Tři zápasy, devět bodů, skóre 10:7

Takový vstup do sezóny (tedy tři vítězství v řadě v hlavní soutěži) se nám nepodařil od sezóny 2015/16, kterou jsme sehráli ve IV. třídě před naším postupem do trojky. Tenkrát jsme body ztratili až ve 4. kole „díky“ remíze, ale prohra přišla až v kole šestém v Soběhrdech. Pravda ale je, že tentokrát máme o dost úspornější formu zisků tří bodů, protože všechny zápasy jsme vyhráli pouze o jednu branku. Tenkrát, před pěti lety, jsme po zmíněných třech úvodních výhrách měli skóre 15:1. To ale nic nemění na tom, že devět bodů je devět bodů a první místo (byť tedy pouze na jeden den) se také počítá. V příštím kole nás ale čeká velká prověrka v Pyšelích. Zůstaneme i nadále neporaženi?

Zápas s rezervou Poříčí měl všechny parametry derby
Myslím, že kdo v sobotu na zápas přišel, tak neprohloupil. Zápas měl velký náboj, napínavý byl až do samého závěru, předcházelo mu menší „pyro choreo“ nejmenovaných chuligánů a hlavně to vše pro nás mělo šťastný konec. Emoce sršely na všechny strany a nikomu nakonec asi nevadilo, že se tentokrát neurodil historicky nejčastější výsledek 5:0. Vítězství v dramatickém zápase prostě chutná lépe, než jasná výhra v suchém tričku.
Ale popořadě. Zápas začal velmi opatrně a oba týmy se snažily hlavně neudělat chybu. Hrálo se v podstatě jen ve středu pole a žádný z týmů se nedostával do šancí. Tento průběh trval dlouhých dvacet minut a je nutné přiznat, že některé možné šance zmařily velmi sporné ofsajdy. První byl pravděpodobně na straně soupeře, který se ale nenechal zahanbit a vrátil nám to pomocí svého „čárového“ hned několikrát. Už tady jde asi vysledovat prvopočátek toho, že zápas nakonec emočně celkem vygradoval, i když jeho průběh rozhodčí nakonec karetně udržel (i když za nevole mnoha diváků) téměř neposkvrněný.
Někdy kolem 20. minuty už se oba týmy dostaly i k několika propagačním střelám, ale přesto největší šancí na vstřelení branky byla asi situace, kdy si poříčský obránce po našem rohu dal hlavou málem vlastní gól. Bohužel jeho „pokus“ šel těsně nad. Ve 24. minutě ale konečně zahřmělo. Zdeněk Modálek si ve středovém kruhu všiml středem nabíhajícího Honzy Vacíka, kterému se pak podařilo uvolnit přes svého obránce a napůl v pádu vystřelit. Prudká střela šla gólmanovi do rukavic, ten ji ale nedokázal skrotit a míč mu přes ruce prošel do sítě (1:0).
Ve 24. minutě přišla nepříjemná situace, když se v souboji zranil Vláďa Švorba, a i když to ještě chvilku zkoušel, musel po pár minutách s nateklým kotníkem střídat. Na hřiště se tak poměrně brzy dostal Matěj Purkard. Ještě před tímto střídáním se k pěkné střele dostal po přiťuknutí Martina Čeljusky Kuba Charvát, ale jeho prudká rána z dálky prosvištěla nad břevnem.
Po zhruba půlhodině hry jsme již na hřišti měli převahu a tu se nám také následně podařilo zúročit. Po centru Sváti Řezníčka se hezky uvolnil Martin Čeljuska a nepřiliš prudkou, ale dobře umístěnou střelou k tyči zvýšil na (2:0). V zápise rozhodčí sice uvedl jako autora branky opět Honzu Vacíka, my ale Čeldovi jeho gól, jimž se osamostatnil na čele týmové tabulky střelců, rozhodně neupřeme.
A Čelda mohl zabodovat ještě jednou, když ve 40. minutě po Patrikově kolmici šel sám na gólmana. Tentokrát ale mířil přímo do něj. Jasná tutovka. Škoda, soupeř mohl být zlomen definitivně a mohli jsme si ušetřit drama ve druhé půli.
Potom totiž zase jednou platilo klasické klišé „nedáš, dostaneš“. Ve 41. minutě se soupeř ještě po rohu zastřeloval a jeho rána šla vedle, ale v poslední minutě prvního poločasu jsme už klasický gól do šatny dostali. Útočník Poříčí po křídle utekl Matějovi Purkardovi a došel si až do malého vápna, odkud i přesto, že byl tísněn Matějem a Davidem Strakou, prostřelil Luboše Říhu v bráně (2:1)
Do druhé půle jsme nastoupili s další změnou, když se opět připozranil Patrik Řezníček a na jeho místo přišel Jirka Drazdík. První minuty druhého poločasu nás opravdu nezastihli v dobrém rozpoložení. Je otázka, jestli se na nás podepsal gól do šatny, ale útočníci soupeře nás dost větrali. Hlavně pravá strana Kuby Charváta v těchto minutách hořela. Hned ve 48. minutě odtamtud přišla střela těsně nad, kterou Luboš jistil jen očima. O pět minut později také z tohoto prostoru přilétl centr, na který jen těsně nedosáhli dva útočníci soupeře na našem malém vápně. Luboš by byl bez šance. Nebezpečné situace pro nás navíc přicházely i po rozích soupeře. Prostě Poříčí po přestávce viditelně přidalo a my na to dobrou půlhodinu nemohli najít pořádnou odpověď. V 58. minutě jsme navíc museli opět vynuceně střídat. Roman Neuberg dostal ve vzdušném souboji tvrdý loket do zátylku, a i když ještě zkoušel pokračovat, tak byl bohužel natolik otřesený, že to nešlo. Místo Romana přišel Martin Augusta.
Pak to sice chvilku vypadalo, že bychom se z tlaku soupeře mohli konečně vymanit, ale zrovna v tento moment přišlo vyrovnání. Opět pravá strana a bylo to (2:2). A nevypadalo to vůbec dobře, ztratili jsme vedení z první půle a soupeř byl ve druhé navíc lepší. Jako téměř pokaždé v této sezóně přišel z naší strany po výborném prvním poločase útlum v tom druhém. V této fázi hry se soupeř nejen zlepšil, ale také výrazně přitvrdil, což na nás platilo. Rozhodně tomu pomohlo i to, že rozhodčí Poříčí tuto tvrdou hru toleroval a karetně ji netrestal. Když bych si kolem 75. minuty měl vsadit na případného vítěze, pokud by zápas neměl skončit nerozhodně, tak by Poříčí bohužel bylo asi jasná volba.
Naštěstí jsme se ale právě po té 75. minutě dokázali oklepat a výrazně zlepšit hru. V 78. minutě se Sváťova pěkná střela ještě neujala, protože ji gólman Poříčí se štěěstím vytáhl na roh, ale o dvě minuty později už jsme se mohli radovat. Jirka Drazdík prošel do vápna soupeře a přesto, že už se mohl pokusit vystřelit, ještě dokázal najít v lepší pozici Sváťu Řezníčka. Ten se štěstím prošel přes posledního obránce soupeře a zkušeně nedal gólmanovi šanci střelou k tyči (3:2).
Po naší brance zápas nabral slušné grády. Emoce by se daly krájet. Hádal se snad každý s každým a jakýkoli zákrok nebo písknutí rozhodčího bylo podrobeno „detailnímu rozboru“ jedné nebo druhé strany. Celkem se divím, že to rozhodčí ustál celkem vklidu a v tomto období udělil jen jednu žlutou kartu. Typické pro český fotbal je i to, že v této fázi se rozhodčím cítily postiženy oba týmy. Za sebe ale nemyslím, že by to rozhodčí nějak výrazně nezvládl. Za mě sice mohl hru zklidnit více kartami již v dřívějším průběhu, ale hra se mu z ruky nakonec nevymkla, tak asi věděl, co dělá.
I přes tyto emoční erupce a jedno naše taktické střídání (Dan Šturc přišel za střelce poslední branky Sváťu Řezníčka) se ale v závěru i hrálo a Poříčí se snažilo tlačit. Několik šancí mu to přineslo, ale nic se naštěstí neujalo. Stejně jako několik našich brejků, které vyplynuly z toho, že už to soupeř vzadu celkem otevřel. Nastavení naštěstí nebylo přehnaně dlouhé (klasické tři minuty), a tak to nakonec pro nás dobře dopadlo! Radost byla veliká, ale stejně tak i frustrace soupeře. Takovéhle vítězství prostě chutná velice sladce! V zápase jsme v součtu asi o ten jeden gól lepší byli, a tak si myslím, že naše vítězství se dá označit za zasloužené, i když tedy rozhodně ne jednoznačné.
Teď už nezbývá než doufat, že příští zápas v Pyšelích, který rozhodně nebude procházka růžovým sadem, protože soupeř má celkem formu a navíc to u nich vždycky bolí, dopadne jak má a neodjedeme domů s prázdnou. Ta vítězství jsou prostě návyková :).

