Příjemný zápas pro hráče i pro diváky

Sobotní utkání proti rezervě Teplýšovic sice objektivně příliš kvality nepobralo, ale nakonec se jednalo o příjemnou podívanou, kdy nám soupeř dovolil zvítězit rozdílem třídy, i když jsme ze sebe nemuseli vydat úplně vše. Teplýšovice přijeli s poměrně mladým týmem, který i přes sympatickou snahu neměl ještě potřebnou kvalitu, a tak jsme si mohli dovolit hrát místy až v exhibičním tempu. Výsledkem je sice hezký výsledek 4:0, ale objektivně si musíme přiznat, že toto utkání opravdu nebylo měřítkem.

Poločasové vedení nám soupeř v podstatě daroval
Od úvodních minut bylo vidět, že na hřišti budeme hrát výraznější roli než hosté, kteří hráli aktivně a nešlo jim upřít snahu, ale tu si svými častými chybami výrazně degradovali. Příkladem budiž naše rychlá první branka ze sedmé minuty, kdy mladý gólman Teplýšovic při výkopu krásně namazal Martinovi Čeljuskovi, který mu pohotově chytrým lobem vrátil míč do sítě (1:0).
Další minuty už byly o něco vyrovnanější a hosté se několikrát dostali k nebezpečným střelám, které ale Petr Burcev s přehledem zneškodňoval. Vyrovnanou čtvrthodinu nevalné úrovně ukončil ve 24. minutě svou individuální akcí Míra Randák, který si na pravém křídle aktivním napadáním vybojoval míč, při cestě do vápna obešel tři soupeře a lobem napodobil Martina Čeljusku (2:0). Krásná akce, krásné zakončení. Tohle se Mírovi povedlo.
Hned po výkopu soupeř zazdil další svoji šanci, když osamocený útočník sám před bránou svou střelou trefil přímo našeho gólmana. Toto varování nás malinko nakoplo a Teplýšovicím jsme odpověděli zvýšeným tlakem, který přinesl několik šancí, jenž ale bohužel pořádné zakončení nepřinesly. Naše zvýšená aktivita vydržela jen zhruba deset minut a ke konci poločasu už jsme opět trochu polevili, a tak se hra opět srovnala. Na gólových šancích se to sice neprojevilo, ale hrál se docela koukatelný „přátelský“ fotbal.

Druhá půle na obrazu hry nic nezměnila
Opět jsme byli více na míči, ale ani soupeř se nevzdal a snažil se útočit. Jak my, tak Teplýšovice ale měli problém s přesností zakončení a tak velké šance na obou stranách skončili buď střelou vedle (v případě Teplýšovic) a nebo, jako v případě střely Sváti Řezníčka kolenem, nad.
V první čtvrthodině druhé půle pokračoval oboustranně bezstarostný fotbal, kdy Teplýšovice praktikovaly sympatický, ale lehce naivní fotbal a my se trochu profesorsky snažili využívat jejich chyb. Hra ale celkově příliš vysokou úroveň neměla. Dá se říct, že jsme se celkem spokojeně přizpůsbili úrovni hry soupeře a rozhodli se, že vyhrajeme „v suchém tričku“.
Tuto selanku ukončil v 59. minutě svou druhou brankou Míra Randák, který dostal krásnou průnikovou přihrávku od Martina Čeljusky a znovu lobem překonal nešťastného gólmana hostí (3:0).
O dvě minuty mohl Míra zkompletovat hattrick, ale hlavou mířil mimo. Následovalo naše trojité střídání, když dolů šli Sváťa Řezníček, Martin Čeljuska a Jakub Gašparik a místo nic nastoupili Luboš Tožička, Tomáš Rada a Míra Hložek.
V 66. minutě málem dostal Míra Randák znovu šanci na hattrick, když rozhodčí odpískal faul v pokutovém území soupeře a trenér Martin Procházka Míru už posílal střílet. K překvapení většiny ale rozhodčí faul vytáhl ven a následný přímý kop zůstal nevyužit.
V této fázi hry už soupeř moc nestíhal a z beznaděje se uchyloval k trochu zoufalým faulům, které mu zbytečně kouskovaly hru a bránily zápas ještě zdramatizovat. My jsme si v tomto úseku zápasu spíš hráli a nějak zvlášť jsme naši snahu o navýšení skóre nehrotili. Přesto se zadařilo. Výborně kopnutý roh Romana Neuberga gólman Teplýšovic s vypětím sil sice pěstí prodloužil za sebe, kde ale vše zavíral Kuba Charvát, který „nekompromisní“ hlavičkou o tyč zvýšil na 4:0. Kubovi se podařilo skórovat téměř na den přesně po dvou letech, kdy vsítil na půdě Pyšel.
Po vstřelené čtvrté brance už šlo opravdu jen o to, si zahrát. Hosté se stále sympaticky snažili, ale už to bylo takové trochu zoufalé. My už naopak sem tam hráli spíš na efekt než na nějaký kloudný výsledek. Efektním (ale v tomto případě i efektivním) příkladem naší hry byla „zidanovka“ Zdeňka Modálka, který jí ozdobil svůj průnik středem hřiště.
Přesto nám ale ještě jednou zatrnulo, když v 80. minutě rozhodčí proti nám odpískal pokutový kop po faulu Matěje Purkarda. Přiznám se, že jsem situaci úplně neviděl, a tak za sebe nemůžu říct, jestli byla nebo ne. Reakce našich hráčů ale mohly svědčit přinejmenším o mírné spornosti. To podpořil i způsob exekuce pokutového kopu hráčem soupeře, který penaltu kopl tak špatně, že to až svádělo k domněnce, že to udělal schválně. Těžko říct, ale skóre se tedy neměnilo a my tak po uplynutí posledních deseti bezstarostých minut mohli slavit vítězství a také nulu, kterou jsme dokázali udržet naposledy téměř přesně před rokem také doma proti rezervě Teplýšovic.

V příštím kole to bude o něco složitější
Dnešní výhra nás udržela ve středu tabulky na sedmém místě, ale na druhé místo ztrácíme už jen čtyři body. Stejné čtyři body, které na nás chybí Soběhrdům, jenž jsou o příčku pod námi a příští víkend nás přivítají na svém hřišti.
Náš úkol v příštím kole tedy rozhodně není neřešitelný, obzvlášť když jsme letos venku úspěšnější než doma, ale Soběhrdy rozhodně nebudou soupeř typu rezervy Teplýšovic a na jejich pokoření bude třeba výrazně jiné nasazení. Věřím ale, že tři body bychom si přivézt mohli.