Dorost a žáci o víkendu naprosto rozdílně

Nedělní zápas dorostenců proti Týnci se čerčanským hráčům naprosto nepovedl a nepotvrdil výkonnostní vzestup ze zápasu proti Mukařovu. Naopak žákům Slavoje se o víkendu podařilo získat první vítězství tohoto ročníku.

Dorostencům se nevydařil již třetí domácí zápas. Stejně jako v zápase s Kunicemi jsme zaspali začátek a už po 10 minutách jsme prohrávali o dva góly. Pak se hra, opět podle kunického scénáře, celkem srovnala, zčásti kvůli naší zvýšené koncentraci a zčásti kvůli soupeřově uspokojení z průběžného výsledku. Bohužel se nám ale do poločasu snížit nepodařilo. O to větší chuť skórovat jsme měli hned v začátku druhé půle. Do té nastoupil do brány Jakub Charvát, který nebyl pro tento zápas zcela fit a tak začal na lavičce. Ani on ale nedokázal zabránit třetí brance v naší síti. Tato změna skóre definitivně otupila naši snahu a doslova nás srazila do kolen. Nedlouho poté, mezi 68. a 72. minutou, nastal neuvěřitelný kolaps naší hry, během tohoto krátkého úseku jsme dostali 4 branky a bylo po zápase. Smutné je, že všechny čtyři góly jsme inkasovali po stejných fatálních chybách, ze kterých jsme nebyli schopni se poučit. Tady se ukázalo, že mnoho našich hráčů se ještě nedokázalo srovnat s kvalitou soutěže, kterou náš tým hraje. Je neveselou realitou, že potřebné parametry zatím splňují tak čtyři hráči ze čtrnáctičlenného kádru. Nezbývá než doufat, že se nám alespoň zčásti podaří dojem napravit v dalším domácím zápase proti Bílkovicím. Soupeř to ale nebude jednoduchý. Nemá sice takovou střeleckou fazónu jako Týnec, ale zase ve třech odehraných zápasech inkasoval pouze dvakrát (přesně tolik branek jsme my dokázali dát za čtyři zápasy). Budeme tedy věřit, že se nám i přesto podaří prolomit střeleckou nemohoucnost a zlomit letošní prokletí domácích zápasů.

Naopak spojené žákovské mužstvo Čerčan a Nespek dokázalo na půdě Chotýšan odehrát velmi vyrovnané utkání, které jsme podle slov Honzy Dvořáka, trenéra mužstva, dokázali vyhrát hlavně proto, že jsme dali o jeden gól víc než soupeř. Do šaten se šlo již za pro nás příznivého skóre 1:0 a po přestávce se našim hráčům podařilo skórovat ještě jednou. Radost ale netrvala dlouho a soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Výsledek se nám ale již podařilo udržet a připsali jsme si tak první tříbodový zisk v této sezóně. V zápase zahrál výborně hlavně Tomáš Vorálek, ale i zbytek týmu si zaslouží pochvalu za bojovný a poctivý výkon. Budeme věřit, že si tuto hru naši žáci přenesou i do víkendového domácího zápasu proti Maršovicím, které ještě nezískali ani bod. Určitě by ale nebyl dobrý nápad soupeře podcenit, protože své zápasy zatím hrál s týmy z popředí tabulky.