Druhý poločas přinesl zlepšení a body

V sobotu bylo krásné babí léto, na fotbal jak dělané. V posledním podzimním zápase za účasti diváků (diváci se díky nemoci COVID-19 dostanou na fotbal asi nejdříve až na jaře) jsme přivítali Lešany ze spodní části tabulky. Očekávání čerčanských fans bylo, že tři body musí zůstat doma a to ideálně v kombinaci s výrazným vylepšením skóre. Slavoj nastoupil v rozestavení 4-4-2 v této sestavě: Luboš Říha – Matěj Purkard, Vojtěch Židlík, David Straka, Jakub Charvát – Roman Neuberg, Zdeněk Modálek (K), Jan Vacík, Svatopluk Řezníček – Martin Čeljuska, Miroslav Randák. Na lavici měli trenéři Martin Procházka a Jirka Drazdík k dispozici Patrika Řezníčka, Míru Hložka a Dana Šturce.

Prvních patnáct minut bylo o nervy
Utkání začalo překvapivě útočně, bohužel ale hlavně ze strany hostů. Hned v první minutě se řítil útočník Lešan sám na našeho brankáře, naštěstí však jeho střela mířila vedle branky. Ve třetí minutě pak hosté vhodili dlouhý aut do vápna a útočník hostů hlavou vymetl šibenici a bylo to 0:1.
V páté minutě šel útočník Lešan opět sám na našeho brankáře a můžeme mu poděkovat, že střelu zamířit opět vedle. Kdyby měly Lešany více štěstí, bylo by skóre v páté minutě už 0:3.
Hned vzápětí, v šesté minutě, se připomenulo pravidlo „Nedáš, dostaneš“ a Martin Čeljuska před gólmanem nezaváhal a balón uklidil do sítě (1:1). Asistenci si připsal Honza Vacík.
V deváté minutě přišla již tradiční útočná akce hostů – útočník hostů šel sám na našeho brankáře, Luboš střelu vyrazil, ale při následné dorážce se do souboje zapojil i Zdenda Modálek a byla z toho přísná penalta a žlutá karta. Hosté pokutový kop proměnili a v desáté minutě tak opět vedli (1:2).
Za minutu se na druhé straně dostal do šance Martin Čeljuska, ale branku tentokrát přestřelil. Čerčanské fotbalové utrpení pokračovalo i v 15. minutě, kdy po faulu Matěje Purkarda zahrávali hosté přímý kop. Ten kopnuli výborně a rázem to bylo již 1:3.
Prvních 15 minut bylo tedy velmi hektických a zároveň velmi nebezpečných pro kardiaky z řad čerčanských fans. Naštěstí to nikdo infarktem neodnesl – překvapivě ani jeden z našich trenérů.
Ve zbytku první půle už ani na jedné straně žádné větší šance nepřišly neboť veškeré střely byly buď velmi slabé a nebo ani netrefily branku (jako třeba střela od Vojty Židlíka z trestňáku). Dá se říct, že soupeři nás můžou faulovat, jak se jim zachce, neboť náš poslední gól z trestňáku už je pěkně letitý.
Ze zbytku první půle stojí za zmínku už snad jen reakce trenérů, kteří prohodili naše krajní beky (a zřejmě to i přineslo ovoce, protože jsme již další gól nedostali) a dále 30. minuta, kdy jsme trnuli, jestli rozhodčí neudělí druhou žlutou kartu Zdendovi a tedy následně červenou. Naštěstí to vyřešil jen ústní domluvou.

