Slavoj Čerčany

Příští zápas

TJ Sokol Jírovice vs TJ Slavoj Čerčany

Datum a čas konání: 25.3.2023 15:00
Místo: Jírovice

Poslední zápas podzimu přichází!

Poslední zápas podzimu přichází!

V sobotu ve 14:00 začne na čerčanském hřišti zápas Slavoje proti Zaječicím, které letos opět potvrzují svoji vzrůstající formu z posledních sezón. Rozlučkový zápas s letošním čerčanským fotbalovým podzimem tedy nebude žádná legrace. Už loni jsme se ale přesvědčili, že se Zaječicemi se nejenže dá hrát, ale dají se i porazit. A my v sobotu uděláme vše pro to, abychom si tuto příjemnou zkušenost zopakovali.

Zaječice se v posledních letech hodně zvedli
Když nepočítáme současné dvouleté působení Zaječic ve III. třídě, tak si tento tým zahrál „trojku“ naposledy před zhruba deseti lety. Zdržel se v ní jen dvě sezóny. V té první skončil příčku od sestupu a v ročníku 2011/12 sestoupil z posledního místa, když získal pouhých osm bodů. Žádná hitparáda to tedy tenkrát nebyla.
Od té doby se Zaječice protloukaly čtvrtou třídou nějakých osm let a dlouho to nevypadalo, že by se někdy měly podívat znovu výš. Většinou končívaly ve druhé polovině tabulky a v sezóně 2015/16 skončily v „pralesní lize“ dokonce poslední.
Před Covidem už se ale začalo blýskat na lepší časy a třetí a páté místo mohlo slibovat brzký postup. Covid ale snahy Zaječic zazdil, protože v nedohraných „nepostupových“ sezónách hrály hodně vysoko. Svou výkonnost si ale Zaječice přenesly i přes covidové období a loni se dlouho přetahovaly s Pyšely o druhé místo za jasně vedoucími Janovicemi. O druhou příčku jsme Zaječice nakonec připravili my, když jsme je dokázali porazit na jejich půdě v jednom z posledních kol sezóny 3:1.
Když se podíváme na historii vzájemných zápasů Čerčan a Zaječic, tak v prvních letech 21. století se našemu „béčku“ ve IV. třídě proti Zaječicím příliš nedařilo, ale „áčko“ o pár let později si už se Zaječicemi dokázalo poradit mnohem lépe. Více o vzájemných zápasech najdete ZDE a nebo ZDE.
V loňské sezóně jsme se v součtu rozešli se Zaječicemi smírně, i když jinak byly Zaječice v soutěži úspěšnější. Nejdříve jsme na podzim doma prohráli po mizerném výkonu 1:3 (více ZDE), abychom na jaře v již zmíněném zápase vrátili soupeři porážku stejným poměrem (více ZDE).

Letos Zaječice znovu válí, ale opět to na postup asi nebude
Je zřejmé, že za výkony v posledních letech by si Zaječice svůj historický postup do „okresu“ možná zasloužily. Bohužel pro ně to ale, stejně jako loni, přes dobré výkony na posun vzhůru nevypadá. Loni totiž Vrchotovy Janovice nenechaly nikoho na pochybách, kdo že postoupí, a i letos se před Zaječice dostávají s již poměrně výrazným náskokem Pyšely.
Vezměme to ale popořadě. Letošní ročník Zaječice začaly perfektně. V prvních osmi zápasech sedmkrát vyhrály, když hlavně Václavice a Jablonnou zostudily pořádnými příděly. Jedinou prohru si Zaječice během těchto osmi utkání připsaly poměrně překvapivě ve třetím kole doma s Úročnicí (0:3).
Po těchto osmi zápasech ale přišla dvě utkání „o šest bodů“, která Zaječice nezvládly. Nejdříve doma těsně nestačily na rezervu Poříčí (2:3) a o kolo později prohrály (opět doma) ve veledůležitém zápase 1:2 s Pyšely.
Následující dvě kola už sice Zaječice opět vítězily (a dokonce soupeřům v obou případech nadělily „bůra“), ale to nic nemění na tom, že díky předchozím dvěma prohrám okupují „až“ druhé místo s šestibodovou ztrátou na první Pyšely a dvoubodovým náskokem na třetí Poříčí. Pokud to s případným postupem Zaječice myslí vážně, budou mít ve druhé půli sezóny situaci hodně těžkou.
Zajímavostí je, že Zaječice letos všech pět svých venkovních zápasů vyhrály a všechny tři prohry si tedy připsaly doma. Jen na venkovních hřištích tak Zaječice získaly stejně bodů, jako my celkově. Směrem k sobotnímu zápasu to pro nás tedy moc povzbudivě nevypadá, ale také to nic nemusí znamenat. Jak už jsem říkal, uděláme vše, abychom na výhru v posledním vzájemném zápase úspěšně navázali. Budeme moc rádi, když budete u toho.

-----

Mladší žáci budou přeci jen ještě dohrávat
V posledním článku jsem psal, že se zápas závěrečného kola mladších žáků mezi Přestavlky/Čerčany a Týncem nad Sázavou neodehrál. Spekuloval jsem i nad případnou kontumací, ale vypadá to, že se oba týmy dohodly na náhradním termínu, protože zápas se nakonec odehraje tuto sobotu od 10:15 v Přestavlkách a definitivně se tak rozhodne o konečném pořadí této soutěže.

Mladší přípravce konečně oficiálně zveřejnili výsledky alespoň prvního turnaje, který se konal již 16. října v Čerčanech. Ze tří utkání jsme tenkrát dvakrát uspěli (s Pyšely a Dolními Kralovicemi) a jeden zápas tak dobře už nedopadl (s týmem Ostředek/Divišov). Co to celé znamenalo pro průběžné umístění v tabulce můžete (pokud chcete) najít na „houmpejdži“ našeho webu.
Výsledky dalších dvou turnajů ještě zveřejněny nebyly. Také ještě nebylo oficiálně oznámeno, v jakém formátu bude tato soutěž pokračovat na jaře. O případných novinkách vás samozřejmě budeme informovat.

Diskuze

Poslední zápas

TJ Slavoj Čerčany
Sokol Zaječice
0:3
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Pyšely 13 53:14 36
2. Sokol Zaječice 13 51:19 30
3. SK Posázavan Poříčí.. 13 49:33 25
4. TJ Sokol Jírovice 13 40:28 24
5. TJ Sokol Václavice 13 32:35 20
6. TJ Úročnice Benešov 13 22:27 20
7. FK Soběhrdy 13 42:40 16
8. TJ Mír Jablonná 13 35:59 16
9. TJ Slavoj Čerčany 13 37:31 15
10. TJ Sokol Teplýšovice B 13 23:44 15
11. SK Bystřice 13 26:31 14
12. TJ Sokol Krhanice 13 30:41 14
13. TJ Sokol Lešany 13 31:34 12
14. TJ Sokol Miličín 13 18:53 4

Kompletní tabulka

Střelci týmu

10 gólů

Martin Čeljuska

7 gólů

Miroslav Randák

4 góly

Vojtěch Židlík

3 góly

Svatopluk Řezníček ml.

3 góly

Luboš Tožička

3 góly

Igor Kodet

2 góly

Kryštof Straka

Nejbližší narozeniny

05.02.2023 Jan Dvořák (76)
12.02.2023 Martin Procházka (35)
14.02.2023 Vojtěch Kukačka (27)
01.03.2023 Jiří Drazdík (27)

Počet návštěv: 58059
Posledních 30 dnů: 328 | Posledních 7 dnů: 73 | Poslední den: 7

© 2023 Slavoj Čerčany | Všechna práva vyhrazena | vaclav.neuzil@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne