Slavoj Čerčany

Příští zápas

Třetí výhra v řadě nebo druhá ztráta s posledním?

V sobotu už od půl třetí se utkáme doma s Miličínem, který letos, až na dvě výjimky, jen prohrává. Jednou už jsme ale od posledního dostali za uši, a tak se už tentokrát snad nachytat nenecháme. Prohra s posledními Lešany nás, zdá se, zdravě nakopla a následující dvě kola jsme nad tabulkově výš postavenými soupeři dokázali vyhrát, přičemž hlavně Jablonná si to bude hodně dlouho pamatovat. Konečně se nám začalo dařit i střelecky, a tak bychom v sobotu třeba mohli znovu vidět nějakou pěknou kanonádu. Ať už to kanonáda bude nebo ne, určitě se je na co těšit, tak se přijďte podívat.

S Miličínem máme celkem vyrovnanou bilanci
S naším nadcházejícím soupeřem jsme toho v minulých letech moc neodehráli. Důvodem bylo kromě toho, že jsme často hrávali na jiné úrovni i to, že Miličín občas střídal skupinu A za skupinu B, která se nás naopak nikdy netýkala. S nadcházejícím zápasem ne zcela související zajímavostí je ale například také to, že ve třech ročnících mezi lety 2010 a 2014 měl Miličín týmy „A“ i „B“, které ale oba hráli nejnižší možnou soutěž. Aby toto bylo možné, tak „áčko“ hrálo IV. třídu skupinu A a „béčko“ skupinu B. To se dá, myslím, považovat za poměrně slušnou raritu.
Pokud se budete chtít dozvědět víc o historii vzájemných zápasů, podívejte se SEM, respektive ještě spíše SEM.
Ve článcích pod zmíněnými odkazy se mimo jiné můžete dočíst, že ve vzájemných utkáních si oba týmy dlouhodobě poměrně úspěšně držely výhodu domácího prostředí. Loňská sezóna toto pravidlo ale postavila na hlavu, a to přesto, že k jeho potvrzení v obou loňských zápasech daleko nebylo.
V podzimním utkání v Miličíně jsme šli po bezbrankovém poločase brzy do dvoubrankového vedení (střelci: Randák a Čeljuska), ale soupeř dokázal do 75. minuty vyrovnat. Nám se ale v 88. minutě podařilo jít opět do vedení po šťastně zahraném dalekonosném přímém kopu Jindry Urbana z vlastní poloviny. To domácí i rozhodčího poněkud zaskočilo, a tak jsme ještě dostali červenou kartu a nastavovalo se dlouhých sedm minut. Nicméně jsme vedení nakonec uhájili a vyhráli v Miličíně po nějakých třinácti letech. Ale bylo to o fous. Více najdete ZDE.
Na jaře se naopak na našem hřišti vytáhl soupeř, který u nás předtím od roku 2007 vyhrát nedokázal. Zápas jsme rozehráli dobře a dvakrát jsme vedli. Do šaten se o půli šlo za stavu 2:1 (střelci: Straka D. a Řezníček S.). Ve druhém poločase se dlouho nic nedělo a až v 70. minutě se to nějak zvrtlo. Nakonec z toho byla po tomto kolapsu v závěru výhra hostů 4:2. Více najdete ZDE.

Miličín letos, stejně jako loni, jen paběrkuje
Miličín v sezóně před Covidem sestoupil ze třetí třídy a ve světle dalších událostí (předčasně ukončené sezóny) to vypadalo, že si ve „čtyřce“ pár let pobude. Jenže vzhledem k tomu, že v průběhu pademie ubyla některá „béčka“ v okolních soutěžích, tak v sezóně 2020/21 Miličín administrativně postoupil zpět do „trojky“. Ukázalo se ale, že miličínští na III. třídu nebyli tak úplně připraveni a v sezóně 2021/22 se jen tak tak na 13. příčce vyhnuli sestupu. Zachránil je tenkrát beznadějně nejhorší Drachkov a skutečnost, že tentokrát sestupoval jen jeden tým.
A ani letos to není lepší. V aktuální tabulce je Miličín poslední se čtyřmi body. Na předposlední Lešany už ztrácí rovněž čtyři body a nevypadá to s ním tak vůbec dobře. Miličín má druhou nejhorší obranu (nejhorší ji má Jablonná, která je ale i přesto na nepochopitelném pátém místě) a třetí nejhorší útok (nejhůř je na tom, opět nepochopitelně, Úročnice na osmé příčce).
Miličín doposud dokázal bodovat jen dvakrát. Nejdříve v srpnu vydřel remízu 3:3 v Lešanech, které tou dobou byly úplně marné, a následně v září doma nečekaně porazil rezervu Poříčí 4:2. Všechny ostatní zápasy Miličín již prohrál a jejich poslední bodový zisk je tak po následných pěti prohrách v řadě zhruba měsíc a půl starý.
Je tedy zřejmé, že jsme v tomto zápase favority. Nechtělo se mi to úplně psát, protože tato role nám úplně nesvědčí, ale „bohužel“ je to tak. Budeme se s tím holt muset nějak popasovat :). Věřím, že s nově nabytým sebevědomím naši aktuální formu potvrdíme další výhrou a v ideálním případě si doma opět pěkně zastřílíme. Budeme moc rádi, pokud nás přijdete podpořit.

-----

Žáci proti outsiderům, starší přípravka proti favoritovi

Mladší i starší žáky o víkendu čekají, stejně jako tým dospělých, zápasy proti posledním týmům tabulky. Pokud kluci své soupeře nepodcení, mohlo by se tedy opět bodově urodit.

Starší žáci v sobotu od 10:15 hrají ve Struhařově proti spojenému týmu Struhařova a Soběhrd. Domácímu týmu letos sezóna vůbec nevychází a s jedinou výhrou okupují poslední jedenáctou příčku. Zároveň mají nejhorší obranu a druhý nejhorší útok (a to pravděpodobně jen proto, že nejhorší Prčice odehrály o zápas méně). Náš tým se naopak po minulém kole vyšvihl na pěkné čtvrté místo. Nehonosíme se sice nějak převratnými statistikami v útoku ani v obraně, ale v součtu nám naše výkony vynesly již jedenáct bodů. Věřím, že rozdíl v obou týmech se projeví a ze Struhařova si tři body přivezeme.

Mladší žáci by, i přes výše zmíněné, měli mít roli ještě snazší než žáci starší. Ve stejný čas jako jejich starší parťáci rozehrají zápas v Peceradech a do zápasu budou vstupovat v roli jasných favoritů. Pecerady letos v devíti zápasech ještě nebodovali, mají šílené skóre 10:127 a pasovaly se tak do role jasně nejhoršího týmu soutěže. Náš spojený tým Přestavlky/Čerčany okupuje šestou pozici se čtrnácti body. Branek jsme dostali pětkrát méně než soupeř a vstřelit jsme jich dokázali zhruba čtyřikrát tolik. Rozdíl ve výkonosti by tedy měl být znatelný a stejně jako u starších žáků věřím v zisk všech bodů.

Starší přípravka se v posledních kolech sice výsledkově zvedá, minulý víkend dokonce konečně poznala chuť vítězství a posunula se tak na dvanáctou pozici, ale v sobotu od 10:15 je doma v Čerčanech nečeká snadný úkol. Přivítáme totiž druhý tým tabulky Votice. Kromě rozdílu v počtu získaných bodů (31 a 5) v náš neprospěch výrazně hrají i ostatní statistiky. Votice nastříleli pětkrát tolik branek co my a dostali jich asi dva a půlkrát méně. Venku navíc Votice ještě neprohrály a my naopak doma ještě nevyhráli. Situace to prostě není snadná, ale věřím, že starší přípravka naváže na své předchozí povedené výkony, a i když z toho tentokrát třeba nebudou body, tak neuděláme ostudu, budeme hrát pěkný fotbal a zápas si užijeme.

Mladší přípravka stále nezná oficiální výsledky svého předchozího turnaje z před čtrnácti dní a už tento víkend ji čeká druhé turnajové kolo, které se tentokrát hraje v Pyšelích. Soupeřem jim znovu bude kromě Pyšel i spojený tým Ostředek/Divišov a Dolní Kralovice. Jak na tom nakonec v součtu obou turnajů budeme, to se necháme holt překvapit. Stejně jako jestli se jedná o poslední turnaj této fáze ročníku a nebo se ještě jedno kolo přidá. Soutěž mladších přípravek se přeci jen nehraje tak úplně na výsledky, a tak je hlavně důležité, aby si naši nejmenší co nejvíckrát dobře zahráli s vyrovnanými soupeři.