Obrat započala vzájemné střídání bratří Řezníčků
V poločase došlo ke střídání Řezníček- Řezníček, kdy Patrik nahradil Sváťu. Zároveň se Vojta posunul do středu zálohy a systém hry se tak změnil na 3-5-2, případně 3-4-3. Střídání se trenérům povedlo, protože Patrik patřil ve druhém poločase k našim nejlepším hráčům. Dokázal to už ve 49. minutě, kdy nejprve po střele Martina Čeljusky a zákroku brankáře skončil míč na tyči a následně za bránou, takže jsme zahrávali roh. Ten rozehrával Honza Vacík. Balón se k němu vrátil, Honza ho znovu poslal před branku, kde se prosadil Patrik a rázem jsme byli zpátky ve hře (2:3).
Minutu na to došlo u laviček k ostrému zákroku na Matěje Purkarda, který může být rád, že mu soupeř nezlomil nohy. Hostující hráč dostal žlutou kartu. Je ale potřeba říct, že Matěj si v zápase hodně situací komplikoval sám zbytečným čekáním a zdlouhavým zpracováním balónu. Na to je třeba si dávat pozor a podobným zákrokům předcházet. Zraněných máme už dost.
O deset minut později bylo málem srovnáno, ale Čeldova hlavička skončila jen na tyči. V 62. minutě se do gólové šance z osmi metrů dostal Vojta, ale bohužel svou střelu zamířil metr vedle branky.
A pak, v 65. minutě, přišlo konečně vyrovnání. Nejprve se do šance dostal Míra Randák, ale jeho hlavičku vytlačil brankář na roh. Po jeho rozehrání se už ale Míra gólově prosadil, asistenci si připsal opět Honza Vacík (3:3).
Hostující tým ve druhé půli fyzicky zcela odpadnul, a tak bylo jen otázkou, jestli opravdu dokážeme skóre otočit. Na vítězný gól se naštěstí nečekalo dlouho. V 72. minutě Patrik obešel několik protihráčů a vystřelil. Brankář střelu dokázal jen vyrazit a Čelda už neměl problém uklidit míč do odkryté půlky branky (4:3).
V 75. minutě naši trenéři vystřídali Romana Neuberga a Martina Čeljusku. Na hřiště přišli Míra Hložek a Dan Šturc.
Hosté se ke konci dostali ještě do několika zakončení. Nejnebezpečnější byla akce z 93. minuty, kdy hlavička hostů prolétla jen těsně nad naším břevnem. Byla by to velká smůla dostat gól v poslední minutě a přijít tak o vydřené vítězství, které sice po prvních 15. minutách čekal málokdo, ale na to se historie ptát nebude. I třeba proto, že jeden gól jsme v závěru mohli přidat i my, když v 89. minutě došlo k akci tří (Honza Vacík, Patrik Řezníček a Míra Hložek) na brankáře. Akci zakončil nepovedeným lobem Honza, přestože mohl klidně přihrát před prázdnou bránu Patrikovi. Naštěstí nás to dnes mrzet nemusí, ale tohle se stávat nemůže, takové šance musí končit brankou. Za druhý poločas jsme si tedy vítězství asi zasloužili, ale proti silnějšímu soupeři by nás ten patnáctiminutový výpadek stál tři body.
V tabulce jsme po tomto kole na čtvrtém místě se stejným bodovým ziskem jako druhé Pyšely a třetí Úročnice. Na prvním místě jsou Vrchotovy Janovice, které mají jen o výhru víc jak jejich pronásledovatelé (o to vím mrzí naše prohra z minulého kola v Jírovicích). I pod námi pokračuje neobvykle vyrovnané čelo tabulky, když pouhé tři body na nás ztrácí Krhanice, Soběhrdy a Jírovice.
V příštím kole jedeme do Zaječic, které sice už patří do dolní půlky tabulky, ale v minulém kole porazily vysoko Drachkov a hlavně kolo předtím doma vyzrály na vedoucí Vrchotovy Janovice. Uvidíme tedy, jestli dokážeme jejich rozlet zbrzdit nebo naopak Zaječice potvrdí svoji zlepšenou formu.

Hodnocení trenéra Jirky Drazdíka:
„Dnes to bylo trápení se soupeřem, kterého jsme měli jasně přehrát. Nechali jsme si dát rychlé góly a v první půli to bylo velké trápení. Ke konci zápasu místo toho, abychom to uklidnili, si nenahrajeme a jsme dezorientovaní a zoufalí. Ale musíme to brát pozitivně. Vyhráli jsme, bodů mámě plno, víc než jsme čekali. Škoda minulého týdne, kdy jsme prohráli poměrně nešťastně. Ale zase chlapcům musíme poděkovat za bojovnost ve druhém poločase. Jen škoda, že jsme to neuklidnili gólem na 5:3. Závěr mohl být už bez nervů.“

Hodnocení trenéra Martina Procházky:
„Nehodnotí se mi to dobře, protože takhle špatně jsme nehráli už hodně dlouho. První poločas, nevím, jestli kluci nebyli včera někde popít, ani jsme si nepřihráli, nebyli jsme důrazní, nehráli jsme svoji hru. O půli byla bouře v kabině, změnili jsme rozestavení, vystřídali jsme a druhou půli už soupeř neměl prakticky nic. Z tohoto pohledu se to hodnotí dobře, že jsme otočili zápas, ale po fotbalové stránce spokojený rozhodně nejsem.“

---

Dorostenci zaspali úvod podobně jako áčko, ale obrat se jim nezdařil
Dorost v neděli sehrál zápas proti spojenému týmu Kondrace a Pravonína, který se pohybuje na předních místech tabulky. Nečekali jsme jednoduchý zápas, přesto domácí prostředí určitou naději dávalo.
Bohužel jsme si nepohlídali první minuty zápasu a po gólech z 9. a 18. minuty jsme rychle prohrávali o dvě branky. Po zbytek prvního poločasu jsme již soupeře sice dokázali eliminovat, ale naneštěstí jsme se zároveň neuměli prosadit ani my.
Další rána pro nás přišla po přestávce, když soupeř v 51. minutě zvýšil na už hodně nepříjemných 0:3. Pak ale přišly chvíle Jirky Sárköziho, který v rozmezí dvanácti minut hattrickem vyrovnal. Remíza pro nás po dosavadním průběhu byl asi přijatelný výsledek, ale bohužel se nepodařilo udržet ani ji. V 81. minutě se hosté znovu ujali vedení, které pak již dokázali udržet.
Samozřejmě je škoda, že když už dokážeme srovnat zápas, ve kterém prohráváme o tři branky, tak nakonec nemáme ani bod, ale bohužel. Narazili jsme na silnějšího soupeře a štěstí tentokrát nebylo na naší straně.
V tabulce jsme tak na sedmém místě (náš soupeř je třetí), ale nepříjemné je, že se stalo to, o čem jsme mluvili v upoutávce k zápasu. Nad námi se totiž začíná otvírat propast mezi silnějšími a slabšími. Sice ještě máme jeden dva týmy „na dostřel“, ale dál už je ztráta opravdu velká. Naopak pod námi už se šikují pronásledovatelé a může se snadno stát, že se během jednoho dvou kol propadneme mezi nejhorší čtyřku. Navíc nás bohužel v příštím kole čeká lídr soutěže (Ostředek/Sázava), tak to na nějaké velké bodové zlepšení moc nevypadá. Vzdávat dopředu se ale rozhodně nebudeme.

Mladší žáci září a přípravka vysoko pokořila outsidera
Mladší žáci v neděli svedli na hřišti soupeře přímý souboj o první místo s Olbramovicemi. Soupeř byl sice v tabulce výš, ale z nás, jako z nejlépe střílejícího mužstva soutěže, musel mít jistě také respekt. Vedení jsme se sice v zápase ujali my, ale soupeř ještě do půle vyrovnal. Po přestávce jsme ale třemi rychlými brankami v rozmezí tří minut v podstatě rozhodli zápas. Olbramovice ještě sice snížením na 2:4 z jejich pohledu zápas lehce zdramatizovali, ale poslední slovo patřilo opět nám a naše vítězství 5:2 nás posunulo do čela soutěže! Naši pozici budeme v příštím kole hájit doma proti jednomu z outsiderů – Zaječicím, tak snad si ji i nadále udržíme.
Olbramovice : Přestavlky/Čerčany 2:5 (1:1)
Naše sestava:
Vondrák Tomáš (B), Řeháková Lucie, Kos Dominik, Pfeffer Daniel, Zbrožek Antonín, Mrázek Filip, Šturc Adam (K), Novotný Josef, Mikulanda Martin, Micka Jaroslav, Micka Zdeněk, György Samuel
Naše branky: 4x Novotný Josef, 1x Mikulanda Martin

Přípravka sice výsluní čela tabulky nemá ani na dohled, ale přesto jsme si v sobotu na hřišti Pecerad mohli věřit. Peceradům se moc nedaří a my máme stále v živé paměti skvělé výkony z loňska, které se jen tak někam ztratit nemohly. Výsledek utkání ale předčil všechna naše očekávání. Již po půli jsme vedli 9:0 a konečné skóre 19:1 v náš prospěch opravdu dalo vzpomenout na loňská vítězství. Sympatické také je, že se o naše branky podělilo hned deset hráčů, což svědčí o velké síle celého týmu, který nestojí a nepadá jen s jednou individualitou, jak tomu občas bývá u jiných týmů.
Na posun na lepší než šesté místo tato výhra sice nestačila (a to máme okolo sebe ještě několik týmů s podobným bodovým ziskem), ale přeci jen se na naše umístění v tabulce už dívá lépe, než v předchozích kolech. Na čelo tabulky stále ztrácíme hodně, ale budeme věřit, že pokud budeme podávat podobné výkony i nadále, tak se o něco výš posunout ještě můžeme. Hned v příštím kole nás ale čeká důležité utkání o šest bodů se Zaječicemi, které jsou za námi na sedmém místě pouze o skóre. Bude to tedy ještě napínavé.
Pecerady : Přestavlky/Čerčany 1:19 (0:9)
Škvor Jan (B+K), Brožík Matěj, Škvor František, Jan Kaprálek, Novák Radek, Stejskal Denis, Vejmelka Milan, Podešva Patrik, Micka Zdeněk, Micka Jaroslav, Klíma Miloslav
Naše branky: 2x Brožík Matěj, Škvor František, Kaprálek Jan, Novák Radek, Stejskal Denis, Vejmelka Milan, Podešva Patrik, Micka Zdeněk, Micka Jaroslav a 1x Klíma Miroslav