Výborný výkon áčku přinesl „jen“ těsnou výhru

Jak jsme doufali, tak Drachkov opravdu patřil k těm hratelnějším soupeřům naší soutěže. Bohužel se nám ale i přes výborný výkon nepodařilo vyválčit vyšší výhru, i když si za to nakonec opět můžeme tak trochu sami. Dorostenci tentokrát svůj zápas v Maršovicích nesehráli, protože utkání bylo pro nezpůsobilý terén odloženo. Nehrála ani mladší přípravka, ale ta měla volno podle plánu. A starší přípravky? Ty nám letos dělají velkou radost!

Drachkov jsme herně výrazně předčili

Drachkov je tým, který je zvyklý hrát čtvrtou třídu a do trojky nakoukl po dlouhých deseti letech až letos. Naše vzájemné zápasy, jak jste se mohli dočíst v upoutávce na zápas, se za poslední léta dají spočítat na prstech jedné nebo dvou rukou (záleží, jak daleko do historie půjdete :-) ). V každém případě poslední dvojutkání před pěti lety jsme jasně ovládli a Drachkov nás tak porazil naposledy před více jak třinácti lety. A u toho naštěstí zůstalo.
V minulém kole jsme vyválčili výhru nad Poříčím a chtěli jsme ji potvrdit i venku. To ale pro nás není nic jednoduchého, protože poslední dosavadní venkovní výhra Čerčan byla celkem vousatá (27. května 2018 proti rezervě Teplýšovic). A v květnu 2018 to bylo také naposledy, co jsme dokázali vyhrát alespoň dvakrát za sebou. To je celkem nepříjemná statistika, a tak budeme věřit, že se opět začalo blýskat na lepší časy a výhry si začneme připisovat častěji (nejlépe pořád).
Zápas v Drachkově jsme totiž herně zvládli více než dobře, od začátku jsme byli aktivnější a soupeři jsme příliš nepůjčovali míč. Odměnou nám byla ve 22. minutě branka Sváti Řezníčka po přihrávce Martina Čeljusky. Do poločasu si ještě Martin vyzkoušel i svoji oblíbenější roli a to roli střelce a ve 38. minutě zvýšil na 2:0. Přihrával tentokrát Honza Vacík.
Začátek druhé půle vyšel lépe soupeři, který ve 48. minutě snížil na 1:2 po poněkud sporné akci. K míči se totiž dostal po ofsajdové pozici, kterou ale rozhodčí pustil, protože prý viděl teč našeho obránce. Naštěstí se to ale na našem výkonu moc nepodepsalo a dále jsme hráli svou hru, která v 65. minutě přinesla druhou branku Martina Čeljusky a opětovné dvoubrankové vedení (1:3).
O pět minut později jsme si ale sami zavařili, když náš čárový rozhodčí nedával pozor a přehlédl jasný ofsajd při akci, ze které Drachkov snížil znovu na rozdíl jediné branky (2:3). Po zbytek utkání už jsme ale soupeře k ničemu nepustili a těsné vítězství jsme si už pohlídali.
Samozřejmě je škoda, že náš výkon, který od nás na hřišti soupeře už dlouho nebyl k vidění, nepřinesl vyšší výhru, ale hlavní jsou tři body a hlavně také konečně aspoň náznak bodové šňůry, kterou se pokusíme prodloužit v příštím kole doma proti velmi těžkému soupeři, Pyšelům. Pyšely sehrály v tomto kole velmi vyhrocené a těžké utkání v Poříčí, ve kterém nebyla nouze o branky, ale také o zranění. Pyšelům se nakonec podařilo získat bod až brankou v nastavení, když srovnaly na konečných 3:3. A to, že kolo předtím deklasovaly doma rezervu Votic 12:0 už jsme psali...
Je také velká škoda, že když se nám výsledkově začalo dařit, tak se zvedli i naši soupeři okolo nás v tabulce. Votice B dokázaly doma porazit 4:1 rezervu Teplýšovic (které tak jako jediný tým ze spodních pater tabulky nebodovaly), Krhanice stejným výsledkem porazily Úročnici a Lešany vyhrály 6:3 v Soběhrdech. „Vrchotem všeho“ ale byla výhra předposledních Chocerad 3:0 nad prvními Vrchotovými Janovicemi, které dosud v tomto ročníku neztratily ani bod a obdržely pouhé tři branky. O tomto výsledku po poklidném průběhu zápasu (obzvlášť když Janovice mají na prvním místě pohodlný náskok a ztráta je tak nemusí moc mrzet) si můžeme myslet své, ale to je asi tak jediné, co s tím můžeme dělat. Asi to Janovice podcenily... :-D Budeme bojovat dál a věřím, že pokud budeme předvádět výkony jako v Drachkově, tak posun tabulkou vzhůru přijde!

Dorost tento víkend nakonec nehrál

Sobotní utkání dorosteců v Maršovicích proti domácímu spojenému týmu Maršovic a Neveklova bylo na poslední chvíli soupeřem „stornováno“, protože přes noc silně pršelo a hřiště tak prý bylo nezpůsobilé. Zápas se po dohodě obou stran bude dohrávat v listopadu na konci podzimní části sezóny. Díky tomuto odloženému zápasu se náš soupeř propadl na poslední místo tabulky, protože dosud poslední Nespeky/Pyšely vyhrály 5:4 nad rezervou Týnce. V tomto zápase se čtyřikrát trefil Šimon Bouša, který ještě před dvěma lety hrál za spojený tým starších žáků Čerčany/Nespeky. Gratulujeme.
V příštím kole se naši dorostenci utkají doma s béčkem Týnce, které zatím třikrát vyhrálo a třikrát prohrálo a je tak na šestém místě tabulky o dvě místa (a tři body) před námi.

Přípravky zatím rozhodně překračují očekávání

První utkání přípravek v minulém týdnu sehrálo béčko starší přípravky, které si tak dohrálo posunuté první kolo. Ve čtvrtek vyrazilo do Teplýšovic, které ale zatím soutěží kráčí bez ztráty kytičky (a soupeře drtí vsokými debakly) a svou roli, i když těsně, potvrdily i proti nám. Nakonec se radovaly z vítězství 7:5, ale lehké to rozhodně neměly. V utkání jsme vedli 2:0, pak ještě 3:2 a deset minut před koncem utkání to bylo ještě 5:5. Bohužel se závěr více podařil soupeři a my nakonec zůstali bez bodu. Takovýto zápas ale rozhodně není ostudou a našim mylým bojovníkům je třeba za předvedený výkon poděkovat.
O víkendu už měla rezerva starší přípravky volno a mohla se tak v klidu připravovat na další zápas proti Choceradům, který odehrajeme v sobotu na hřišti soupeře.
Teplýšovice : Přestavlky/Čerčany „B“ 7:5 (4:3)
Naše sestava: Novák Radek (B), Kos Dominik, Brožík Matěj, Jan Kaprálek, Mikulandová Adéla, Vejmelka Milan, Daněk Dominik (K), Lux Matyáš
Naše branky: 2x Lux Matyáš, 1x Kaprálek Jan, Daněk Dominik a Mikulandová Adéla

Áčko starší přípravky mělo naopak v týdnu volno a o víkendu sehrálo domácí zápas proti silným Soběhrdům. Utkání bylo nakonec výsledkově relativně vyrovnané a přineslo, na poměry přípravek, jen málo branek, když jsme vyhráli 4:1. V tom samém kole totiž například Teplýšovice vyhrály nad Týncem 25:4 a Poříčí porazilo Úročnici dokonce 38:2...
I když skóre našeho zápasu není nijak ohromné, tak jsme ale zápas měli od prvních minut pod kontrolou a soupeři jsme dovolili snížit až za stavu 4:0. Náš první tým tak po tomto úspěšném utkání uhájil druhé místo tabulky a stejně jako první Teplýšovice ještě neztratil ani bod (Teplýšovice ale hrály již sedm zápasů a my jen pět).
Áčko starší přípravky čeká náročný příští týden, protože nejprve ve čtvrtek doma dohraje své první kolo proti Neveklovu (11. místo) a pak v sobotu vyrazí do Týnce (8. místo), který si jistě bude chtít spravit chuť po debaklu s Teplýšovicemi.
Přestavlky/Čerčany „A“ : Soběhrdy 4:1 (3:0)
Naše sestava: Daněk Dominik (B), Lux Matyáš, Mikulanda Josef, Novotný Josef, Pfeffer Daniel, Stejskal Denis, Škvor Jan, Valášek Adam, Zbrožek Antonín (K)
Naše branky: 2x Zbrožek Antonín, 1x Škvor Jan a Novotný Josef

Mladší přípravka měla tento víkend plánovsné volno a další turnaj ji čeká až o víkendu na domácím hřišti lídra soutěže, Benešova.