jedenácti a nebo se na to zase někteří vybodnou. Na domácím hřišti tyhle problémy ale většinou nemáme, protože je to tu jaksi pohodlnější než na „nepřátelském území“ a navíc každý vidí, kdo se na to vy... No uvidíme.