Slavoj Čerčany

Příští zápas

„Noční“ zápas přinesl žákům vítězství

„Noční“ zápas přinesl žákům vítězství

Musím říct, že zápas pod umělým osvětlením jsem si představoval trochu jinak. Ale hlavní je, že ani tma našim žákům nezabránila vyloupit Ostředek a odvézt si všechny body. Výhra stála sice asi víc úsilí, než si kluci původně představovali, ale jsou to tři body zasloužené.

Bohužel se mi na zápas nepodařilo dorazit včas a viděl jsem jen druhou půli. Takže první poločas jen telegraficky. Podle komentáře trenéra Honzy Dvořáka vyznělo prvních 35 minut spíše pro nás, ale i přes naši mírnou převahu skončil poločas bez branek. Měli jsme sice na rozdíl od našeho soupeře několik možností, ale ani jednou jsme nedokázali přesně zakončit. O to napínavější měl být druhý poločas.
Zápas, nebo minimálně druhá půle, které jsem byl přítomen, se odehrával za jemného, ale hustého mrholení. Naštěstí nebyla moc velká zima, tak to tolik nevadilo. Mnohem horší bylo, že hřiště nebylo dostatečně osvětleno a u jedné z branek nebylo v podstatě vidět. Je to škoda, protože pro kluky by jinak hra pod světly mohla být větším zážitkem. Také mi za těchto podmínek nešlo skoro vůbec fotit pohyb, takže fotogalerie je dnes spíše pro ilustraci a pobavení. Například na obrázku v záhlaví tohoto příspěvku vidíte náš druhý gól, který vstřelil Šimon Bouša. Povšimněte si, prosím, hlavně čáry vpravo. To je míč, který právě míří do sítě. 
Ale zpět ke hře. Druhý poločas jsme opět začali lépe než domácí a po osmi minutách hry se nám konečně, jmenovitě Ivanovi Horčičkovi, podařilo skórovat. Pár minut na to zvýšil již zmiňovanou brankou Šimon Bouša a vypadalo to, že je rozhodnuto a jedinou otázkou je, kolik ještě přidáme branek. To byl ale chybný pocit. Soupeř se rozhodně nechtěl vzdát. Bylo na něm vidět (a popravdě i na našem týmu), že jsou jeho hráči rádi, že si konečně můžou zahrát fotbal s někým sobě rovným bez deseti obdržených branek v zádech a rozhodli se bojovat. Jejich nasazení se jim vyplatilo, protože po pěti minutách snížili a za dalších několik minut vyrovnali. Obě branky padly po závarech v našem pokutovém území, kde byl soupeř důraznější a naši hráči nedokázali balón včas odkopnout do bezpečí. Do konce zápasu sice zbývalo ještě deset minut, ale vypadalo to, že se schyluje k remíze a pokud ne, tak že se misky vah přikloní spíše na stranu soupeře, který povzbuzen vyrovnáním i nadále tlačil. My jsme většinou jen nakopávali míče dopředu a do šancí jsme se dostávali jen pokud některý z nákopů propadl až před bránu. Celkově hra nebyla z obou stran moc technická, ale spíše bojovná a založená na dlouhých míčích a náhodě. 
Po jednom z mnoha nákopů se po následném centru k dorážce z blízka přes jediného obránce soupeře protlačili dva naši hráči a více důrazu měl opět Šimon Bouša, který tak, zhruba pět minut před koncem, vstřelil vítězný gól. Soupeře mi bylo skoro líto, protože bodům ještě letos nebyl tak blízko a zklamání z obdrženého gólu bylo veliké. Přesto si Ostředek ještě vytvořil poměrně nadějný závěrečný tlak, ale štěstí přálo nám a i díky několika zblokovaným střelám se skóre již nezměnilo. Za sympatický výkon a bojovnost by si Ostředečtí možná alespoň bod zasloužili, ale pokud si k celkem vyrovnané druhé půli přidáme tu první, která byla spíše pro nás, je výsledek zřejmě spravedlivý. I když je to pro soupeře asi kruté, vyhrát může jen jeden.
V tabulce jsme se tímto zápasem přiblížili na dostřel Teplýšovicím, Maršovicím a Chotýšanům (mají ale zápas k dobru a o dost lepší skóre) a odskočili na relativně bezpečnou vzdálenost poslednímu místu. Náš výkon byl bojovný, kluci chtěli hrát a nálada v týmu je dobrá. Věřím, že to může znamenat pozitivní zprávu pro poslední zápas, který žáci odehrají tento víkend na domácím hřišti proti Postupicím. Postupice jsou sice „jen“ v polovině tabulky, ale rozhodně mají blíž do čela než na dno. Navíc mají v sestavě Lukáše Nádvorníka, který dal již 19 branek a má tak průměr skoro tři góly na zápas. Myslím si ale, že když kluci budou bojovat se stejným nadšením jako dnes, tak zápas nemusí dopadnout špatně. Přijdete se v sobotu do hlediště rozloučit společně se žáky s podzimní částí sezóny?

Galerie k aktualitě

Diskuze

Poslední zápas

TJ Slavoj Čerčany
SK Bystřice
3:1
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Pyšely 26 100:24 69
2. TJ Úročnice Benešov 26 69:47 48
3. FK Soběhrdy 26 93:68 46
4. SK Posázavan Poříčí.. 26 88:65 44
5. TJ Sokol Jírovice 26 66:64 44
6. Sokol Zaječice 26 74:64 41
7. TJ Sokol Krhanice 26 74:69 37
8. TJ Sokol Václavice 26 81:75 36
9. TJ Mír Jablonná 26 72:101 35
10. TJ Sokol Teplýšovice B 26 53:74 33
11. TJ Slavoj Čerčany 26 61:64 30
12. TJ Sokol Lešany 26 57:67 28
13. SK Bystřice 26 51:67 25
14. TJ Sokol Miličín 26 34:124 6

Kompletní tabulka

Střelci týmu

12 gólů

Miroslav Randák

10 gólů

Martin Čeljuska

7 gólů

Svatopluk Řezníček ml.

5 gólů

Vojtěch Židlík

5 gólů

Martin Kačírek

4 góly

Patrik Řezníček

4 góly

Igor Kodet

Nejbližší narozeniny

08.10.2023 Svatopluk Řezníček ml. (28)
12.12.2023 Martin Kačírek (23)
28.12.2023 Luboš Tožička (21)
29.12.2023 Miroslav Randák (33)

Počet návštěv: 64534
Posledních 30 dnů: 516 | Posledních 7 dnů: 106 | Poslední den: 18

© 2023 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne