Slavoj Čerčany

Příští zápas

Rezerva Teplýšovic nám svým nevýkonem usnadnila vítězství

V sobotu to byl hodně zvláštní zápas. Moc krásy sice nepobral, ale přesto se bylo na co dívat. Nejzajímavějším momentem, i když tedy ne úplně veselým, bylo soupeřem nezaviněné zranění Petra Burceva, který v tomto zápase nastoupil do naší branky. Do druhého poločasu se tak mezi tyče musel postavit útočník Martin Čeljuska a svou netradiční roli pak zvládl na výbornou. Výrazný podíl na tom měl ale i zbytek týmu, který druhou půli zodpovědně odbránil tak, aby na Martina šlo jen minimum střel. Ještě štěstí, že proti nám v tomto zápase nestál nějaký silnější tým!

V prvním poločase jsme byli lepší, ale využili jsme pouze jednu šanci
Už od prvních minut bylo zřejmé, že Teplýšovice nepřijely zrovna v nejsilnější sestavě. Jejich výkon nebyl moc dobrý, a tak naší brance příliš nebezpečí nehrozilo. My jsme sice měli převahu, ale stačilo na ni opravdu málo. Pokud bychom hráli proti někomu silnějšímu, měli bychom s podobným „představením“ asi docela problém. Naštěstí byl ale soupeř jaký byl, a tak jsme si zahráli fotbal, kdy jsme po většinu zápasu nemuseli mít strach. Jedinou komplikací v tomto směru bylo již zmíněné zranění gólmana, ale popravdě ani tak jsem se o výsledek potom příliš neobával. Jen škoda, že jsme nevstřelili víc gólů, aby se dohrávalo ve větším klidu.
O průběhu zápasu se toho moc psát nedá, v podstatě celou první půli jsme měli navrch, ale nevedlo to k žádnému drtivému náporu. Soupeř sice také sem tam zakončil, ale myslím, že Petra v bráně svými pokusy příliš nevystrašil.
První naše výrazná šance přišla až ve 20. minutě, když Míra Randák přihrál do křídla Sváťovi Řezníčkovi, který střelou z úhlu trefil tyč. Odražený míč mohl do brankářem opuštěné brány uklidit Roman Neuberg, ale trefil pouze jediného osamoceného obránce na brankové čáře. Minutu na to jsme zahrávali roh, ale míč prošel malým vápnem, kde ho nikdo z našich nedokázal tečovat. Následně pak ještě Vojta Židlík z přímého kopu pěkně obstřelil zeď, ale gólman s vypětím sil vyrazil míč na roh.
Soupeř hrozil jen minimálně a lví podíl na tom měl Petr Burcev v bráně, který nejen že, jak je u něj dobrým zvykem, skvěle dirigoval obranu a s přehledem pochytal všechny pokusy Teplýšovic, ale ještě k tomu přidal skvělou hru nohama a několkrát si útočníky soupeře pěkně povodil.
Ve 34. minutě jsme se konečně trefili. Sváťa na křídle předal míč Honzovi Vacíkovi a ten našel ve vápně Míru Randáka, který s přehledem uklidil míč k tyči (1:0).
O pár minut později, konkrétně ve 38. minutě, přišlo již zmiňovalé zranění Petra Burceva. Při výkopu špatně šlápl (pravděpodobně do díry po krtkovi, který naše hřiště již dlouhou dobu terorizuje) a problém byl na světě. Po ošetření se Petr ještě do přestávky pokusil své zranění rozchodit, ale bohužel pokračovat nešlo. Do branky se tak na druhou půli, jak už tu padlo, postavil útočník Martin Čeljuska (protože rezervního gólmana jsme na lavičce neměli) a na hřiště místo Petra přišel Patrik Řezníček.