Dorost letos vstoupil do sezóny také velmi úspěšně
Po těsné výhře v Mnichovicích jsme se tentokrát „doma“ v Poříčí utkali ve „čtyřderby“ s týmem Nespeky/Pyšely. Utkání, které bylo na čarách pod dohledem dvou mladých asistentek hlavního arbitra pana Macháčka, bylo víc než vyrovnané a dlouho to vypadalo, že ani jeden z týmů tomu druhému gól prostě vstřelit nedovolí. Nakonec se sice oba týmy smírně rozešli, ale nikoli s čistými konty. Zápas skončil 1:1 a obě branky padly po chybách gólmanů. Nejprve v 77. minutě nespecký gólman tragicky rozehrál a náš útočník jen uklidil míč do prázdné branky (1:0). Pak v 88. minutě si při centru náš brankář křikl, že má (i když by jinak obránci míč asi odvrátili), ale bohužel míč nezkrotil a soupeř snadno hlavou vyrovnal (1:1).
Domácí remíza se sice může jevit jako ztráta, ale soupeř z Nespek (spojených s Pyšely) se dá rozhodně považovat za jednoho z favoritů soutěže, který před zápasem s námi měl za sebou dvě jednoznačné výhry, takže si naopak myslím, že ztráty dvou bodů litují spíš oni. A i když jsme zatím hráli pouze dvakrát, tak zůstáváme neporaženi. V tabulce je to sice „až“ 6. místo, ale to je hlavně proto, že máme oproti většině týmů o zápas méně.
V příštím kole nás čeká výjezd do Postupic za místním týmem spojeným s Chotýšany. Soupeř zatím rozhodně nezáří, když zatím všechny tři zápasy ztratil. Takže nemůžeme z tohoto zápasu chtít nic jiného než tři body!

Naší omladině tento víkend úplně nevyšel
Mladší žáci v sobotu vyrazili do Poříčí, kde se utkali s místním týmem, pro který to byl zatím první zápas sezóny, a tak jsme moc nevěděli, co nás může čekat. A nakonec se ukázalo, že to nebude úplně malé sousto. Poté, co jsme první poločas prohráli (ačkoli jsme skóre zápasu otevřeli my), tak se nám zlepšeným výkonem ve druhé půli nakonec podařilo dosáhnou na remízu 4:4. Je to již náš druhý nerozhodný výsledek ze dvou odehraných zápasů, a tak i mladší žáci vlastně zůstávají neporaženi. Bohužel to ale v tabulce stačí jen na šesté místo, takže by to příště proti zatím jasně posledním Krhanicím chtělo všechny tři body!

Poříčí nad Sázavou : Přestavlky/Čerčany 4:4 (3:2)
Naše sestava: Vondrák Tomáš (B), Škvor Jan, Pfeffer Daniel, Kos Dominik, Mikulanda Josef, Mikulanda Martin, Mrázek Filip, Šturc Adam (K), Tvrdík Filip, Zbrožek Antonín, Novotný Josef; Micka Jaroslav, Micka Zdeněk, Stibor Jan
Naše branky: 2x Šturc Adam, 1x Pfeffer Daniel a Mikulanda Josef

Jestliže se asi dá remíza žáků považovat za dobrý výsledek, tak přípravka tento víkend rozhodně dobrý neměla. Stejně jako žáci se utkala se svým protějškem z Poříčí na jejich hřišti. Bohužel, když to řeknu lidově, dostali celkem na zadek. Poříčí vyhrálo poločas 5:2 a ve druhé půli skóre navýšilo až na ošklivých 12:2. Zápas byl ale až do 16. minuty bezgólový a pak jsme dokonce dokázali vstřelit první branku utkání. Za minutu bylo ale bohužel srovnáno a za další čtyři minuty už to z našeho pohledu bylo 1:3. Poříčí pak dávalo branky hezky plynule každé plus minu tři minuty a tak se nakonec výsledek zastavil na zmíněných 12:2.
V příštím kole přípravku, stejně jako žáky, čekají Krhanice, které (opět stejně jako u žáků) uzavírají bez bodu tabulku soutěže. Takže by to chtělo zvítězit a ideálně si aspoň vyrovnat skóre :).

Poříčí nad Sázavou : Přestavlky/Čerčany 12:2 (5:2)
Naše sestava: Škvor Jan (B), Brožík Matěj, Daněk Dominik, Škvor František, Kaprálek Jan, Kos Dominik (K), Novák Radek, Novotný Josef, Vejmelka Milan, Stejskal Denis, Pfeffer Daniel; Chlumský Tomáš, Klíma Miroslav, Podešva Patrik, Micka Jaroslav, Micka Zdeněk
Naše branky: Stejskal Denis a Brožík Matěj