Druhá půle byl podřízena jedinému cíli: Nenechat soupeře vystřelit!
Stoprocentně se tento úkol sice splnit nepodařilo, ale za druhým 45 minut toho na naši bránu šlo opravdu minimum. A je potřeba říct i to, že nám pomohlo třeba také to, že své standardky Teplýšovice zahrávaly fakt mizerně. Jedinou výjimkou, kdy nám opravdu zatrnulo, byla 59. minuta, kdy střela z přímého kopu orazítkovala tyč branky Martina Čeljusky. Odražený míč pak útočník soupeře sice uklidil do sítě, ale bylo to z jasného ofsajdu, proti kterému soupeř ani neprotestoval. Docela úleva. Vyrovnání by tento zápas rozhodně zkomplikovalo.
Trochu více klidu přinesla až 66. minuta, kdy se nám podařilo zvýšit vedení po přihrávce Zdeňka Modálka a šajtličce Patrika Řezníčka z rohu vápna (2:0).
Hned poté v krátkém sledu přišly dvě naše tutovky, které byly jak přes kopírák, jen v jiném obsazení. Míč získaný na půlce po samostaném brejku nedokázali do sítě dostat Honza Vacík (střela do gólmana) a potom ani David Straka (výborný reflex soupeřova brankáře). Těchto akcí byla velká škoda. Být to tři, čtyři nula, už by bylo rozhodnuto. Takto jsme o výsledek přeci jen nějakou starost ještě mít mohli.
V 80. minutě jsme trojnásobně střídali. Dolů šli Matěj Purkard, Roman Neuberg a Míra Randák. Místo nich pozici na hřišti zaujali Míra Hložek, Dan Šturc a Tomáš Rada. Na tomto střídání oceňuju hlavně to, že se náš trenér neuchýlil k nesympatickému zdržování rozkouskováním hry střídáním v jednotlivých přerušeních, ale vystřídal všechny hráče naráz.
Po tomto střídání jsme si závěr zápasu již pohlídali a odehráli ho hlavně na polovině soupeře, což byla asi ta nejlepší taktika, jak dopřát Petrovi Burcevovi a Martinovi Čeljuskovi nulu, kterou si minimálně Martin hodně užil. Děkovačka byla pak tentokrát trochu klidnější, protože hráči sebekriticky cítili, že i přes jednoduché vítězství to z jejich strany nebyl úplně ideální výkon. Ale co, tři body jsou stejné za jakékoli vítězství a aktuální třetí místo (se skóre 13:13) celkem hřeje.
Uvidíme, jestli dokážeme třetí místo udržet nebo ještě vylepšit i po příštím kole, kdy pojedeme do Jírovic. V Jírovicích to totiž nikdy nebývá snadné. Navíc když se Jírovicím letos celkem daří. Bude to zajímavá zkouška toho, jestli patříme k širší špičce soutěže a nebo jen k lepšímu středu.

---

Zápas dorostu byl odložen a výsledky žáků a přípravky plné překvapení
Dorostencům byl na poslední chvíli odložen páteční domácí zápas proti týmu Křivsoudov/Čechtice a to konkrétně na volné pondělí 28. září. O důvodech se můžeme jen dohadovat, ale situaci nám to moc nevylepšilo, protože budeme hrát zápas v neděli v Pravoníně a hned v pondělí doma proti Křivsoudovu.

Mladší žáci si ve svém třetím utkání konečně připsali vítězství. Po dvou předchozích remízách se tak posunuli v ne zcela kompletní tabulce na šesté místo hned za své soupeře z Týnce. O svém vítězství naši žáci rozhodli již v první půli, kterou vyhráli 4:1. Druhý poločas už přinesl jen kosmetickou změnu výsledku v náš prospěch a následnou naši radost z vítězství. Za naše barvy se čtyřikrát trefil Filip Mrázek a dvě branky přidal Martin Mikulanda.
Týnec nad Sázavou : Přestavlky/Čerčany 1:6 (1:4)
Naše sestava: Vondrák Tomáš (B), Pfeffer Daniel, Mikulanda Josef, Mikulanda Martin, Mrázek Filip, Šturc Adam (K), Zbrožek Antonín, Novotný Josef, Micka Jaroslav, Micka Zdeněk, Stibor Jan a Lux Matyáš
Naše branky: 4x Mrázek Filip, 2x Mikulanda Matin

Zápas přípravky hodně překvapil a ne zrovna příjemně. V zápase jsme měli být favorité, protože jsme přeci jen pár zápasů dokázali vyhrát. Naopak Týnec se krčil na dně tabulky s naprosto šíleným skóre. Přesto jsme v tomto zápase dostali výprask 17:0, který tedy rozhodně nebyl v plánu. Budeme tedy věřit, že se našim nejmenším podaří z tohoto zklamání oklepat a v příštím kole si spraví chuť na jednom z nejlepších týmů soutěže – Choceradech.
Týnec nad Sázavou : Přestavlky/Čerčany 17:0 (11:0)
Naše sestava: Škvor Jan (B+K), Brožík Matěj, Škvor František, Kaprálek Jan, Novák Radek, Vejmelka Milan, Stejskal Denis, Chlumský Tomáš, Klíma Miroslav, Podešva Patrik, Zuzjak Lukáš, Škrobánek Václav
Naše branky: nikdo